تاریخ : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 April , 2024
2

مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران تمدید شد

  • کد خبر : 232127
  • 03 فروردین 1403 - 11:19
مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران تمدید شد
مهلت ثبت نام داوطلبان پذیرش دوره دکتری تخصصی استعداد درخشان دانشگاه تهران از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد تا پنجم فروردین ماه جاری تمدید شد.

جمهوریت -دانشگاه تهران، در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری؛ به استناد آئین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه؛ از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ در دوره‌های دکتری تخصصی به شرح (لیست پیوست) و به صورت مازاد بر ظرفیت، دانشجو می‌پذیرد.

مهلت ثبت نام داوطلبان پذیرش دوره دکتری تخصصی استعداد درخشان دانشگاه تهران از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد تا پنجم فروردین ماه جاری تمدید شد.

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems۱.ut.ac.ir -پذیرش داوطلبان دکتری تخصصی استعداد درخشان اقدام نمائید.

رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. لازم است کلیه داوطلبان نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند. مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

داوطلبان فقط در یک رشته گرایش از یک مجموعه امتحانی می‌توانند ثبت نام نمایند و در مصاحبه شرکت داشته باشند. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست.

پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است. شناسه کاربری و گذرواژه خود را که در سامانه تعریف می‌نمائید برای تکمیل ثبت نام و اعلام نتایج یادداشت فرمائید.

نیاز به تکمیل شماره مجوز نامه در فرم ثبت نام الکترونیکی نیست و عدم ثبت آن خللی در مراحل ثبت نام ایجاد نمی‌نماید. منظور از مجموعه امتحانی در سامانه ثبت نام الکترونیکی؛ نام دانشکده / ‏‬ دانشکدگان می‌باشد.

مشکلی در تعدد کد دانشگاه‌های محل تحصیل و استان در سامانه وجود ندارد و انتخاب اولین کد مشکلی ایجاد نخواهد کرد. امکان تغییر سال آزمون در سامانه وجود ندارد. عنوان آزمون پذیرش داوطلبان استعدادهای درخشان دکتری تخصصی می‌باشد.

از بارگذاری (screenshot) از صفحه مانیتور به عنوان کارنامه و مدارکی که وضوح کامل ندارند، خودداری گردد. این مدارک بررسی نخواهند شد.

لازم است کلیه مدارک پژوهشی – مقالات علمی -کنفرانس‌های داخلی و خارجی – گواهی‌های علمی آموزشی و توصیه نامه‌ها – کارنامه آزمون زبان عمومی معتبر طبق شیوه نامه در بازه زمانی ثبت نام به صورت الکترونیکی در سامانه بارگذاری گردد. به مدارکی که در سامانه بارگزاری نشده باشند امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

زمان مصاحبه پذیرفته شدگان بدون آزمون در اطلاعیه‌های وب سایت معاونت آموزشی دانشگاه و دانشکده‌های مربوطه اعلام خواهد شد.

پیرو اطلاعیه قبلی تمدید مهلت ثبت‌نام و تکمیل مدارک داوطلبان پذیرش دوره دکتری تخصصی استعداد درخشان این دانشگاه به استحضار می‌رساند با توجه به پایان یافتن سال مالی؛ کلیه فرایندهایی که نیازمند پرداخت هزینه می‌باشند از جمله ثبت نام داوطلبان استعداد درخشان، دانشجویان غیر ایرانی، میهمان، صدور دانشنامه و … در حال حاضر امکان پذیر نمی‌باشد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=232127

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰