تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
4

تغییر ذائقه صاحب خانه ها به خاطر تورم

  • کد خبر : 193008
  • 24 خرداد 1402 - 12:22
تغییر ذائقه صاحب خانه ها به خاطر تورم
یک انگیزه دیگر صاحب خانه ها از تمایل به دریافت وزن بیشتری از اجاره‌ ماهانه، پوشش بخشی از تورم هزینه‌های خانوار در نتیجه افزایش قیمت کالاها و خدمات مصرفی است.

جمهوریت-یک انگیزه دیگر صاحب خانه ها از تمایل به دریافت وزن بیشتری از اجاره‌ ماهانه، پوشش بخشی از تورم هزینه‌های خانوار در نتیجه افزایش قیمت کالاها و خدمات مصرفی است.

دنیای اقتصاد نوشت: تغییری که در بازار اجاره مسکن در آستانه تابستان ۱۴۰۲ مشاهده می‌شود مربوط به تغییر ذائقه صاحب خانه ها در فرمول دریافت اجاره‌بهاست.
در شرایطی که سال گذشته تمایل به رهن کامل و همچنین دریافت وزن بیشتری از پول پیش دربرابر اجاره ماهانه در میان تعداد قابل‌توجهی از موجرها افزایش یافته بود، اما فعالان بازار اجاره مسکن می‌گویند امسال این وضعیت تغییر کرده است.
یعنی ارقامی که به عنوان مابه‌التفاوت اجاره‌بهای امسال با سال قبل بر اساس خواست موجرها توافق می‌شود، مربوط به افزایش اجاره‌بهای ماهانه است. موجرها امسال تمایلی به دریافت پول پیش بیشتر ندارند و ترجیح می‌دهند وزن بیشتر اجاره‌بها را در قالب اجاره‌بهای ماهانه طلب کنند.
سال گذشته از آنجا که برخی موجرها پیش‌بینی می‌کردند بازارهای مالی و موازی مسکن (ارز، سهام و…) بازارهایی جذاب برای سرمایه‌گذاری باشد، به دریافت پول پیش تمایل بیشتری نشان می‌دادند. از سوی دیگر به دلیل افزایش وزن خریدهای سرمایه‌ای، برای تامین بخشی از بهای آپارتمان، عرضه فایل با شرایط رهن کامل به بازار افزایش یافته بود. اما در شرایطی که هم‌اکنون نه تنها چشم‌اندازی از بابت رشد قابل‌توجه قیمت‌ها در سایر بازارهای سرمایه‌گذاری وجود ندارد بلکه خریدار سرمایه‌ای نیز در بازار مسکن حضور ندارد، عمده تمایل موجرها به دریافت وزن بیشتر اجاره‌بهای ماهانه است.
یک انگیزه دیگر صاحب خانه ها از تمایل به دریافت وزن بیشتری از اجاره‌بهای ماهانه، پوشش بخشی از تورم هزینه‌های خانوار در نتیجه افزایش قیمت کالاها و خدمات مصرفی است.
نرخ اجاره آپارتمان در منطقه ۵ تهران/ از جنت آباد و پونک تا شهران
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193008

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰