تاریخ : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024
1

محسن رضایی : ما به حماس « ماهیگیری » آموختیم

  • کد خبر : 222499
  • 22 آذر 1402 - 19:46
محسن رضایی : ما به حماس « ماهیگیری » آموختیم
محسن رضایی گفت: امروز اسرائیل در دفاع ، حمله و حتی آتش‌بس شکست خورده است، در دفاع طی چند ساعت با نفوذ رزمندگان حماس صدها کشته و ده‌ها اسیر روی دستشان ماند.
جمهوریت-محسن رضایی گفت: امروز اسرائیل در دفاع ، حمله و حتی آتش‌بس شکست خورده است، در دفاع طی چند ساعت با نفوذ رزمندگان حماس صدها کشته و ده‌ها اسیر روی دستشان ماند. در موضع حمله به جز ننگ کودک‌کشی دستاوردی نداشتند و در آتش‌بس هم پس از آزادسازی اسرای اسرائیلی آنان لب به تمجید از حماس گشودند و آبرویی برای‌ صهیونیست‌ها نماند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جنگ غزه صهیونیست‌ها تلاش کردند ایران را آمر حمله حماس جلوه دهند در حالی که روش و منش جمهوری اسلامی دستور دادن نیست؛ ما برای دوستان‌مان ماهی نمی‌گیریم بلکه به آنان ماهیگیری یاد می‌دهیم.
 محسن رضایی در همایش «ایران آینده، اعتلای حکمرانی برای پیشرفت» که از سوی «جمعیت مردمی جماران» برگزار شد، گفت: پس از گذشت چند سال از پایان جنگ دغدغه ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه آینده بود و اینکه چه کسانی باید بیایند که مسیر گذشته را ادامه دهند. در آن زمان دوقطبی کمونیسم – لیبرال دموکراسی بر جهان حاکم بود. در این شرایط فکری نوین به نام جمهوری اسلامی به وجود آمد و این دو قطب در مقابل این فکر نوین ایستادند که اوج آن در دوران جنگ بود. این یک رویداد بی‌همتا بود که هردو قطب متخاصم جهان در جنگی در یک سو قرار گرفتند و از هیچ کمکی به صدام دریغ نکردند و از هیچ آسیبی نسبت به ایران کم نگذاشتند.
 رضایی با طرح این پرسش که «چگونه به ایران آینده بیندیشیم و کشور را بسازیم»، اظهار کرد: برای ترسیم آینده نیاز به یک مبنای مشترک داریم که نظریه رهبری انقلاب در بیانیه گام دوم است و در توضیح آن آمده، نظام انقلابی همواره آماده تصحیح خویش است اما اهل انفعال نیست، به نقدها واکنش مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت می‌داند، از ارزش‌های انقلاب فاصله نمی‌گیرد و پس از نظام‌سازی دچار رکود نمی‌شود و از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این نظریه به این معناست که با وجود تبدیل انقلاب اسلامی به نظام اسلامی، این نظام باید همواره انقلابی بماند و عمل کند و مدام خود را تصحیح کند، اما امروز ما چقدر از این رویه استقبال می‌کنیم؟
رضایی تاکید کرد: مسئله حکمرانی بسیار مهم است و عمل به اخلاق و ارزش‌ها و سنن انقلاب و بازخوانی ارزش‌های ابتدای انقلاب در نظام کنونی، ما را به نظام انقلابی می‌رساند اما امروز از این ارزش‌ها و قواعد فاصله گرفته‌ایم. درست است که سلایق تغییر می‌کند و جامعه در حرکت است و باید با آن پیش رفت، اما این تغییرات نباید تهی از ارزش‌ها شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بسیاری از بندهای قانون اساسی هنوز اجرا نشده است. مثلا در فصل هفتم که مربوط به شوراها و شهرداری‌هاست تمام امور غیرسیاسی به نهاد جدیدی در دل دولت سیاسی واگذار شده است، حال آنکه امروز ما این نهاد را تبدیل به سازمانی برای جدول‌کشی و ساختمان‌سازی کرده‌ایم که هر روز هم خبری از دستگیری‌ها در آن می‌شنویم.
وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر، مسئله نهاد دولت و نه دولتمردان است، به این ترتیب که افراد در ساختاری نادرست قرار می‌گیرند و حتی اگر افراد لایقی باشند به دلیل ساختار نادرست دچار ناکارآمدی می‌شوند. امروز موضوع وحدت در جبهه انقلاب از ضروریات پیشرفت کشور است و ما بیش از گذشته نیاز به وحدت و برادری داریم.
فرمانده اسبق سپاه پاسداران همچنین با اشاره به وضعیت جنگ غزه، گفت: یکی از دلایل حمایت ایران از مقاومت فلسطین و غزه انگیزه اسلامی و دیگری انگیزه انسانی است، اما انگیزه سومی هم هست که دشمنی رژیم صهیونیستی از ابتدای انقلاب است، اسرائیل از اول انقلاب مدام در حال آسیب زدن به کشورمان است. از جمله با ترور دانشمندان، تحریک عراق برای حمله به ایران، تحریک برای لغو برجام، تحریک جمهوری آذربایجان و بسیاری اقدامات دیگر.
رضایی یادآور شد: در حوادث اخیر صهیونیست‌ها تلاش کردند ایران را آمر حمله حماس جلوه بدهند در حالی که روش و منش جمهوری اسلامی دستور دادن نیست؛ ما برای دوستان‌مان ماهی نمی‌گیریم بلکه به آنان ماهیگیری یاد می‌دهیم.
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح وضعیت کنونی صهیونیست‌ها اظهار کرد: امروز اسرائیل در دفاع، حمله و حتی آتش‌بس شکست خورده است، در دفاع طی چند ساعت با نفوذ رزمندگان صدها کشته و ده‌ها اسیر روی دستشان ماند. در موضع حمله به جز ننگ کودک‌کشی دستاوردی نداشتند و در آتش‌بس هم پس از آزادسازی اسرای اسرائیلی آنان لب به تمجید از حماس گشودند و آبرویی برای‌ صهیونیست‌ها نماند.
وی تاکید کرد: در ادامه هم آمریکا قطعنامه شورای امنیت برای جلوگیری از کشتار بیشتر مردم غزه را وتو کرد، تا جایی که حتی نماینده فرانسه اعتراف کرد شورای امنیت شکست خورده است و این یعنی تفکر لیبرال دموکراسی مسلط بر جهان شکست خورده است.
بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=222499

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰