تاریخ : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024
12

افزایش ۲۰ درصدی حقوق در سال ۹۸ قطعی است

  • کد خبر : 33337
  • 11 بهمن 1397 - 16:56
افزایش ۲۰ درصدی حقوق در سال ۹۸ قطعی است

به گزارش جمهوریت ؛ محمدحسین فرهنگی نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس در مورد شفاف سازی بودجه سازمان‌های دولتی گفت: با پایان مرحله درآمدی و هزینه ای لایحه بودجه ۹۸ ؛ بررسی و شفاف سازی بودجه‌ای ۳۸۲ شرکت دولتی، ۹ بانک دولتی و ۲ مؤسسه انتفاعی وابسته به دولت در پیوست امسال است. وی […]

به گزارش جمهوریت ؛ محمدحسین فرهنگی نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس در مورد شفاف سازی بودجه سازمان‌های دولتی گفت: با پایان مرحله درآمدی و هزینه ای لایحه بودجه ۹۸ ؛ بررسی و شفاف سازی بودجه‌ای ۳۸۲ شرکت دولتی، ۹ بانک دولتی و ۲ مؤسسه انتفاعی وابسته به دولت در پیوست امسال است.

وی گفت: در گذشته اوضاع شرکت های دولتی بصورت جدی بررسی و شفاف سازی نمی شد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس با بیان اینکه ۱۲۷۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی است، افزود: مجموع شرکت های وابسته به دولت ۳ برابر بودجه عمومی کشور را دریافت می کنند.

فرهنگی با بیان اینکه بخش عمده بودجه کشور در برخی شرکت های دولتی صرف می شود، افزود: شرکت ملی نفت، گاز و صنایع پتروشیمی در مجموع همین شرکت های وابسته به دولت محسوب می شوند.

وی افزود: ۱۴ و نیم درصد فروش نفت خام و میعانات گازی به عنوان بودجه شرکت ملی نفت است. آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه اسناد دخل و خرج دولت و شرکت های دولتی در طول یک سال است که هر ساله اواخر پاییز به مجلس می‌رود و پس از بررسی و تصویب کلیات آن، برای اجرا در سال بعد ابلاغ می‌گردد.

فرهنگی از تشکیل کمیته ای برای بررسی بودجه شرکت‌های دولتی خبر داد و گفت: این کمیته که از کارشناسان مختلف تشکیل شده است، سیاست گزاری های مربوط به بودجه شرکت های دولتی، تعدادکارکنان، بازنشستگی و برخی اطلاعات دیگر را بررسی می کنند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس در مورد افزایش بهره وری و حقوق کارکنان شرکت ها گفت: تمامی افزایش حقوق و پاداش این شرکت ها بر اساس بهره وری آنان تحقق می یابد.

وی با بیان اینکه ضعف بودجه نویسی کم توجهی به بودجه شرکت های دولتی است گفت: بسیاری از شرکت ها هزینه های زیادی را به دولت تحمیل کرده اند.

محمدحسین فرهنگی با بیان اینکه عضویت همزمان مقامات دستگاههای اجرایی و دولتی در پست های مدیریتی شرکت ها ممنوع شده است گفت: دیوان محاسبات کل کشور براین موضوع نظارت خواهد کرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس افزود: شرکت های وابسته به دولت از این پس بر اساس میزان درآمد و تخصص تفکیک می شوند.

وی در مورد مالیات حقوق کارمندان و معافیت حقوقی گفت: نتیجه جلسات بر این شد که دیگر شاهد رشد پلکانی حقوق نخواهیم بود.

فرهنگی افزود: افزایش ۲۰ درصدی حقوق قطعی است و مالیات بصورت پلکانی گرفته می شود، هرکه درآمدی بیشتری دارد مالیات بیشتری خواهد داد.

وی افزود: کسانی که ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان حقوق می گیرند از پرداخت مالیات معاف هستند.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=33337

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰