تاریخ : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ Saturday, 13 April , 2024
2
مرعشی:

ما در تهران فهرستی نخواهیم داشت

  • کد خبر : 230133
  • 06 اسفند 1402 - 19:53
ما در تهران فهرستی نخواهیم داشت
سیدحسین مرعشی در واکنش به ادعای محمدعلی وکیلی درباره جدایی رسمی سه حزب اصلاح‌طلب (کارگزاران، اعتماد ملی و ندای ایرانیان) از جبهه اصلاحات، گفت: حزب کارگزاران سازندگی ایران در طول سال و درباره تحولات مختلف با جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی همسو و غیرهمسو گفتگو و تعامل دارد.

جمهوریت–دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با تکذیب ادعای وکیلی درباره جدایی ۳ حزب، گفت: اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات، به جدایی از آن تعبیر شود قطعا کج‌فهمی است.

سیدحسین مرعشی روز یکشنبه در واکنش به ادعای محمدعلی وکیلی درباره جدایی رسمی سه حزب اصلاح‌طلب (کارگزاران، اعتماد ملی و ندای ایرانیان) از جبهه اصلاحات، گفت: حزب کارگزاران سازندگی ایران در طول سال و درباره تحولات مختلف با جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی همسو و غیرهمسو گفتگو و تعامل دارد. با این مقدمه، اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات، به جدایی از این جبهه و جمع شدن حول محور آقای مطهری تعبیر شود، قطعا کج‌فهمی است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه اساسا سنت سیاسی کارگزاران، شخص‌محوری را برنمی‌تابد، اضافه کرد: همان‌طور که قبلا گفتم، ما از هر قدمی در جهت رقابتی شدن انتخابات استقبال می‌کنیم، اما این به معنای منصفانه بودن انتخابات در همه حوزه‌ها یا داشتن تعداد قابل توجهی نامزد که بتوانیم مسئولیت سیاسی حمایت از آن‌ها را بر عهده بگیریم، نیست.

مرعشی در واکنش به این بخش مصاحبه وکیلی که «جریان اصلاح‌طلب عملا به تکثر غیرقابل اجماع رسیده و امکان سیاست‌ورزی ذیل عنوان جبهه اصلاحات را از دست داده است»، گفت: این ویژگی اصلاح‌طلبان است که هیچگاه جریان یکدستی نبوده‌اند که اگر بودند نیازی به تشکیل جبهه وجود نداشت. سازوکار تصمیم‌گیری جبهه اصلاحات هم اجماع نیست. هرچند ممکن است به آیین‌نامه‌های جبهه انتقاداتی وارد باشد، اما اکثریت، مبنای تصمیم‌گیری است. ما هنوز با این نقطه که امکان اثرگذاری در جبهه وجود ندارد، فاصله زیادی داریم.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران درباره این تحلیل وکیلی که جبهه اصلاحات از موضوعیت افتاده و جبهه دیگری رونمایی خواهد شد، گفت: طبق مصوبه کمیته سیاسی، حزب کارگزاران سازندگی ایران عضو جبهه اصلاحات است و هرچند مشکلاتی وجود دارد، اما سعی خواهیم کرد پس از انتخابات و با استفاده از سازوکار‌های دموکراتیک، جبهه اصلاحات را اصلاح کنیم.

به گفته مرعشی، جبهه اصلاحات تنها جبهه‌ای است که کارگزاران عضو آن است و هیچ پیشنهاد دیگری هم مطرح نشده است.

مرعشی در پایان با بیان اینکه برای بیش از ۷۰درصد کرسی‌های مجلس، نامزد اصلاح‌طلبی وجود ندارد، تاکید کرد: ما در تهران فهرستی نخواهیم داشت و درباره حمایت از ۲۰ درصد دیگر کرسی‌ها نیز شعب استانی ما در هماهنگی با جبهه اصلاحات استان خود عمل خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=230133

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰