تاریخ : چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 April , 2024
2

پناهیان: انتخابات مسیر همراهی با امام زمان است

  • کد خبر : 230125
  • 06 اسفند 1402 - 19:23
پناهیان: انتخابات مسیر همراهی با امام زمان است
پناهیان انتخابات را مسیر کمک به مردم و همراهی با امام توصیف نمود و خاطر نشان کرد: کسانی که به دنبال کمک امام زمان (عج) در دوران غیبت هستند، انتخابات را جلوه‌ای از احساس مسئولیت اجتماعی الهی می‌بینند، بنابراین تشخیص وظیفه برای نقش‌آفرینی در امر ظهور یکی از وظایف انسان‌ها در دوران غیبت است.

جمهوریت– استاد حوزه و دانشگاه، گفت: اگر شیعیان ما دل‌هایشان را به هم نزدیک کنند، مژده ملاقات حجت خدا تاخیر نخواهد افتاد؛ باید توجه داشته باشیم که سرازیری برکت‌های پس از ظهور در سایه‌سار همراهی امت با صاحب الزمان (عج) است.

هم‌زمان با پانزدهم شعبان سال روز میلاد امام زمان (عج) شهر مقدس قم نیز هم‌زمان با سایر شهر‌های کشور غرق در شادی و سرور است.

زائران و مجاوران بارگاه کریمه اهل‌بیت (س) از جای‌جای ایران اسلامی خود را به مسجد مقدس جمکران رسانده‌اند تا در این جشن و سرور خود را سهیم بدانند.

شهر آذین‌بندی و چراغانی شده و همه جای شهر را ریسه بسته‌اند، شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) با پخش گل و شیرینی خود را در این جشن بزرگ سهیم می‌دانند.

مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیز به طرز باشکوهی آذین‌بندی شده و هزاران تن از عاشقان بانوی آب و آینه خود را به این دو مکان مقدس رسانده‌اند تا این میلاد میمون و خجسته را جشن بگیرند.

به همین مناسبت آیین‌های جشن در مسجدها، حسینیه‌ها و تکیه‌ها در سراسر استان قم برگزار شد و سخنرانان به بیان ویژگی‌ها و کرامت‌های امام زمان (عج) و اهمیت دوران عصر غیبت پرداختند.

همچنین امشب پس از نماز مغرب و عشاء، در شام نیمه شعبان آئین شکرگزاری خادمان مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در سخنرانی محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت ضمن اشاره به فراز‌هایی از آیات الهی در رابطه با توصیف بهشت، با بیان اینکه یکی از آینده‌هایی که خیال انسان را پرواز می‌دهد، آینده قیامت است، اظهار داشت: آینده پس از ظهور امام زمان (عج) نیز از دیگر آینده‌هایی است که خیال انسان را به آن دوران پرواز می‌دهد؛ چرا که در آن دوران برکات الهی از آسمان و زمین بر اهلش نازل می‌شود.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه بر اساس آیات الهی پس از ظهور مستضعفان وارثان قدرت و ثروت در زمین خواهند شد، تصریح کرد: بعد از ظهور هرکسی درسی می‌خواند و کار می‌کند برای فرار از فقر و بدبختی نیست، چرا که بعد از ظهور فقر و بدبختی معنا ندارد و تمام کار‌ها برای پرورش خلاقیت و قدرت اندیشه و به عنوان جوهر مرد دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه درس خواندن اگر با عشق و علاقه همراه باشد، دانشجو را دانشمند می‌سازد، یادآور شد: تا پیش از ظهور ۲ واحد از ۲۷ واحد علم توسعه می‌باید و مابقی علم بعد از ظهور تحقق خواهد یافت؛ پس از ظهور ۹۰ درصد آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تعطیل خواهند شد؛ فهم و حکمت در آن دوران آنقدر وسیع و فراگیر می‌شود که بر اساس روایات، انسان‌های دوران ظهور دیگر نیازی به آموزش نخواهند داشت.

پناهیان در پاسخ به این سؤال که بعد از ظهور زندگی چگونه خواهد شد؟ با تأکید بر اینکه بعد از ظهور امنیت در سراسر عالم گسترده خواهد شد، تصریح کرد: بدترین شرایط برای انسان بعد از ظهور، بسیار زیباتر از بهترین شرایط برای هر انسان پیش از ظهور است.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات اسلامی، پس از ظهور اگر محب و مؤمن امام زمان (عج) به محب دیگری جنس بفروشد و از او سود بگیرد عین ربا و حرام خواهد بود، یادآور شد: یک دزد قدرتمند همچون فضله موشی که یک دیگ غذا را فاسد می‌سازد، می‌تواند جامعه را به فساد بکشاند؛ باید توجه داشته باشیم که جهان امروز را دزد‌ها اداره می‌کنند و کشتار فجیع فلسطینیان نمونه‌ای بارز از خوی استکباری تمدن غربی است.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه ضمن تقدیر از میزبانی مردم عراق در ایام اربعین با بیان اینکه عراقی‌ها از خرج در راه سیدالشهدا علیه السلام نتیجه‌ها دیده‌اند، گفت: پس از ظهور بقیه الله الاعظم (عج) مردم برای کسب ثواب صدقه، همه جا را دنبال فقیر می‌گردند و در میانه خوشی‌های پس از ظهور، تمام رنج انسان به فراغ پروردگار عالم و شوق به لقاء الله تبدیل خواهد شد.

وی «همه برای یکی، یکی برای همه» را رویه‌ای آخرالزمانی دانست و با بیان اینکه پس از ظهور همه مردم در ساختار‌های حکومت مهدوی مشارکت خواهند داشت، اظهار داشت: اگر شیعیان ما دل‌هایشان را به هم نزدیک کنند، مژده ملاقات حجت خدا تاخیر نخواهد افتاد؛ باید توجه داشته باشیم که سرازیری برکت‌های پس از ظهور در سایه‌سار همراهی امت با صاحب الزمان (عج) است.

پناهیان در بخش پایانی سخنان خود انتخابات را مسیر کمک به مردم و همراهی با امام توصیف نمود و خاطر نشان کرد: کسانی که به دنبال کمک امام زمان (عج) در دوران غیبت هستند، انتخابات را جلوه‌ای از احساس مسئولیت اجتماعی الهی می‌بینند، بنابراین تشخیص وظیفه برای نقش‌آفرینی در امر ظهور یکی از وظایف انسان‌ها در دوران غیبت است.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=230125

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰