تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
1

مصباحی مقدم: «مدرسی‌یزدی»، «حسینی بوشهری» و «موحدی کرمانی» سه گزینه اصلی برای ریاست خبرگان هستند

  • کد خبر : 237005
  • 30 اردیبهشت 1403 - 16:38
مصباحی مقدم: «مدرسی‌یزدی»، «حسینی بوشهری» و «موحدی کرمانی» سه گزینه اصلی برای ریاست خبرگان هستند
غلامرضا مصباحی‌مقدم از اعضای مجلس خبرگان رهبری، درباره اینکه چه کسانی در معرض کاندیداتوری برای انتخابات هیئت رئیسه خبرگان رهبری هستند، گفت طبق شنیده ها، آقایان «مدرسی‌یزدی»، «حسینی ‌بوشهری» و «موحدی ‌کرمانی» سه گزینه اصلی و مطرح برای ریاست خبرگان رهبری هستند که به گفته او، هر سه از شانس یکسان برای پیروزی برخوردار هستند.

جمهوریت – اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در اولین جلسه ششمین دوره این مجلس انتخاب خواهند شد

اولین جلسه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح روز سه‌شنبه اول خردادماه برگزار خواهد شد و اولین دستور کار این مجلس، انتخاب اعضای هیئت رئیسه خواهد بود.

از سال ۱۳۹۵ آیت الله احمد جنتی ریاست این مجلس را برعهده داشت که در این دوره ثبت نام نکرد

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم از اعضای مجلس خبرگان رهبری، درباره اینکه چه کسانی در معرض کاندیداتوری برای انتخابات هیئت رئیسه خبرگان رهبری هستند، گفت طبق شنیده ها، آقایان «مدرسی‌یزدی»، «حسینی بوشهری» و «موحدی کرمانی» سه گزینه اصلی و مطرح برای ریاست خبرگان رهبری هستند که به گفته او، هر سه از شانس یکسان برای پیروزی برخوردار هستند.

مصباحی‌مقدم همچنین تصریح کرد که رقابت‌های رایج انتخاباتی برای ریاست مجموعه‌ها و نهاد‌های مختلف، در مجلس خبرگان صدق نمی‌کند و آنچه در انتخابات هیئت رئیسه خبرگان مطرح است بیشتر تعارفات علمایی است که ممکن است آقایان در صورتی که رقیب را اصلح و شایسته بدانند، قصدی برای رقابت نداشته باشند.

علاوه بر اسامی گفته شده توسط مصباحی مقدم، گمانه‌زنی‌هایی نیز درباره کاندیداتوری رئیسی برای ریاست مجلس خبرگان وجود دارد که چند منبع خبری به خبرنگار تسنیم گفتند این موضوع تنها در حد شنیده‌هاست، اما به گفته آنها، در صورت تمایل آقای رئیسی، وی می‌تواند مورد اقبال اعضای خبرگان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=237005

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰