تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024
0

امام جمعه ورامین : برخی زنان و دختران هزینه گزافی صرف آرایش، کاشت ناخن و عمل بینی می کنند، اینها چه سودی دارد؟

  • کد خبر : 236177
  • 21 اردیبهشت 1403 - 20:39
امام جمعه ورامین : برخی زنان و دختران هزینه گزافی صرف آرایش، کاشت ناخن و عمل بینی می کنند، اینها چه سودی دارد؟
امام جمعه ورامین عنوان کرد: بانوان الگوی ما به علم، ایمان، تقوا، ساده زیستی و بهداشت توجه داشتند و در مقابل روش‌های جاهلی در نگاه ابزاری و ارزان قیمت به دختران و تأمین غریزه‌ها می‌ایستادند. بانوان و دختران مراقب باشند در زمین دشمن بازی نکنند و جایگاه رفیع خود را که نظام خلقت و خدا برایشان در نظر گرفته ارج بنهند.
جمهوریت–امام جمعه موقت ورامین در خطبه نماز جمعه امروز تاکید کرد: برخی زنان و دختران هزینه‌های گزافی را صرف آرایش، کاشت ناخن، عمل بینی و… می‌کنند و هزینه‌های اقتصادی را به خانواده و همسر تحمیل می‌کنند و در بسیاری از موارد مرتکب گناه می‌شوند و حتی به جسم خود آسیب وارد می‌کنند، اینها چه سودی دارد؟

 ائمه جمعه ورامین، اصفهان، بجنورد و کرج در خطبه های نماز جمعه امروز در خصوص موضوعاتی همچون ضرورت کمک به فقرا و نگاه غرب به زن و دهه کرامت گفته اند.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر گفت: والدینی که از نعمت داشتن دختر برخوردار هستند، قدر این موهبت الهی را بدانند، نعمت دختر بسیار ارزشمند است و برخلاف تفکر غرب، نگاه به دختر و زن در اسلام نگاه ابزاری و شهوانی نیست.
وی گفت: امروز تمام توان رسانه‌های منحط بیگانه به کار گرفته شده که دختران و زنان را از هویت اسلامی خود دور کند و زن را مانند یک کالا ببیند.
امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه در نگاه غرب زن اسیر مد و مدگرایی و جلوه گری شده است، گفت: برخی زنان و دختران هزینه‌های گزافی را صرف آرایش، کاشت ناخن، عمل بینی و… می‌کنند و هزینه‌های اقتصادی را به خانواده و همسر تحمیل می‌کنند و در بسیاری از موارد مرتکب گناه می‌شوند و حتی به جسم خود آسیب وارد می‌کنند، اینها چه سودی دارد؟
وی بر آموزش چگونه زیستن به دختران در خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: این آموزش‌ها باید در نظام تعلیم و تربیت و خانواده‌ها از ابتدا نهادینه شود، تا خدای نکرده دختران اسیر فرهنگ منحط و ویرانگر غربی نشوند.
وی سپس با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مقام معظم رهبری فرمودند «مرحله دوم انتخابات به اندازه مرحله اول اهمیت دارد.» لذا باید همه در تعیین سرنوشت خود همت کنند و از این حق قانونی و سیاسی خود استفاده کنند.
امام جمعه موقت ورامین برخی اتفاقات در ورزشگاه‌های کشور را غیرقابل توجیه دانست و اضافه کرد: عملکرد برخی از مسئولان ورزش با منویات مقام معظم رهبری و مبانی دینی و انقلابی سازگاری ندارد، امیدواریم مسئولان فکری کنند و اجازه چنین هتک حرمت‌هایی را ندهند، هرگونه بی تفاوتی و یا سستی خیانت به آرمان‌های امام و شهدا است.

امام جمعه موقت اصفهان: کمک هزینه درمان فقرا در دهه کرامت مورد توجه قرار گیرد

بنا به گزارش مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان این هفته اصفهان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب درباره حج می‌فرمایند حج امسال حج برائت است، امسال حجاج عزیز باید به یاد ابراهیم خلیل باشند که بت‌ها را شکست و یاد خدا را زنده کرد، در مناسک حج شیطان را سنگ می‌زنیم باید توجه داشته باشیم که امروز شیطان بزرگ آمریکا است.
وی ادامه داد: امسال جنایت‌های رژیم صهیونیستی و مظلومیت غزه باید گفته شود، امروز ملت‌ها در مقابل حکومت‌ها بیدار شده‌اند و هزار دانشجو علیه صهیونیست دست به اعتراض زده‌اند و این بشارت بزرگی است.
میردامادی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب مدتی قبل تاکید کردند که ملت‌ها باید بیدار شوند پس بنابراین امروز باید گفت مرگ بر حکومت آمریکا زیرا امروز ارتش وحشی آمریکا امروز به طور فجیع اساتید و دانشجویان را بازداشت می‌کند، امروز دنیا باید متوجه بشود که چهره واقعی آمریکا این است.
وی افزود: ضرورت دارد در دهه کرامت نسبت به کمک به فقرا و مریض‌هایی که توانایی پرداخت هزینه درمان خود را ندارند توجه داشته باشیم، همچنین مسئولین نیز لازم است توجه داشته باشند زیرا بزرگ‌ترین وظیفه مسئولین امروز بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

امام جمعه بجنورد: صاحب‌خانه‌ها با مستاجرین جوان خود مدارا کنند

حجت الاسلام رضا نوری در خطبه‌های نماز جمعه بجنورد که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: صاحب‌خانه‌ها باید نسبت به دریافت اجاره بها از مستاجرین جوان خود مدارا کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: مسئول آقای مردم نیست بلکه خادم مردم است و باید نسبت به راهنمایی و حل مشکلات ارباب رجوع اهتمام جدی داشته باشند.
آنگونه که مهر روایت کرده، حجت الاسلام نوری بیان کرد: عملیات وعده صادق تنبیه رژیم صهیونیستی بود و کشورهای مستکبر و زورگو با دلایل مختلف از جمله تفرقه‌افکنی، وحشت، ترور و… در بین امت اسلامی این غده سرطانی را ایجاد کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: شعار نابودی رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی که این روزها در سراسر عالم فراگیر شده است توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نهادینه شد.
وی با اشاره تصریح کرد: حضور دانشجویان ۵۰ دانشگاه آمریکا و بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی در صحنه مبارزه و نفی رژیم صهیونیستی یک پیروزی بزرگ برای جبهه حق در برابر باطل است.
امام جمعه بجنورد بیان کرد: اقدام فراجا در دفاع از حیا و عفت دختران ایران عزیز ارزشمند و قابل تقدیر است.

امام جمعه کرج: مردم با دقت و بصیرت رای می دهند

همچنین بنابر روایت مهر، حجت الاسلام سید محمدمهدی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه کرج مطرح کرد: در داخل کشور عده‌ای غرب زده به دنبال بهانه می‌گردند تا ساختارهای ارزشی را تخریب کنند و نقش حیاتی بانوان را ولو با شعارهایی مانند زن، زندگی، آزادی از بین ببرند و اربابان خود را خوشحال کنند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر ضرورت توجه به الگوسازی، این امر را هویت بخش خواند و مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که وظیفه زنان مسلمان به ویژه زنان جوان و دختران این است که هویت والای زن اسلامی را آنچنان زنده کنند که چشم دنیا را به خود جلب کنند.
وی با اشاره به نقشه‌های پلید دشمنان برای دختران تصریح کرد: کسانی که باید در این زمینه به فکر باشند منفعلانه عمل می‌کنند، در صورتی که دشمنان برای کار خود برنامه ریزی و طراحی دارند و در راستای تحقق اهدافشان در صورت لزوم به قسمت‌های دیگر فشار وارد می‌کنند تا نتیجه دیگری را رقم بزنند.
حجت الاسلام حسینی همدانی بیان کرد: دختران محور تمدن نوین هستند و از دامان آنها در آینده مردان بزرگ تربیت می‌شوند، به همین دلیل دشمنان روی دختران سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده‌اند. تربیت در چنین شرایطی دشوار است اما با همت می‌توان نکات اصلی شخصیتی و زندگی الگوها را به خوبی شناخت.
امام جمعه کرج با بیان اینکه همچنین می‌توان سرفصل‌ها را متناسب با زندگی امروز و شرایط سنی دختران به صورت هنرمندانه و دقیق تعریف کرد، خاطرنشان کرد: تمام بانوان الگوی ما در مرحله اول مهمترین وظیفه را متوجه خانواده می‌دانستند. بانوان باید نسلی را تربیت کنند که تمدنی فکر کند و تمدن ساز باشد.
وی عنوان کرد: بانوان الگوی ما به علم، ایمان، تقوا، ساده زیستی و بهداشت توجه داشتند و در مقابل روش‌های جاهلی در نگاه ابزاری و ارزان قیمت به دختران و تأمین غریزه‌ها می‌ایستادند. بانوان و دختران مراقب باشند در زمین دشمن بازی نکنند و جایگاه رفیع خود را که نظام خلقت و خدا برایشان در نظر گرفته ارج بنهند.
امام جمعه کرج با بیان اینکه صدها هزار نسخه خطی فارسی در کتابخانه های جهان موجود است، این زبان را زبان دوم عالم اسلام و شیعه دانست و عنوان کرد: همواره زبان وسیله‌ای برای دخالت کشورهای استعماری بوده تا با این حربه ایجاد اختلاف و سلطه گری کنند و امروز هم در حال استفاده از این حربه هستند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر ضرورت دقت بیشتر مسؤولان در این زمینه خاطرنشان کرد: به خصوص در تبلیغاتی که از صداوسیما پخش می‌شود و نیز سر در مغازه‌ها باید دقت کرد که از کلمات بیگانه استفاده نشود؛ باید فارسی را پاس بداریم.
وی با بیان اینکه یکی از ابعاد تحقق اقتدار ملی این است که زبان فارسی را به عنوان زبان معیار حفظ کنیم و گسترش دهیم، گفت: دور دوم انتخابات هم به اندازه مرحله اول اهمیت دارد و باید دقت کنیم که مجلس از اقتدار لازم برخوردار باشد. مردم با بصیرت و دقت رأی می‌دهند اما باید پاسخگوی رأی خود در قیامت باشند.
بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=236177

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰