تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
2

آمریکا طرح منع دسترسی ایران به ۶ میلیارد دلار آزاد شده را تصویب کرد

  • کد خبر : 221218
  • 10 آذر 1402 - 11:55
آمریکا طرح منع دسترسی ایران به ۶ میلیارد دلار آزاد شده را تصویب کرد
طرح منع دسترسی ایران به دارایی های آزاد شده؛ تحت عنوان «قانون عدم تأمین بودجه برای تروریسم ایران» با ۳۰۷ رای موافق در برابر ۱۱۹ رأی مخالف به تصویب رسید.
جمهوریت-طرح منع دسترسی ایران به دارایی های آزاد شده؛ تحت عنوان «قانون عدم تأمین بودجه برای تروریسم ایران» با ۳۰۷ رای موافق در برابر ۱۱۹ رأی مخالف به تصویب رسید.

مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده است که بر اساس آن دسترسی ایران به شش میلیارد دلاری که در چارچوب توافق معامله زندانیان میان ایران و آمریکا آزاد شده بود، مسدود می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده است که بر اساس آن دسترسی ایران به شش میلیارد دلاری که در چارچوب توافق معامله زندانیان میان ایران و آمریکا آزاد شده بود، مسدود می‌شود.
این طرح تحت عنوان «قانون عدم تأمین بودجه برای تروریسم ایران» با ۳۰۷ رایموافق در برابر ۱۱۹ رأی مخالف به تصویب رسید.
بر اساس این گزارش، جمهوری خواهان این طرح را در واکنش به آنچه ادعا می‌شود نقش ایران در مقابله حماس با اسرائیل است، مطرح کرده‌اند.
«مایکل مک‌کال» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان با تکرار برخی ادعا‌های بی‌اساس گفت: «با وجود بی‌ثباتی زیاد در منطقه، آخرین چیزی که لازم داریم دسترسی ایران به شش میلیارد دلار است تا صرف تروریسم شود».
این طرح اکنون به سنای آمریکا ارسال خواهد شد. با این وجود، حمایت اکثریت دموکرات سنا از این طرح، دور از ذهن به نظر می‌رسد.
بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=221218

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰