تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
2

سلاح‌ورزی مجدد نامزد اتاق بازرگانی شد

  • کد خبر : 221677
  • 14 آذر 1402 - 19:26
سلاح‌ورزی مجدد نامزد اتاق بازرگانی شد
عضو اتاق بازرگانی ایران با غیرقانونی خواندن تغییر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی گفت: برخی با روش‌های ایذایی به دنبال ایجاد اخلال در روند انتخابات جدید ریاست اتاق بازرگانی ایران هستند تا بلکه بتوانند برای ریاست سلاح‌ورزی اقدامی انجام دهند.

جمهوریت-عضو اتاق بازرگانی ایران با غیرقانونی خواندن تغییر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی گفت: برخی با روش‌های ایذایی به دنبال ایجاد اخلال در روند انتخابات جدید ریاست اتاق بازرگانی ایران هستند تا بلکه بتوانند برای ریاست سلاح‌ورزی اقدامی انجام دهند.

روز گذشته هیئت رئیسه اتاق بازرگانی در نامه‌ای به وزیر صمت، ۴ عضو انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران را معرفی کردند وخواستار معرفی نماینده دولت در این انجمن شدند؛ این در حالی است که برخی اعضای اتاق بازرگانی این اقدام را غیرقانونی می‌دانند که با هدف اخلال در روند برگزاری انتخابات ریاست اتاق ایران انجام شده است.

طبق اعلام حسین میرمحمد صادقی، رئیس انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق ایران، قرار است انتخابات رئیس اتاق ایران در روز نخست بهمن ماه انجام می‌شود و مهلت ثبت‌نام برای داوطلبان نیز در روز گذشته یعنی ۱۳ آذرماه به اتمام رسیده است. با اینحال از روز گذشته هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی با طرح این ادعا که اعضای انجمن نظارت بر انتخابات تغییر کرده‌اند، به دنبال تعویق انتخابات و فراخوان مجدد هستند.

سید حمید حسینی، عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در رابطه‌ با تغییر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران گفت: به‌هیچ‌وجه این مسئله قانونی نیست و وزیر صمت نیز به عنوان رئیس شورایعالی نظارت بر انتخابات، این پیشنهاد را نپذیرفته است؛ چراکه برای هر انتخاباتی یک انجمن نظارت بر آن تشکیل می‌شود؛ در حال حاضر به دلیل مشکل ایجاد شده در انتخاب رئیس اتاق بازرگانی و ناتمام‌ماندن انتخابات، همچنان وظیفه تکمیل انتخابات اتاق بازرگانی بر عهده انجمن نظارت بر انتخابات تشکیل شده در گذشته است.

سلاح‌ورزی با انجام اقدامات مختلف به دنبال تعویق انتخابات است

وی افزود: به‌طورکلی انتخاب اعضای انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی بر عهده رئیس اتاق است نه هیئت‌رئیسه؛ بنابراین به دلیل اینکه در حال حاضر اتاق بازرگانی فاقد رئیس است، پس کسی نمی‌تواند اعضای ۴ نفره انجمن را تعیین کند؛ ماجرا این است که برخی به دنبال تاخیر انداختن در زمان انتخابات اتاق هستند تا بتوانند از قوه قضاییه حکمی به نفع ریاست سلاح‌ورزی بر اتاق بازرگانی بگیرند به همین خاطر اتفاقات ایضایی و تحقیری از این جنس را رقم میزنند.

به گفته این عضو اتاق بازرگانی، سلاح‌ورزی علاوه بر اینکه طبق اطلاعیه قبلی انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران برای نامزدی ریاست ثبت‌نام کرده است به طور همزمان تغییر انجمن فعلی را هم پیگیری می‌کند؛ رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران در این زمینه می‌گوید: اطلاعیه جدید منتشر شده برای ثبت‌نام مجدد، کاملاً غیرقانونی است؛ زیرا تا زمانی که وزارت صمت نماینده خود را معرفی نکند، این انجمن حق شروع فعالیت ندارد؛ اما در شرایط فعلی، انجمن جدید اطلاعیه ثبت‌نام مجدد داده و به‌زودی تاریخ انتخابات و غیره را نیز اعلام می‌کند.

حسینی ادامه داد: به وزارت صمت نامه‌ای مبنی بر معرفی نماینده برای انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی فرستاده شده ولی شورای نظارت در پاسخ به آن علاوه بر اینکه فردی را معرفی نکرده حتی انجمن نظارت بر انتخابات فعلی را قانونی خوانده است. وزیر صمت نیز با نامه منتشر شده دراین‌رابطه مخالفت خود را اعلام کرده است.

آیا دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران اخراج شده است؟

عضو اتاق بازرگانی در خصوص برخی اخبار منتشر شده پیرامون اخراج دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: هیچ فردی نمی‌تواند سنجابی را از سمت خود اخراج یا برکنار کند و همچنان انجمن نظارت بر انتخابات اتاق جلسات خود را برگزار می‌کند؛ اما ظاهراً برخی به دنبال ابطال کارت بازرگانی سنجابی هستند تا به بهانه عدم عضویت در اتاق بازرگانی، وی را از حضور در انجمن نظارت محروم کنند.

وی تصریح کرد: نامه‌ای برای امضاگرفتن به قسمت‌های مختلف ارسال شده مبنی بر اینکه برخی اعضا همچون حاجی‌حسینی و سنجابی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی هستند و نمی‌توانند در انجمن نظارت بر انتخابات اتاق نیز حضور داشته باشند، این درحالی است ‌که زمانی که این افراد برای انجمن نظارت بر انتخابات تعیین شدند نیز عضو هیئت نمایندگان بودند و تنها نکته این است که اعضای نظارت بر انتخابات نباید داوطلب پستی در انتخابات باشند.

حسینی در پایان ابراز کرد: برخی با روش‌های ایذایی و تقابلی به دنبال ایجاد اخلال در روند انتخابات اتاق بازرگانی ایران هستند تا بتوانند برای ریاست سلاح‌ورزی اقدامی انجام دهند؛ ولی آن‌ها نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=221677

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰