تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
2

عذرخواهی کیهان از پیرهادی بخاطر مقاله شریعتمداری

  • کد خبر : 236901
  • 30 اردیبهشت 1403 - 10:11
عذرخواهی کیهان از پیرهادی بخاطر مقاله شریعتمداری
کیهان ضمن توضیح یاد شده از جناب آقای محسن پیرهادی، عضو محترم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی پوزش می‌خواهد و با وجود شرحی که گذشت، بی‌دقتی خود را نیز قابل ملامت می‌دانیم.
جمهوریت-روزنامه کیهان ار محسن پیرهادی عذرخواهی کرد.
 روزنامه کیهان نوشت:
در یکی از بندهای یادداشت دیروز که به نقد اقدام مغایر با اصل ۹۴ قانون اساسی از سوی برخی نمایندگان طرفدار مصوبه تعطیلی شنبه اختصاص داشت، به دیدگاه آقای محسن پیرهادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس نیز اشاره شده و آمده بود: «در همین حال، به گزارش خبرگزاری مهر، جناب آقای محسن پیرهادی عضو محترم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرده بود که: «از دفتر حضرت آیت‌الله «سیدمحمدعلی علوی گرگانی» به صورت کتبی درباره این موضوع استفتاء گرفته‌اند و حال آنکه این مرجع بزرگوار تقلید در اسفندماه سال ۱۴۰۰ و در سن ۸۲ سالگی دارفانی را وداع گفته‌ و به جوار رحمت خدای مهربان پیوسته‌اند»‌! البته با شناختی که از تعهد و تقوای برادر عزیزمان جناب آقای پیرهادی داریم، بی‌تردید ایشان در این نقل قول دچار خطای لفظ شده‌اند و با قاطعیت می‌توان گفت که بیان یاد شده از جانب این برادر، غیر از «سهو لسان» با هیچ تفسیر دیگری نمی‌تواند همخوانی داشته باشد».
خبرهای مرتبط
روزنامه کیهان: خدا قبله را از بیت المقدس به کعبه منتقل کرد تا ما مثل یهودی‌ها نباشیم؛ حالا می خواهید با تعطیلی شنبه ما را مانند آنها کنید؟
ماجرای مخالفت برخی علما با تعطیلی شنبه چیست؟
انتقاد نماینده مجلس از مخالفان تعطیلی شنبه‌ها: اینکه روز خدا را به یک کشور دشمن و یک قوم نسبت بدهیم، درست نیستد/ احترام نمایندگان را داشته باشند
ماجرای تعطیلات شبه‌ نوروزی در شهریور ماه ۱۴۰۳ چیست؟ /مخالفت رسانه صداوسیما با تعطیل شدن روز شنبه
نظر آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی و جوادی آملی درباره تعطیلی روز شنبه /برگ برنده موافقان تعطیلی روز شنبه چیست؟
واکنش حسین شریعتمداری به نظر مراجع در باره تعطیلی شنبه: آنها صاحبنظرند اما نظر با شورای نگهبان است/عضو هیات رئیسه مجلس به فتوای مرجع متوفی استناد کرده
همان‌گونه که ملاحظه می‌شود. اولاً؛ خبر مورد اشاره از خبرگزاری مهر نقل شده بود. ثانیاً با اشاره به «تعهد و تقوای برادر عزیزمان جناب آقای پیرهادی» تاکید شده بود: «با قاطعیت می‌توان گفت که بیان یاد شده از جانب این برادر، غیر از «سهو لسان» با هیچ تفسیر دیگری نمی‌تواند همخوانی داشته باشد». به بیان دیگر، اظهارات منتسب به ایشان را غیرقابل پذیرش دانسته بودیم.
با این حال برادر عزیزمان آقای پیرهادی درتماس با کیهان توضیح دادند که استفتای مورد اشاره مربوط به سال ۱۳۹۹ بوده است که مرحوم حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در قید حیات بودند و متن آن استفتاء و پاسخ حضرت آیت‌الله نیز روی سایت رسمی بیت آن مرحوم آمده است و تصویری از آن را نیز در اختیار کیهان قرار دادند.
کیهان ضمن توضیح یاد شده از جناب آقای محسن پیرهادی، عضو محترم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی پوزش می‌خواهد و با وجود شرحی که گذشت، بی‌دقتی خود را نیز قابل ملامت می‌دانیم.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=236901

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰