تاریخ : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024
5

حزب مؤتلفه هم اظهارات میرسلیم را گردن نگرفت

  • کد خبر : 192775
  • 23 خرداد 1402 - 12:12
حزب مؤتلفه هم اظهارات میرسلیم را گردن نگرفت
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی می‌گوید: حزب موتلفه اسلامی بابت موضع‌گیری‌های میرسلیم پیرامون خودرو به او تذکر داده و حتی دبیرکل طی نامه‌ای به میرسلیم از او خواسته مواضعی که برای حزب هزینه‌ساز است را اتخاذ نکند اما میرسلیم می‌گوید بنده در حال حاضر به عنوان نماینده مجلس انجام وظیفه می‌کنم نه به عنوان نماینده حزب. حزب مؤتلفه هم اظهارات میرسلیم را گردن نگرفت/ ترقی: به او تذکر دادیم

جمهوریت – حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، در واکنش به اینکه بسیاری بر این باورند که اظهارات اخیر میرسلیم به وجهه این حزب در انتخابات مجلس دوازدهم لطمه وارد می‌کند، گفت: میرسلیم از موضع نمایندگی درباره خودرو اظهارنظر می‌کند و نظرات او هیچ ارتباطی به حزب ندارد. در حقیقت صحبت‌های میرسلیم درباره خودرو در جلسات حزب موتلفه مطرح نشده و موضع حزب این نیست.

به گزارش منیبان، بخش هایی از گفت و گوی ترقی را در ادامه می خوانید:

  • لذا موضع شخصی میرسلیم است که حزب موتلفه با این قبیل موضع‌گیری‌ها هیچ موافقتی ندارد. با توجه به اینکه میرسلیم نماینده است و در مقام نمایندگی برای اظهارنظر آزاد است نمی‌توانیم او را منع کنیم اما طبیعتاً این موضع‌گیری‌های او درباره خودرو به حزب آسیب وارد کرده و بر موقعیت آن تأثیر می‌گذارد.
  • حزب موتلفه اسلامی بابت موضع‌گیری‌های میرسلیم پیرامون خودرو به او تذکر داده و حتی دبیرکل طی نامه‌ای به میرسلیم از او خواسته مواضعی که برای حزب هزینه‌ساز است را اتخاذ نکند اما میرسلیم می‌گوید بنده در حال حاضر به عنوان نماینده مجلس انجام وظیفه می‌کنم نه به عنوان نماینده حزب، بنابراین به دلیل اینکه وظیفه نمایندگی خود را انجام می دهم باید نظراتی که از موضع نمایندگی است را بگویم.
  • بحث واگذاری بدون نوبت به نمایندگان تهمت بی‌جایی بود که به مجلس زدند و هیچ منبع و مستندی ندارد علاوه بر این با فردی که چنین اتهامی به مجلس زده برخورد قضایی شده و کذب بودن ادعای او را همه دستگاه‌ها تایید کردند.
  • اما چه کسی می‌خواهد عملکرد مجلس یازدهم را ارزیابی کند و در نهایت بگوید رضایت‌بخش نبوده؟ بالاترین ارزیابی را مقام معظم رهبری از این مجلس داشتند چنانکه ایشان گفتند این مجلس نه تنها انقلابی بوده بلکه هنوز هم انقلابی است.
  • همچنین گزارش‌هایی که خود مجلس نسبت به عملکردش منتشر کرده مثبت است البته برخی افراد نواقص و موضع‌گیری‌های خوبی نداشتند اما برآیند عملکرد مجلس مثبت بوده و نمی‌گوییم که عملکرد مجلس یازدهم خوب نبوده است.
  • قطعاً اصول‌گرایان اکثر کرسی‌های مجلس دوازدهم را بدست می‌آورند چرا که این جریان در مجلس جلوی اشتباهات گذشته را گرفته و در حال حاضر در مسیر درست آن حرکت می‌کند، در این میان خسارت هم می‌بینند.
  • در حال حاضر فشاری که بر روی اقشار متوسط و ضعیف است ناشی از مدیریت کشور در دهه ۹۰ است که اصلاح‌طلبان بر روی کار بودند لذا مجلس به دنبال حل این مشکلات است. علاوه بر این به نظر می‌رسد مردم امیدی به اصلاح‌طلبان ندارند چراکه جریان مذکور سابقه بدی از خود برجای گذاشت و همه مسائل را به برجام گره زد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192775

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰