تاریخ : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ Saturday, 13 April , 2024
0

لیست نمایندگان مجلس یازدهم که رای نیاوردند

  • کد خبر : 230693
  • 14 اسفند 1402 - 8:04
لیست نمایندگان مجلس یازدهم که رای نیاوردند
جداول زیر به تفکیک، استان‌ها، حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان فعلی مجلس یازدهم و منتخبان مجلس دوازدهم را نشان می‌دهد؛ در حوزه های انتخابیه ای که انتخابات به مرحله دوم کشیده شده، اسامی منتخبان ذکر شده است.

جمهوریت – اعلام نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حکایت از تغییر در ترکیب مجلس دوازدهم نسبت به مجلس یازدهم دارد به طوری که حدود دو سوم نمایندگان مجلس فعلی نتوانستند موفق به کسب رای اکثریت مردم شده و صندلی خود را به منتخبان جدید واگذار کردند.

 انتخابات دوره دوازدهم مجلس در سراسر کشور در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برای انتخاب ۲۹۰ نماینده مجلس برگزار شد. انتخابات در ۲۱ حوزه انتخابیه به مرحله دوم کشیده شده است.

در حال حاضر مجلس یازدهم ۲۸۶ نماینده دارد؛ جواد ساداتی‌نژاد، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، احسان خاندوزی و علیرضا زاکانی استعفا کردند.

تعدادی از نمایندگان در انتخابات ثبت نام نکردند و حدود ۲۲ نماینده رد صلاحیت شدند. تعدادی از نمایندگان نیز در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.

با توجه به نهایی نشدن نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر ستون مربوط به منتخبان این حوزه خالی است و به محض اعلام رسمی نتایج، اسامی در آن قید خواهد شد.

جداول زیر به تفکیک، استان‌ها، حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان فعلی مجلس یازدهم و منتخبان مجلس دوازدهم را نشان می‌دهد؛ در حوزه های انتخابیه ای که انتخابات به مرحله دوم کشیده شده، اسامی منتخبان ذکر شده است.

استان آذربایجان شرقی

حوزه‌انتخابیه نماینده فعلی منتخب
تبریز، آذرشهر و اسکو مسعود پزشکیان، احمد علیرضابیگی، روح‌الله متفکر آزاد، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، ‌محمدحسین فرهنگی، علیرضا منادی سفیدان روح الله متفکر آزاد و مسعود پزشکیان (اکثریت آرا)

علی جعفری آذر، علیرضا منادی، جواد عبادی، علی آجودان‌زاده، رضا صدیقی، محمدحسین فرهنگی، سید محمدرضا میرتاج الدینی و علیرضا نوین(مرحله دوم)

اهر و هریس احمد محرم‌زاده‌ یخفروزان بیت‌الله عبداللهی
بستان آباد غلامرضا نوری‌قزلجه غلامرضا نوری‌قزلجه
بناب محمد باقری محمد باقری
سراب یوسف داوودی مجید نصیرپور
شبستر جعفر راستی محمود طاهری و حسین قیاسی(مرحله دوم)
کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند حسین حاتمی بهنام رضوانی
مراغه و عجب شیر علی علیزاده سید فرید موسوی
مرند و جلفا معصومه پاشایی‌بهرام عزت الله حبیب زاده
ملکان و لیلان سید علی موسوی زهرا خدادای
میانه مهدی اسماعیلی و مرتضی حسینی مریم عبداللهی (اکثریت آرا)

مهدی اسماعیلی و مرتضی حسینی (مرحله دوم)

هشترود و چاراویماق حمزه امینی فرامرز شهسواری
ورزقان الله‌ویردی دهقان رضا علیزاده

استان آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
سلماس یعقوب رضازاده یعقوب رضازاده
مهاباد جلال محمودزاده سلام ستوده
شاهین دژ و تکاب حسن همتی محمد میرزایی
ارومیه سید سلمان ذاکر، روح‌الله حضرت‌پور طلاتپه، وحید جلال‌زاده حاکم ممکان، شهین جهانگیری و سیدسلمان ذاکر
نقده و اشنویه علی زنجانی‌حسنلویی عبدالکریم حسین‌زاده
خوی و چایپاره عادل نجف‌زاده عادل نجف‌زاده
پیرانشهر و سردشت کمال حسین پور کمال حسین‌پور
بوکان انور حبیب‌زاده‌ بوکانی محمدقسیم عثمانی
ماکو، چالدران، پلدشت و شوط محمد علیپور عمر علیپور اقدم
میاندوآب مهدی عیسی زاده علی احمدی

استان اردبیل

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
مشکین شهر محمود عباس‌زاده مشکینی بابک رضازاده
اردبیل،نمین،نیر و سرعین علی نیکزاد، سیدکاظم موسوی، صدیف بدری علی نیکزاد، احد بیوته، صدیف بدری
پارس‌آباد و بیله سوار عباس جهانگیرزاده امیدعلی رعنائی بیله‌سوار و ابراهیم فهیمی (مرحله دوم)
خلخال و کوثر سید غنی نظری‌خانقاه وحید کنعانی
گرمی ولی اسماعیلی محمد خوش‌سیما

استان اصفهان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی  منتخب
نجف‌آباد و تیران و کرون ابوالفضل ابوترابی ابوالفضل ابوترابی
اصفهان امیرحسین بانکی پور فرد،‌ عباس مقتدایی، مهدی طغیانی، زهرا شیخی مبارکه و حسین میرزایی امیرحسین بانکی‌پور فرد،‌ عباس مقتدایی، مهدی طغیانی، رسول بخشی‌دستجردی و حامد یزدیان
فریدن،فریدونشهر وچادگان حسین محمدصالحی‌دارانی اسماعیل سیاوشی
مبارکه پروین صالحی‌ مبارکه زهرا سعیدی مبارکه
اردستان سیدصادق طباطبایی‌نژاد احمد بخشایش اردستانی
شاهین شهر، میمه، برخوار حسینعلی حاجی دلیگانی حسینعلی حاجی دلیگانی
شهرضا و دهاقان سمیه محمودی حبیب قاسمی
خمینی شهر محمدتقی نقدعلی محمدتقی نقدعلی
نایین، خور و بیابانک الهام آزاد الهام آزاد
سمیرم اصغر سلیمی رحیم کریمی و محمد موسوی (مرحله دوم)
نطنز و بخش قمصر رحمت‌الله فیروزی‌پوربادی حسین عبدلی
لنجان حسین رجایی حسین رجایی و علی کیایی(مرحله دوم)
کاشان و آران و بیدگل مصطفی معینی ارانی
فلاورجان سیدناصر موسوی لارگانی رمضان رحیمی
گلپایگان و خوانسار مسعود خاتمی مسعود خاتمی

استان البرز

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
کرج علیرضا عباسی و مهدی عسگری علیرضا عباسی (اکثریت آرا)

علی شیرین‌زاد و مصطفی سعیدی‌سیرائی (مرحله دوم)

ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان علی حدادی علی حدادی

استان ایلام

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
دهلران و دره شهر بهزاد علیزاده اسدالله چراغی
ایلام، ایوان و چرداول علی‌اکبر بسطامی،‌ سارا فلاحی سارا فلاحی و فریدون همتی

استان بوشهر

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
کنگان و دیر و جم و عسلویه موسی احمدی موسی احمدی
دشتی و تنگستان غلامحسین کرمی غلامحسین زارعی
بوشهر، گناوه ودیلم عبدالکریم جمیری جعفر پورکبکانی
دشتستان ابراهیم رضایی ابراهیم رضایی

استان تهران

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس محمدباقر قالیباف،‌ سید مصطفی آقامیرسلیم، مرتضی آقاتهرانی، الیاس نادران، سید محسن دهنوی، سیدمحمود نبویان، اقبال شاکری، ابوالفضل عمویی، بیژن نوباوه وطن، مجتبی توانگر، محسن پیرهادی، روح‌الله ایزدی خواه، احمد نادری،‌ عبدالحسین روح الامینی، سید نظام موسوی، زهره الهیان،‌مالک شریعتی نیاسر، مهدی شریفیان،‌ سیدرضا تقوی، سمیه رفیعی، سیدعلی یزدی خواه، علی خضریان،‌ رضا تقی پور انوری، فاطمه قاسم پور، مجتبی رضاخواه، زهره لاجوردی،‌ غلامحسین رضوانی، عزت الله اکبری تالارپشتی و اسماعیل کوثری
پاکدشت فرهاد بشیری فرهاد بشیری
شهریار،قدس و ملارد حسین حق وردی حسین حق‌وردی
رباط کریم و بهارستان حسن نوروزی حسن قشقاوی
ورامین و پیشوا حسین نوش آبادی مهدی زمانی‌افشار
دماوند و فیروزکوه سید احمد رسولی‌نژاد شاهرخ رامین

استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
لردگان و خانمیرزا و فلارد حسین بامیری سیدروح‌الله موسوی
شهرکرد احمد راستینه‌ هفشجانی احمد راستینه هفشجانی
بروجن امیرقلی جعفری‌بروجنی غلامرضا میرزایی
اردل و فارسان قدرت‌الله حمزه‌شلمزاری حمیدرضا عزیزی

استان خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
بیرجند و درمیان و خوسف حسین خسروی‌اسفزار علی مولوی‌ حقیقی و سیدحسن هاشمی (دور دوم)
فردوس،سرایان،طبس و بشرویه مجید نصیرایی محمد نصیری
نهبندان و سربیشه مصطفی نخعی مصطفی نخعی
قائنات و زیرکوه سلمان اسحاقی سلمان اسحاقی

استان خراسان رضوی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
تربت جام،تایباد و باخرز جلیل رحیمی جهان آبادی عثمان سالاری
کاشمر،بردسکن و خلیل آباد جواد نیک بین جواد نیک بین
مشهد و کلات فاطمه رحمانی، محمدحسین حسین زاده بحرینی، جواد کریمی قدوسی، نصرالله پژمانفر نصرالله پژمانفر ، میثم ظهوریان و علی‌اصغر نخعی (اکثریت آرا)

احسان عظیمی‌راد، کاظم معتمدی، حسنعلی اخلاقی و جواد کریمی قدوسی (مرحله دوم)

تربت حیدریه، مه ولات و زاوه محسن زنگنه محسن زنگنه
چناران و طرقبه شاندیز و گلبهار حسین امامی راد حسین امامی‌راد
گناباد و بجستان محمد صفایی هادی محمدپور
سبزوار،جغتای، جوین و خوشاب علی اصغر عنابستانی و بهروزمحبی‌نجم‌آبادی محمدرضا محسنی‌ثانی و بهروز محبی‌ نجم‌آبادی
نیشابور و فیروزه احسان ارکانی و هاجر چنارانی یحیی سلیمانی و محمد رستمی
فریمان،سرخس،بخش های احمدآباد و رضویه سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی
قوچان و فاروج علی آذری علی آذری
درگز حسن رزمیان‌ حسین محمدزاده
خواف و رشتخوار اکبر احمدپور امیر توکلی رودی

استان خراسان شمالی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
بجنورد و مانه و سملقان و جاجرم و گرمه و راز و جرگلان محمد پاک مهر و محمد وحیدی محمدمهدی شهریاری و محمد پاک مهر
شیروان علی جدی عباس قدرتی
اسفراین و بام صفی آباد امان‌الله حسین‌پور هادی قوامی

استان خوزستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
بندر ماهشهر،امیدیه و هندیجان حبیب آقاجری امیر حیات مقدم
آبادان محمد مولوی، مجتبی محفوظی، جلیل مختار جلیل مختار (اکثریت آرا)

جواد سعدون زاده،صادق کمایی،سیدمحمد مولوی و سید امیر موسوی(مرحله دوم)

رامهرمز و رامشیر ابراهیم متینیان ابراهیم متینیان و امیرحسین نظری (مرحله دوم)
دزفول سید احمد آوایی عباس پاپی‌زاده
شادگان مجید ناصری‌نژاد هاشم خنفری‌پورجعفری
مسجد سلیمان، لالی،هفتگل و اندیکا علیرضا ورناصری علی عسگرظاهری
اهواز و باوی سیدکریم حسینی، مجتبی یوسفی و شبیب جویجری مجتبی یوسفی، سیدمحسن موسوی‌زاده، ‌ محمد امیر
اندیمشک فریدون حسنوند جهانبخش قلاوند
ایذه و باغملک عبدالله ایزدپناه فرشاد ابراهیم‌پور
شوشتر و گتوند سهراب گیلانی سیدمحمدسادات ابراهیمی
خرمشهر سید لفته احمدنژاد مصطفی مطورزاده
بهبهان محمدطلا مظلومی محمد طلا مظلومی
دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی مجید داغری
شوش محمد کعب‌عمیر محمدکعب عمیر

استان زنجان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
زنجان و طارم مصطفی طاهری و مهدی باقری مصطفی طاهری (اکثریت آرا)

نبی الله محمدی و محمد اسماعیلی (مرحله دوم)

ابهر و خرمدره حسن شجاعی منصور علیمردانی
ماه‌نشان و ایجرود مرتضی خاتمی سیدجمال موسوی
خدابنده البرز حسینی سعید رفیعی و احمد بیگدلی (مرحله دوم)

استان سمنان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
شاهرود علی اصغر خانی احمد عجم
سمنان و مهدیشهر عباس گلرو عباس گلرو
دامغان علی‌اکبر علیزاده‌ برمی علی اکبر علیزاده برمی
گرمسار اردشیر مطهری یاسر عربی

استان سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار عبدالناصر درخشان رحم‌دل بامری
خاش، نصرت‌آباد، میرجاوه و کورین اسماعیل حسین زهی علی کرد
چابهار، نیک شهر و کنارک معین الدین سعیدی محمدانور بجارزهی
زابل، زهک و هیرمند محمد سرگزی و حبیب‌الله دهمرده محمد سرگزی و فرهاد شهرکی
زاهدان فداحسین مالکی و حسینعلی شهریاری فداحسین مالکی و حسینعلی شهریاری
سراوان، سیب، سوران و زابلی ملک فاضلی محمد نوردهانی

استان فارس

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
داراب و زرین دشت محمدجواد عسگری محمدجواد عسگری
سروستان، کوار و خرامه عبدالعلی رحیمی‌ مظفری غلامرضا توکل
مرودشت جلال رشیدی‌ کوچی اسفندیار عبدالهی و سیروس سجادیان (مرحله دوم)
لارستان، خنج و گراش حسین حسین‌زاده علاءالدین بروجردی
شیراز علیرضا پاک‌فطرت، روح‌الله نجابت، جعفر قادری، ابراهیم عزیزی روح‌الله نجابت و جعفر قادری (اکثریت آرا)

علیرضا پاک‌فطرت، ابراهیم عزیزی، اسماعیل حسینی و رحمت‌الله مرزوقی (مرحله دوم)

فسا حجت‌الله فیروزی حسنعلی محمدی
جهرم محمدرضا رضایی‌کوچی محمدرضا رضایی‌ کوچی
آباده و بوانات رحیم زارع رحیم زارع
نی ریز و استهبان فرهاد طهماسبی فرهاد طهماسبی
ممسنی مجید انصاری امید نصیبی
اقلید مسلم صالحی مسلم صالحی
فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین محمدمهدی فروردین محمدمهدی فروردین
کازرون فریدون عباسی‌دوانی غلامرضا دهقان ناصرآبادی
لامرد و مهر سیدموسی موسوی سید موسی موسوی
سپیدان محسن علیزاده اردوان اکبرپور

استان قزوین

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
تاکستان رجب رحمانی عباس بیگدلی
بوئین زهرا روح الله عباسپور روح الله عباسپور
قزوین، آبیک و البرز فاطمه محمدبیگی، لطف‌الله سیاه‌کلی سالار ولایتمدار و فاطمه محمدبیگی

استان قم

حوزه‌ انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
قم مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی مجتبی ذوالنوری، محمد منان رئیسی، قاسم روانبخش

استان کردستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
بیجار علیرضا زندیان علیرضا زندیان
سقز و بانه بهزاد رحیمی محسن بیگلری
سنندج و دیواندره محسن فتحی و مهدی فرشادان سالار مرادی و محسن فتحی
قروه و دهگلان پرویز اوسطی محمدرسول شیخی‌زاده
مریوان و سروآباد شیوا قاسمی پور امید کریمیان

استان کرمان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
رفسنجان و انار حسین جلالی احمد انارکی محمدی
زرند و امیریه عفت شریعتی‌کوهبنانی عبدالحسین همتی سراپرده
کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب منصور شکراللهی منصور شکراللهی
کرمان و راور محمدرضا پورابراهیمی داورانی، محمد مهدی زاهدی شهباز حسن‌پور بیگلری، مجید دوستعلی
سیرجان و بردسیر شهباز حسن پور بیگلری محمد معتمدی‌زاده
جیرفت و عنبرآباد ذبیح‌الله اعظمی‌ساردویی بهنام سعیدی
بم،ریگان،فهرج و نرماشیر موسی غضنفرآبادی موسی غضنفرآبادی
شهر بابک مصطفی رضاحسینی‌قطب‌آبادی غلامرضا نویدی
بافت،رابر و ارزوئیه صمدالله محمدی یاسر سلیمانی

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
کنگاور،صحنه و هرسین علی رضایی وحید احمدی
اسلام آباد غرب و دالاهو مجتبی بخشی پور مجتبی بخشی‌پور
قصر شیرین،سرپل ذهاب و گیلان غرب شهریار حیدری فتح الله حسینی
کرمانشاه محمد رشیدی، عبدالرضا مصری و ابراهیم عزیزی محمد رشیدی (اکثریت آرا)

عبدالرضا مصری،جهانبخش امینی، ابراهیم رحیمی زنگنه و فضل الله رنجبر (مرحله دوم)

سنقر و کلیایی سید جواد حسینی‌کیا سید جواد حسینی‌کیا
پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر آرش زره‌تن‌لهونی رستگار یوسفی

استان کهگیلویه و بویراحمد

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
کهگیلویه و بهمئی و چرام سید محمد موحد سید محمد موحد
گچساران و باشت ناصر حسینی پور غلامرضا تاج گردون
بویر احمد و دنا مهدی روشنفکر محمد بهرامی

استان گلستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
گرگان و آق قلا رمضانعلی سنگدوینی و غلامرضا منتظری رمضانعلی سنگدوینی و عبدالغفور امان‌زاده
مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش رضا آریان‌پور سیدنجیب حسینی
آزادشهر و رامیان غلامعلی کوهساری جمشید قائم‌مقام
گنبد کاووس امانقلیچ شادمهر عبدالحکیم آق کاکلی
و قرجه طیار (مرحله دوم)
کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان عبدالجلال ایری عبدالجلال ایری
علی‌آباد کتول رحمت الله نوروزی رحمت الله نوروزی

استان گیلان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
لنگرود پرویز محمدنژادقاضی‌محله مهرداد لاهوتی
رشت سید علی آقازاده‌دافساری، جبار کوچکی نژاد، محمدرضا احمدی جبار کوچکی نژاد، مهدی فلاح و محمدرضا احمدی
رودبار مهرداد گودرزوندچگینی مهرداد گودرزوندچگینی
بندرانزلی احمد دنیامالی احمد دنیامالی
صومعه سرا کاظم دلخوش اباتری سعید رحمت‌زاده
رودسر و املش محمد صفری‌ ملک‌میان محمد علی جانی
طوالش و رضوانشهر و ماسال حسن محمدیاری یاسر اسلامدوست
فومن و شفت خلیل بهروزی فر سیدکریم معصومی خسروآبادی
آستانه اشرفیه ابراهیم نجفی ابراهیم نجفی
لاهیجان رسول فرخی‌میکال سلمان زارع

استان لرستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
خرم آباد و دوره مرتضی محمودوند ومهرداد ویس‌کرمی محمدرضا ملک‌شاهی، رضا سپه‌وند، قدرت‌الله ایمانی و هادی هاشمی‌نیا (مرحله دوم)
بروجرد فاطمه مقصودی و عباس گودرزی فاطمه مقصودی و عباس گودرزی
الیگودرز محمد خدابخشی حمیدرضا گودرزی
دلفان و سلسله یحیی ابراهیمی محمدحسین محمدی
دورود و ازنا حسین گودرزی روح‌الله لک‌علی‌آبادی
پلدختر سید حمیدرضا کاظمی سیدحمیدرضاکاظمی
کوهدشت محمدرضا مبلغی علی امامی‌راد

استان مازندران

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
نوشهر و چالوس محمدعلی محسنی بندپی کامران پولادی
قائمشهر، سوادکوه و جویبار کیوان مرادیان‌کوچکسرایی و کمال علی‌پورخنکداری عمران عباسی، مصطفی معلمی، کمال علیپور و علی کشوری (مرحله دوم)
ساری منصور علی زارعی‌کیاپی و علی بابایی‌ کارنامی عالیه زمانی کیاسری و علی بابایی
نور و محمود آباد ولی الله فرزانه عبدالوحید فیاضی
بهشهر، نکا و گلوگاه غلامرضا شریعتی‌ غلامرضا شریعتی
بابل علی کریمی فیروزجایی و مهدی سعادتی حسن نتاج صلحدار و احمد فاطمی
بابلسر،فریدون‌کنار علی‌اصغر باقرزاده علی‌اصغر باقرزاده
آمل رضا حاجی‌پور رضا حاجی‌پور
تنکابن، رامسر و عباس‌آباد سید شمس‌الدین حسینی سید شمس‌الدین حسینی

استان مرکزی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
اراک،کمیجان و خنداب علی اکبر کریمی ومحمدحسن آصفری محمد جمالیان و

نادرقلی ابراهیمی

خمین علیرضا نظری محمد بیات
محلات و دلیجان علیرضا سلیمی محمد جلالی
تفرش و آشتیان ولی الله بیاتی ولی الله بیاتی
شازند محمود احمدی‌بیغش هوشنگ هادیان‌پور
ساوه و زرندیه محمد سبزی محمد سبزی

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر احمد مرادی، محمد آشوری تازانی و منصور آرامی احمد مرادی، محمد آشوری و فاطمه جراره
بندرلنگه، بستک و پارسیان احمد جباری احمد جباری
میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد حسین رئیسی سیدعبدالکریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی

استان همدان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
ملایر هادی بیگی‌نژاد و احد آزادی خواه احد آزادی خواه (اکثریت آرا)

حسین احمدی و احمد آریایی‌نژاد (مرحله دوم)

بهار و کبودرآهنگ فتح الله توسلی فتح الله توسلی
همدان و فامنین حمیدرضا حاجی بابایی و احمد حسین فلاحی حمیدرضا حاجی‌بابایی و عباس صوفی
رزن حسن لطفی ابوالحسن مصطفوی
نهاوند علیرضا شهبازی علیرضا حصاری
اسدآباد کیومرث سرمدی‌واله اکبر رنجبرزاده
تویسرکان محمدمهدی مفتح محمدمهدی مفتح

استان یزد

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
اردکان محمدرضا دشتی‌اردکانی مصطفی پوردهقان
یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن محمدصالح جوکار محمدصالح جوکار
مهریز و بافق و ابرکوه و خاتم و بهاباد و مروست محمدرضا صباغیان بافقی محمدرضا صباغیان بافقی
تفت و میبد جلیل میرمحمدی‌ جلیل میرمحمدی‌

اقلیت های مذهبی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخب
زرتشتیان اسفندیار اختیاری کسنویه یزد بهشید برخوردار
آشوریان و کلدانی شارلی انویه تکیه شارلی انویه تکیه
ارامنه جنوب روبرت بیگلریان گغارد منصوریان
ارامنه شمال آرا شاوردیان آرا شاوردیان
کلیمیان همایون سامه‌یح نجف‌آبادی همایون سامه‌یح نجف‌آبادی

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=230693

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰