تاریخ : پنجشنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Thursday, 25 April , 2024
2
موسوی، دبیر شورای مرکزی امنا:

قرار نیست بچه‌های انقلابی در مجلس آینده ساختارشکنی کنند

  • کد خبر : 231610
  • 23 اسفند 1402 - 18:57
قرار نیست بچه‌های انقلابی در مجلس آینده ساختارشکنی کنند
دبیر شورای مرکزی ائتلاف امنا گفت: بچه‌هایی که از جریان انقلابی به مجلس راه یافتند ولایت‌مدار هستند و از بن و ریشه به انقلاب وفادارند و قرار نیست در مجلس آینده ساختارشکنی کنند.

جمهوریت – دبیر شورای مرکزی ائتلاف امنا گفت: بچه‌هایی که از جریان انقلابی به مجلس راه یافتند ولایت‌مدار هستند و از بن و ریشه به انقلاب وفادارند و قرار نیست در مجلس آینده ساختارشکنی کنند.

سید نظام‌الدین موسوی گفت: انتخابات ۱۱ اسفند پیام‌های متعددی داشت از جمله واکنش منفی مردم به فراخوان‌های جریان‌های مخالف نظام برای به زمین زدن نظام بود.

وی ادامه داد: کلید واژه فتنه سال ۱۴۰۱ ناامیدی مردم و نشان دادن عبور مردم از جمهوری اسلامی بود. برآوردهای‌شان این بود حداکثر ۱۰ درصد مردم در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت می‌کنند در حالی که آمار ۴۱ درصدی مشارکت مردم در این انتخابات عدد نسبتا معقولی بود. البته نباید فراموش کرد که مردمی که پای صندوق‌های رای نرفتند مخالف نظام نیستند بلکه آنان فرصت دیگری می‌خواهند تا عملکرد مجلس آینده را رصد کنند و ببینند این مجلس چقدر از مشکلات‌شان را حل خواهد کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخابات ۱۱ اسفند را تحول‌آفرین توصیف کرد و ادامه داد: این انتخابات آرایش سیاسی جریان انقلابی را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار داد علاوه بر آن نشان داد که مردم همچنان به اصلاح‌طلبان اقبال ندارند. لیست صدای ملت جزء لیست‌های رده سوم و چهارم در انتخابات اسفند بود.

به اعتقاد موسوی، محمدرضا باهنر در طیف اصولگرای معتدل دسته‌بندی می‌شود و رای نیاوردنش به دلیل نزدیک بودن دیدگاه سیاسی او به جریان لاریجانی، مطهری و نوبخت بود.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف امنا با تبیین تاثیر این انتخابات بر جریان‌های داخلی طیف انقلابی، گفت: در این انتخابات در جریان اصولگرا هم اتفاق بزرگی افتاد. شانا چتر فراگیر جریان انقلابی و اصولگرا بود که سعی در نمایندگی جریان‌های اصولگرا داشت. لیست شانا جامع همه جریان‌های سیاسی اصولگرا بود.

وی ادامه داد: در این دوره اما شورای ائتلاف و شانا طیف‌هایی را وارد لیست نکرد و مرزبندی‌های جدیدی را برای خودش تعریف کرد. این مسئله موجب مرزبندی‌های جدید و تشکل ائتلاف‌های جدید شد که ائتلاف امنا بخشی از آن بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی علت رای نیاوردن صادق آملی لاریجانی در ششمین دوره مجلس خبرگان را این طور تحلیل کرد: باور این است که مردم نگاه بالا به پایین را نمی‌پسندند. آنان برخورد حذفی با طیف‌های سیاسی را بر نمی‌تابند. تصمیم‌گیری از بالا برای مردم قابل قبول نیست به همین دلیل واکنش منفی به آن نشان می‌دهند  و البته این نوع واکنش مردم هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب را شامل می‌شود.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف امنا بر این باور است که مردم در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ گفتمان‌شان نسبت به نظام را تغییر ندادند اما به جد خواستار تغییر و تحول در بخش‌های اقتصادی و سیاسی هستند.

موسوی ادامه داد: گلایه مردم از وضعیت موجود کشور در انتخابات ۱۱ اسفند و صندوق‌های آرا خودش را نشان داد به بیان روشن‌تر در قالب گفتمان تحولی رهبری تغییرات در ۱۱ اسفند رقم خورد که البته این اتفاق از جنس تحول‌خواهی اپوزیسیونی یا «نه» گفتن به نظام نبود بلکه اتفاقا افرادی را انتخاب کردند که بیشتر به گفتمان انقلاب و ارزش‌ها تاکید دارند و باز به بیان روشن‌تر تحول در جریان انقلاب در ۱۱ اسفند رقم خورد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در ارزیابی انتخابات اسفند نباید وارد مصادیق و نام بردن از افراد شد بلکه باید شاخص‌ها و روندها را ملاک تحلیل و بررسی‌ها قرار داد و البته حتما مواضع اشخاص در شکل‌گیری عملکردها و روندها موثر است.

وی خواسته مردم از نمایندگان مجلس آینده را اینگونه تحلیل کرد: مردم از مجلس آینده یک گام به جلو را توقع دارند. آنان مجلس یازدهم را خوب می‌دانند اما ضعفها و خلاءهایی هم به این مجلس وارد می‌دانند به همین دلیل باید یک روح جدید در کالبد مجلس دمیده شود. برخی تمایل دارند این طور القاء کنند که در این انتخابات گویی اتفاقی نیفتاده و با این توجیه از انتخابات پرش کنند و پیام مردم را نبینند و نشنوند که البته همین مسئله مشکل‌ساز خواهد شد. بی‌توجهی به پیام مردم موجب بدتر شدن فضا می‌شود.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف امنا با اشاره به شعار جریان انقلابی در انتخابات ۱۱ اسفند، گفت: قرار به بروز اتفاقات ساختارشکنانه‌ای در نظام نیست. بچه‌هایی که از جریان انقلابی به مجلس راه یافتند ولایت‌مدار هستند و از بن و ریشه به انقلاب وفادارند و قرار نیست در مجلس آینده ساختارشکنی کنند.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=231610

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰