تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024
6

بانوان با راهپیمایی علیه کشف حجاب گلایه‌ خود را نشان داده‌اند

  • کد خبر : 194394
  • 31 خرداد 1402 - 9:32
بانوان با راهپیمایی علیه کشف حجاب گلایه‌ خود را نشان داده‌اند
به گفته یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی، کارِ کارشناسی در خصوص عفاف و حجاب با تاخیر روبرو شده است و همین باعث شده برخی دشمنان نظام، از این موضوع سوءاستفاده کنند.

جمهوریت-به گفته یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی، کارِ کارشناسی در خصوص عفاف و حجاب با تاخیر روبرو شده است و همین باعث شده برخی دشمنان نظام، از این موضوع سوءاستفاده کنند.

به گزارش رویداد۲۴، سیدسلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص لایحه عفاف و حجاب که از سوی دولت به مجلس ارجاع شده، گفت: رعایت عفت و حجاب، واجب دینی و شرعی است و عدم‌توجه به آن از نظر فقها و همچنین رهبر معظم انقلاب، حرام شرعی و سیاسی است. مردم ایران، ذاتاً مردمی عفیف هستند و اگر بخواهیم این عفت را نمود بدهیم، طبیعی است که نیازمند روش‌ها و ابزار‌های خاص خودش هستیم

مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی سیدسلمان ذاکر را در ادامه می‌خوانید:

  • لایحه‌ای که اخیرا در خصوص عفاف و حجاب از سوی دولت به دست ما رسید و یک‌فوریت آن را تصویب کردیم، تا حدی سست بود، یعنی این لایحه، حرام شرعی و سیاسی‌بودن را تحت‌الشعاع قرار داده بود، چون مردم ایران مردمی مسلمان و ذاتا عفیف هستند و باید خطوط قرمز‌ را رعایت کنیم.
  • ذاکر می‌گوید:برقراری عفاف و حجاب در سرتاسر کشور، مطالبه توده‌های مردم مسلمان، مومن و مخصوصاً بانوان از ما نمایندگان است.
  • مردم اصرار دارند و می‌خواهند دولت، قوه قضاییه و مجلس، فضایی را آماده کنند که ناهنجاری‌های اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب جمع شود و این موضوع مهم، دستاویز سیاسی برخی فرصت‌طلبان نشود.
  • مدت‌هاست بانوان ایرانی در اقصی نقاط مختلف کشور با راهپیمایی‌هایی علیه کشف حجاب، گلایه‌های خود را از وضع موجود نشان داده‌اند و در فضای مجازی مرتب به ما پیام می‌دهند و دغدغه‌های خودشان را به اطلاع ما می‌رسانند.
  • کارِ کارشناسی در خصوص عفاف و حجاب با تاخیر روبرو شده است و همین باعث شده برخی دشمنان نظام، از این موضوع سوءاستفاده کنند.
  • حال لایحه اخیر عفاف و حجاب بنا داشت این خلاء را جبران کند که به اعتقاد من، بدتر شد و برای همین به دو فوریت آن رای ندادیم تا در ادامه بتوانیم نظر همه نخبگان در امر عفاف و حجاب را بگیریم و با تجمیع آن، بهترین قانون را به تصویب برسانیم.
  • دشمن بداند، ملت ایران، مسلمان و بانوان ما ذاتاً عفیف هستند. فرهنگ سکولاریسم که از طرف دشمنان نظام وارد مملکت شده، برای ما زحمت درست کرد و حال ما برای خنثی‌کردن نقشه آن‌ها داریم برنامه‌ریزی و کارِ کارشناسی می‌کنیم تا نهایتاً این زحمات در قانون وضع‌شده متبلور شود.
  • از آن‌جایی که جایگاه بانوان در کشور، جایگاهی ممتاز است و نقش موثری در سیاست، اجتماع، فرهنگ و اقتصاد دارند، دشمن سعی دارد به واسطه کشف حجاب، نقش موثر این قشر را مخدوش کند و در ادامه تاثیر منفی روی تشکیل خانواده و فرزندآوری این افراد بگذارد.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194394

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰