تاریخ : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024
2

ردپای بیگانگان فرازمینی و یوفوها در آثار هنری باستانی

  • کد خبر : 67102
  • 29 فروردین 1398 - 22:34
ردپای بیگانگان فرازمینی و یوفوها در آثار هنری باستانی

به گزارش جمهوریت ; ردپای بیگانگان فرازمینی و یوفوها در آثار هنری باستانی بسیار جالب و قابل تامل است. تصاویری که گاه مخفی و گاهی هم بسیار آشکار به موجودات فضایی یا بشقاب پرنده های آنها اشاره دارند! تصور غالب این است که منشا علاقه بشر به حیات فرازمینی را باید در قرن بیستم جستجو […]

به گزارش جمهوریت ;

ردپای بیگانگان فرازمینی و یوفوها در آثار هنری باستانی بسیار جالب و قابل تامل است. تصاویری که گاه مخفی و گاهی هم بسیار آشکار به موجودات فضایی یا بشقاب پرنده های آنها اشاره دارند!

تصور غالب این است که منشا علاقه بشر به حیات فرازمینی را باید در قرن بیستم جستجو کنیم. در این سده، شاهد رشد ژانر علمی-تخیلی و فرود نخستین انسان‌ها روی کره ماه بودیم. اما آیا واقعا ذهن بشر تنها در عصر مدرن درگیر بیگانگان فرازمینی بوده است؟

به نظر می‌رسد پاسخ منفی باشد؛ زیرا تعدادی زیادی از نقاشی های باستانی را می‌توان یافت که به ارتباط با موجودات فضایی و یوفوها اشاره دارند. در اینجا ۲۰ اثر هنری را جمع‌آوری کرده‌ایم که قرن‌ها پیش از سفر انسان به فضا خلق شده‌اند و شاید سندی بر وجود بیگانگان فرازمینی باشند.

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

یحیای تعمید دهنده (۱۵۱۳ – ۱۵۱۶ میلادی)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

St. John the Baptist

لئوناردو داوینچی به پنهان کردن کدهای مخفی در آثارش مشهور است و تابلوی یحیای تعمید دهنده نیز گواهی بر این ادعاست. همان‌طور که می‌بینید اگر آینه‌ای را در کنار این تابلو قرار دهیم، صورت یک فرازمینی ظاهر می‌شود. آیا این هنرمند در تلاش برای رساندن پیغامی به ما بود؟

سنگ‌نگاره‌های غار چاراما در هند (۸۰۰۰ سال پیش از میلاد)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

باستان شناسان نگاره‌هایی را در این غار کشف کرده‌اند که به نظر می‌رسد بیگانگان فرازمینی را به تصویر کشیده‌اند. حتی پای ناسا هم به بررسی این موضوع کشیده شد تا مشخص شود آیا واقعا فرازمینی ها ۱۰ هزار سال قبل به سیاره ما آمدند؟

دو کشتی هلندی (نامشخص)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

با وجود اینکه نام نقاش و زمان خلق این اثر هنری مشخص نیست؛ اما در آن دو کشتی هلندی را می‌توان دید که به سمت اجسامی شناور در آسمان می‌تازند. با نگاهی دقیق‌تر، چند صورت را هم درون این اجسام کروی می‌توان دید که شاید نشانه‌ای از مشاهده یوفو توسط بشر در آن دوران باشد.

مشاهده یوفو در بیرون کاخ وینزر (۱۷۸۳)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

این نقاشی، روایت‌گر گزارش «توماس سندبای» است که از تراس کاخ وینزر انگلستان، یک جسم آبی رنگ کم‌نور را در آسمان شب رویت کرده بود. طبق توضیحات او، این جسم کروی از ناکجا ظاهر شد و پس از لحظه‌ای مکث، همراه با تغییر مسیر به حرکت خود ادامه داد.

حکاکی مایاها (قرن یکم)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

روی این سنگ حکاکی شده، مردی را می‌بینیم که ظاهرا در حال پرستش یا تسلیم شدن در مقابل یک موجود فضایی است. برخی معتقدند که حکاکی‌های یوفو-مانند قوم مایا، در واقع تجسمی از خدای باستانی آن‌ها بوده است؛ البته نظریه بیگانگان فرازمینی هم طرفداران زیادی دارد.

بشارت همراه با امیدیس مقدس (۱۴۸۶)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Annunciation With Saint Emidus

این تابلوی نقاشی اثر هنرمند ایتالیایی کارلو کریولی (Carlo Crivelli) مریم مقدس را مجسم می‌کند؛ پیش از آنکه بداند آبستن شده و عیسی مسیح را به دنیا خواهد آورد. پرتو نوری هم که با او تابیده، هاله‌‌ای از جانب پروردگار است. اما روایت دیگری هم وجود دارد که منشا این نور را به یک یوفو نسبت می‌دهد و نشانه‌ای از اینکه مریم مقدس توسط بیگانگان فرازمینی ربوده شده بود!

تصلیب عیسی (۱۳۵۰)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Crucifixion Of Christ

این نقاشی که در صومعه ویسوکی دکانی (Visoki Decani) کوزوو آویخته شده است، به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح را نشان می‌دهد. گمان می‌رود اشیایی که در گوشه‌های بالایی دیده می‌شوند، نوعی سفینه فضایی باشند.

غسل تعمید مسیح (۱۷۱۰)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Baptism Of Christ

این نقاشی، اثر هنرمند دانمارکی ارت دی گلدر (Aert de Gelder)، غسل تعمید عیسی مسیح را با چهار پرتو نور نشان می‌دهد. برخی باور دارند دیسکی که در آسمان وجود دارد، در واقع یک یوفو است.

مدونا با سَنت جیووانینو (اواخر قرن ۱۵)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Madonna With Saint Giovannino

«دومنیکو گرلاندایو» در این اثر، یک شی را در بالای سر مدونا (مریم مقدس) کشیده که برخی آن را یوفو می‌دانند. می‌توان دید که مردی هم به آن شی خیره شده و ظاهرا یک سگ نیز در حال پارس کردن به آن است.

فرشینه‌ی پیروزی در تابستان (۱۵۳۸)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

Triumph Of Summer Tapestry

این پرده نقش‌دار که در بروخه بلژیک بافته شده است، به قدرت رسیدن یک فرمانروا را روایت می‌کند. سه شی عجیب را هم در آسمان نشان می‌دهد که با هیچ‌یک از نمادهای مذهبی شناخته شده، تناسب ندارند.

تابلوی La Tebaide  (اواسط قرن ۱۵)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

La Tebaide

این نقاشی، چند پرده از زندگی راهبانه و البته مصلوب شدن را به تصویر می‌کشد. برخی‌ها آن دیسک قرمز رنگ را ردی از بیگانگان فرازمینی می‌دانند. اما مخالفان این نظریه می‌گویند این شی نوعی کلاه است که در آن دوران، مورد استفاده کاردینال‌ها قرار می‌گرفت.

معجزه برف (۱۴۲۸-۱۴۳۲)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Miracle Of The Snow

این اثر توسط «ماسولینو دا پانیکال» کشیده شده است و بارش برف در تابستان داغ ایتالیا را نشان می‌دهد. بسیاری بر این باورند که آن ابرها، معرف چیزی از دنیای بیگانه هستند.

کلیسای سوزان (حوالی قرن ۱۷)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

این اثر هنری که هم‌اکنون در صومعه دومینیکن واقع در شهر سیگشوارا (رومانی) نگهداری می‌شود، آتش‌سوزی یک کلیسا را نشان می‌دهد. در بالای آن، چیزی شبیه به یوفو دیده می‌شود که ظاهرا نقشی در این ویرانی داشته است.

بزرگداشت عشای ربانی (اوایل قرن ۱۷)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

Glorification Of The Eucharist

در این نقاشی که اثر «ونتورا سالیمبنی» است، آن کره جغرافیایی کاملا جلب توجه می‌کند. برخی آن را نشانه‌ای از سفر در زمان و برخی، تمثیلی از آفرینش دنیا می‌دانند. نقش آن دو زایده آنتن مانند هم مورد بحث است.

تصلیب عیسی (حوالی قرن ۱۷)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

The Crucifixion Of Christ

این اثر که در کلیسای جامع شهر سوِتیتسخُوِل (گرجستان) یافت شده است، دو شی پرنده را در دو طرف مسیح، هنگامی که به صلیب کشیده شده بود نشان می‌دهد. برخی این را سندی بر دو رگه بودن عیسی مسیح (زمینی-فضایی) می‌دانند!

سَنت ولفگانگ و شیطان (حوالی سال ۱۴۷۵)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

aint Wolfgang and the Devil

«میشائیل پاچر» در این نقاشی، سَنت ولفگانگ را به تصویر کشیده که ظاهرا در حال کمک گرفتن از یک موجود فضایی برای ساختن کلیسای خودش است.

علائم تصویری مصر باستان (۴۰۰ سال قبل از میلاد)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

این خطوط تصویری، یک مرد مصری را نشان می‌دهند که پرنده‌ زنده‌ای را به یک فضایی خرقه‌پوش پیشکش می‌کند. احتمالا نوعی پیشنهاد صلح است، پس از هجوم بیگانگان فرازمینی به زمین.

یونه نو چیری – Une No Chiri (سال ۱۸۰۳)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

Une No Chiri

این تصویر چاپ شده در یکی از کتاب‌های قرن نوزدهم، ترسیمی از یک شی واقعی است که ملوانان ژاپنی در سواحل هاراتونوهوما پیدا کردند. طبق توضیحات کتاب، ساختار خارجی این شی از آهن و شیشه بوده است.

نیایش فوپا (۱۴۷۸)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

Foppa Adorazione

این نقاشی یک پیام مخفی را در پس‌زمینه خود جای داده است. مردی را می‌توان دید که روی تپه‌ای ایستاده و به جسم کروی درخشانی نگاه می‌کند. برخی این اثر را یک نقاشی ربانی و جلوه‌ای از باور به حیات فرازمینی می‌دانند.

مونالیزا (۱۵۰۳)

بیگانگان فرازمینی در آثار هنری

Mona Lisa

نمونه‌ای دیگر از وجود پیغام‌های مخفی در کارهای هنری لئوناردو داوینچی، یکی از معروف‌ترین آثار اوست. اگر دو تصویر آینه‌ای از مونا لیزا را کنار یکدیگر بگذارید، صورت یک آدم فضایی را به وضوح خواهید دید.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=67102

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰