تاریخ : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ Saturday, 13 April , 2024
2

اعتدالیون در ۱۰۵ حوزه انتخاباتی لیست می‌دهند

  • کد خبر : 229729
  • 01 اسفند 1402 - 19:19
اعتدالیون در ۱۰۵ حوزه انتخاباتی لیست می‌دهند
شهاب طباطبایی، دبیر کل حزب ندای ایرانیان خبر داد که اعتدالیون و اصلاح‌طلبان به جز تهران در ۱۰۵حوزه انتخاباتی کاندیدا دارند و لیست این حوزه‌ها در حال نهایی شدن است.

جمهوریت-شهاب طباطبایی، دبیر‌کل حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد»، گفت: در تهران آقای مطهری لیست می‌دهند و این لیست به سر لیستی ایشان است.  احزابی که معتقد به مشارکت در انتخابات بودند و هستند از لیست ایشان حمایت می‌‌‌کنند و همه ظرفیت‌‌‌های این احزاب هم در اختیار لیست آقای مطهری قرار می‌گیرد. او ادامه داد: بنابراین در تهران با لیست ایشان کار و مشارکت می‌‌‌کنیم. در مورد شهرستان‌ها در شهرهایی که قابل رقابت بوده؛ احزابی که معتقد به مشارکت در انتخابات بودند، لیستی را تنظیم می‌‌‌کنند و این لیست امروز یا فردا همزمان با لیست تهران که آقای مطهری اعلام می‌‌‌کند، منتشر می‌شود. دبیرکل حزب ندای ایرانیان در پاسخ به اینکه در چند حوزه لیست ارائه می‌دهید؟ اظهار کرد: در ۱۰۵ حوزه کاندیدا داریم و لیست این حوزه‌ها در حال نهایی شدن است.

طباطبایی در خصوص معیارهای مشخص شده برای حضور افراد در لیست شهرستان‌ها، تاکید کرد: افرادی در لیست شهرستان‌ها قرار می‌گیرند که اصلاح‌طلب باشند و حداقل یکی از احزابی که مشارکت دارند، آن کاندیدا را معرفی کنند یا معتدلینی هستند که در آن شهرستان مقبولیت دارند و گروه‌های اصلاح‌طلب آنها را می‌‌‌شناسند و مورد تایید نیروهای اصلاح‌طلب هم باشند.  او در مورد میزان مشارکت در انتخابات تصریح کرد: جلوی انتشار نظر‌سنجی‌‌‌ها را از یک جایی به بعد گرفتند و ورودی‌‌‌های اطلاعاتی ما در خصوص نظرسنجی‌‌‌هایی که انجام شده، خیلی کم است. اما آنچه آخرین بار در تهران دیدم مشارکت ۲۰ درصدی است که امیدواریم مشارکت بالاتر برود. دبیر‌کل حزب ندای ایرانیان در خصوص اینکه با مشارکت ۲۰ درصدی، اصلاح‌طلبان شانسی برای پیروزی در انتخابات دارند، گفت: همیشه رقیب ما جریان مقابل نبوده بلکه رقیب ما عدم مشارکت بوده و در حال حاضر هم به همین شکل است. همیشه مردم همراه ما بودند و هر وقت در انتخابات شرکت می‌‌‌کردیم با مردم شرکت می‌‌‌کردیم و رای بالا و مطمئن بوده است. اما در این دوره به دلیل همه اتفاقاتی که افتاد و مهم‌ترین آن عملکرد بد دستگاه‌های اجرایی و بخشی از دستگاه حکمرانی بود، مشارکت در انتخابات پایین است.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=229729

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰