تاریخ : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024
1

تداوم آرامش در بازار ارز

  • کد خبر : 235246
  • 10 اردیبهشت 1403 - 17:05
تداوم آرامش در بازار ارز
ارز در بازار غیر رسمی که در روزهای اخیر روند کاهشی داشت، طبق مشاهدات میدانی از بازار امروز تا لحظه تنظیم گزارش با ثبات و تغییر بسیار اندک نسبت به روز گذشته، معامله شد.

جمهوریت-نرخ ارز در بازار غیر رسمی در معاملات امروز در قیاس با روز گذشته با ثبات آغاز شد و در ادامه با اندکی افزایش قیمت به کار خود ادامه داد. طبق مشاهدات میدانی از بازار غیر رسمی، تا لحظه تنظیم گزارش دلار با نرخ ۶۰ هزار تومان خرید و با نرخ ۶۱ هزار تومان هم به فروش رسید.  همچنین یورو نیز در بازار غیر رسمی با قیمت ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای فروش و مبلغ ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای خرید معامله شد.

البته بازار امروز در حالی است که روز گذشته قیمت دلار به کانال ۵۹ هزار تومان هم رسید؛ در آن روز طبق مشاهدات میدانی برخی از دلالان میدان فردوسی، قیمت این ارز را تا ۶۰ هزار تومان هم عنوان میکردند و در مواردی هم این نوع ارز را تا ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان هم می‌فروختند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان روند ثبات در بازار ارز و احتمال کاهش نرخ ارز در روزهای آینده وجود دارد و با توجه به کاهش تقاضاها نسبت به روزهای پایانی سال گذشته و ابتدای سال جاری در بازار غیر رسمی و همچنین عدم تمایل به خرید هیجانی در بازار غیر رسمی، انتظار می‌رود شاهد تداوم کاهش نرخ ارز و ثبات در بازار غیر رسمی باشیم.

علاوه بر این در بازار معاملات غیر رسمی امروز ارز متقاضی بالایی برای خرید ارز وجود نداشت که به نظر میرسد به دلیل وجود انتظارات در جهت کاهش نرخ ارز باشد.

گفتنی است؛ با توجه به تحولات سیاسی در هفته‌های گذشته انتظار می‌رفت، نرخ ارز با افزایش بالایی روبرو باشد و در مقطعی نیز تا کانال ۷۰ هزار تومان پیش رفت، اما نرخ ارز در بازار غیر رسمی در روزهای اخیر با جوی آرام و کاهشی روبرو شد و مطابق مشاهدات میدانی، بازار غیر رسمی در وضعیت عادی و تقاضای کم قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=235246

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰