تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
1
رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران :

سوال از زاکانی به رئیس شورا اعلام می شود؟

  • کد خبر : 237643
  • 06 خرداد 1403 - 12:35
سوال از زاکانی به رئیس شورا اعلام می شود؟
رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران گفت: اگر سوالات پاسخ داده نشود طرح سوال از شهردار را به ریاست شورا اعلام خواهم کرد.

جمهوریتمهدی اقراریان در دویست و سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: متأسفانه شهرداری تهران به تذکرات بنده بی توجه است و پاسخ مناسب نمی دهد این در حالی است که در تذکر شماره ۷۷ خواستیم گزارش جذب نیرو را ارائه دهد که این گزارش به ما و کمیته منابع انسانی ارائه نشده و این در حالیست که تذکر ما پیرو ماده ۸۳ داده شده است.

وی ادامه داد: تذکر در مورد ودیعه مسکن به مدیران نه تنها پاسخ داده نشده بلکه هیچ صحبتی نیز در مورد آن صورت نگرفته و از رئیس شورا می خواهیم در این خصوص پیگیری های لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به ماده ۱۴، ۱۵ و ۱۶ قانون تعارض منافع افزود: بر اساس بند سوم، نظارت بر حسن اجرای مصوبات از وظایف شهرداری است. بر اساس بند ۱۴ شهرداری باید گزارش علت، ضرورت سفر، مقصد سفر، هزینه های سفر و طول مدت سفر در تمامی سفرهای خارجی مدیران و کارکنان را حداکثر سه هفته پس از سفر منتشر کند و در اختیار عموم قرار دهد.

اقراریان ادامه داد: کسانی که به سفرهای خارجی می روند باید این گزارش را ارائه دهند که سفر آنها چه دستاوردی داشته است. در غیر این صورت باید رسیدگی به تخلفات صورت بگیرد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هادی حق بین، صادق خیرخواه، مهدی صداقتی و عباس شعبانی از مدیران شهرداری به ترکیه سفر کرده اند، گفت: این مدیران گزارشی از سفر خود ارائه نکرده اند که بنده به عنوان تذکر آن را مطرح می کنم.

رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران گفت: اگر شهردار به تذکر شماره ۸۳ و سوالات ما پاسخ ندهد بنده طرح سوال از شهردار را به ریاست شورا اعلام خواهم کرد.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=237643

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰