تاریخ : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024
3

نامه چهارم دفتر روحانی به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری

  • کد خبر : 241189
  • 12 تیر 1403 - 15:31
نامه چهارم دفتر روحانی به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری
دفتر حسن روحانی در نامه چهارم به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: مجدداً آمادگی خود برای پاسخ به انبوه ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام می‌کنیم.

جمهوریت –دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در نامه چهارم خود به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مجدداً آمادگی حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسن روحانی برای پاسخ به ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

متن کامل نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

کمیسیون محترم بررسی تبلیغات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری

با سلام

این چهارمین نامه‌ای است که با استناد به ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، جهت تخصیص فرصت پاسخ به حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور دوره‌های یازدهم و دوازدهم ارسال می‌کنیم و با توجه به رویه سابق این کمیسیون، امیدی به پاسخ و اقدام مطابق موازین قانونی در ساعات باقی‌مانده تا مناظره دوم نداریم. اما جهت ثبت در تاریخ تکرار می‌کنیم نسبت به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم در مناظره دیشب (۱۴۰۳/۰۴/۱۱) که با ذکر نام دکتر روحانی و اشارات متعدد مستقیم به دولت‌های یازدهم و دوازدهم همراه بود و درباره نقل‌قول‌های منتسب به ایشان و ارائه آمار غلط و برخی ادعاهای نادرست، پاسخ متقن و مستند وجود دارد که دریغ کردن صداوسیما و آن کمیسیون محترم در تخصیص فرصت به طرف غائب مناظرات انتخاباتی، آشکارا نقض رعایت اصول بی‌طرفی، اجتناب از روشن شدن حقایق و ظلم به مردمی است که وقت شریف آن‌ها را با انبوه ادعاها و آمارهای دروغ یک کاندیدا گرفته‌اید و حاضر به پخش پاسخ آن‌ها نیستید.

گویی هنوز برای آن کمیسیون محترم محرز نشده که برخی کاندیداهای پوششی که هزینه‌های گزافی بر بیت‌المال وارد کردند تا نقش انتخاباتی خود را ایفا کنند، در مناظرات قبلی توهین و هتک‌حرمت کردند و در مناظره دیشب نیز همین رویه مجدداً تکرار شد و دکتر روحانی همچون سال‌های اخیر از تریبون صداوسیما مدام مورد هجمه تبلیغاتی و توهین و دروغ‌های متعدد قرار گرفت.

در مناظره‌های اخیر آنچه قربانی شد اخلاق انتخاباتی برخلاف توصیه صریح مقام معظم رهبری بود؛ آنچه اثبات شد فرار مجریان انتخابات از عمل به قانون مصرح بود و استمرار رویه همیشگی صداوسیما در نادیده گرفتن اصل بی‌طرفی و بیان حقیقت.

با این وجود مجدداً آمادگی خود برای پاسخ به انبوه ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام می‌کنیم.

دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

۱۴۰۳/۰۴/۱۲

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=241189

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰