تاریخ : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024
1

جنون یاغی‌گری

  • کد خبر : 236286
  • 23 اردیبهشت 1403 - 15:18
جنون یاغی‌گری
همین چند ماه پیش بود که وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی در واکنش به اظهارات آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت مبنی بر این که حملات حماس بی‌دلیل رخ نداد، خواستار برکناری وی شد.

جمهوریت-دکتر مراد عنادی –  تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی و رسانه نوشت :اما روز جمعه و پس از رأی قاطع ۱۴۳عضو سازمان ملل متحد به پیش‌نویس قطعنامه عضویت فلسطین، این بار یاغی‌گری رژیم اسرائیل به مرز جنون رسید.
نمایندگان کشورهای عضو ملل متحد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شاهد اقدام دیوانه‌وار نماینده اسرائیل بودند که در توهینی آشکار منشور ملل متحد، یعنی مهم‌ترین سند جامعه جهانی را در دستگاه کاغذ خردکن انداخت.

با این حرکت جنون‌آمیز، یاغی‌گری و جنایات بدون مرز اسرائیل بیش از پیش جهانی شد. در این ماه‌ها با وجود جنایات متنوع اسرائیل در غزه از کودک‌کشی تا قتل‌عام امدادگران و خبرنگاران، مقامات آمریکا و سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در حمایت از رژیم صهیونیستی سنگ تمام گذاشته‌اند.

در نتیجه این حمایت‌ها، اسرائیل رأی دیوان بین‌المللی دادگستری را نادیده گرفت و اکنون با رفتار خارج از نزاکت نماینده‌‌اش در سازمان ملل ثابت کرد برای دبیرکل سازمان ملل متحد، منشور این سازمان و رکن قضایی آن هیچ ارزشی قائل نیست.

رژیم صهیونیستی سال‌ها با مظلوم‌نمایی و بدعت‌گذاری و تفسیر موسع از مفاد منشور ملل متحد و مقررات حقوق بین‌الملل همچون دفاع مشروع پیشدستانه سعی داشت دخالت‌ها و حملات هوایی به کشورهای همسایه، ترورهای فرامرزی و جنایات روزافزون در غزه و کرانه باختری را مشروع جلوه دهد اما با مخالفت‌های جامعه جهانی، موج روزافزون اعتراض سراسری در دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و اروپا در کنار رأی ۱۴۳کشور عضو سازمان ملل در حمایت از عضویت فلسطین در این سازمان، به نظر می‌رسد این راهبرد دروغین صهیونیست‌ها که به چاشنی رسانه‌ای هم آراسته بود به ته خط رسیده است.
اکنون رژیم صهیونیستی نه‌فقط در حال از دست دادن چتر‌های حمایت ساختگی از خود است که جهانیان با مشاهده جنون یاغی‌گری اسرائیل در سازمان ملل، یعنی بی‌احترامی به منشور ملل متحد بیش از هر زمانی پی به ماهیت رژیمی برده‌اند که در کارنامه سیاهش انواع جنایت و یاغی‌گری ثبت شده است؛ کارنامه‌ای که بدون شک حمایت از رژیم صهیونیستی را برای آمریکا و تروئیکای اروپا بسیار پرهزینه‌تر خواهد کرد

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=236286

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰