تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
1
سخنگوی شورای نگهبان:

در حال بررسی لایحه حجاب و عفاف هستیم

  • کد خبر : 222170
  • 19 آذر 1402 - 19:27
در حال بررسی لایحه حجاب و عفاف هستیم
هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان گفت: در حال بررسی لایحه حجاب و عفاف هستیم تا ببینیم ابهامات و اشکالات آن برطرف شده است یا نه. لایحه حجاب و عفاف با اشکالات و ابهاماتی از سوی شورا همراه بود که ابهامات و اصلاحات شورای نگهبان را برطرف کردند.

جمهوریت-هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان گفت: در حال بررسی لایحه حجاب و عفاف هستیم تا ببینیم ابهامات و اشکالات آن برطرف شده است یا نه. لایحه حجاب و عفاف با اشکالات و ابهاماتی از سوی شورا همراه بود که ابهامات و اصلاحات شورای نگهبان را برطرف کردند.

هادی طحان نظیف در جلسه پرسش و پاسخ به مناسبت گرامیداشت مقام دانشجو در دانشکده حقوق دانشگاه تهران گفت: ۱۱ اسفند سال جاری شاهد دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان هستیم، هر دو این انتخابات مهم هستند اقدامات اجرایی در این زمینه از ماه ها قبل آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش مجریان بر این است که انتخابات پرشور برگزار شود، اظهار داشت: یکی از اتفاقاتی که چند روز قبل پیش ثبت نام نهایی شد اصلاح قانون انتخابات بود که سال ها مطرح بود، حدود هفت سال قبل سیاست های نظام توسط رهبری ابلاغ شد، از همان زمان با توجه به سیاست های اعلامی همه اذعان داشتند این قانون نیازمند به روزرسانی است.

 

طحان نظیف اظهار داشت: برای مثال در فضای تبلیغات شاهدیم از فضای کاغذی به فضای مجازی وارد شده است که در قانون به آن اشاره نشده بود ولی در اصطلاحیه به آن پرداخته شده است.

وی تاکید کرد: از مجلس گذشته بحث اصلاح قانون انتخابات مطرح بود در مجلس یازدهم باز پیگیری شد از سال گذشته به این موضوع بیشتر توجه شود که نهایتا این کار انجام شد.

وی گفت: البته بسیاری از موضوعات در سیاست های کلی آمده بود ولی در اصطلاحیه نیامده است با این حال ما این اصطلاحیه را چند قدم رو به جلو میدانیم.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: ما پیش ثبت نام و ثبت نام را پشت سر گذاشتیم هیات های اجرایی اولین مرحله بررسی صلاحیت ها را انجام دادند این هیات ها هیچ ارتباطی با شورای نگهبان ندارند.

وی تاکید کرد: مرحله بعد هیات نظارت استانی است که مهلت بررسی آن ها ۵۰ روز است، هم اکنون ما در این مرحله هستیم مرحله آخر مرحله شورای نگهبان است که ما ۳۰ روز زمان داریم.

وی ادامه داد: ملاک و مبنای ما در شورای نگهبان قانون است.

وی افزود: ما در حال بررسی چند مصوبه در شورا هستیم یکی از آن ها لایحه برنامه هفتم است که سه نوبته در حال بررسی هستیم بنایمان این است از ابتدای سال آینده این برنامه اجرایی شود، ۲۹ جلسه در شورا در این زمینه برگزار شده و این جلسات ادامه دارد.

وی تاکید کرد: همچنین در حال بررسی لایحه عفاف و حجاب هستیم در مرحله قبل ابهاماتی به این لایحه داشتیم مجلس ایرادات را دوباره رفع کرد ما دوباره در شورا در حال بررسی ایرادات این لایحه هستیم.

وی در بخشی از سخنانش گفت: جامعه دانشجویی در طول تاریخ همواره حضور پر افتخاری در کنار مردم ایران داشته، از مردم بوده و برای مردم تلاش کرده است.

وی افزود: در طول تاریخ شاهدیم جریان دانشجویی ما همیشه درست دیده درگیر حواشی نشده است.

طحان نظیف ادامه داد: دشمنان هم همواره تلاششان این بوده که اثر گذاری این جریان را کم کنند ولی غافل بودند آرمان خواهی از ویژگی های جامعه دانشجویی است.

 

وی افزود: جریان دانشجویی باید خود را از دعواهای سیاسی و حاشیه ای دور کند و تحقق نوین اسلامی را سر منشا اقداماتش قرار دهد.

وی یادآور شد: نباید از هم نشینی با دانشجویان پرهیز کنیم زیرا اگر فاصله ای بیافتد ما خود را از یک سرمایه مهم دور کردیم.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: امروز ما استانداردهای دوگانه و چهره زشت آن را در موضوع غزه میبینیم ما ۶۴ روز است که با یک نسل کشی مواجه هستیم کسی هم به روی خودش نمیاورد امروز دانشجوهای ما باید جهاد تبیین را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=222170

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰