تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024
1
فرمانده سپاه اصفهان:

پنج ساعت قبل از شروع عملیات علیه اسرائیل از خاک ایران، به کشورها خبر دادیم

  • کد خبر : 234476
  • 01 اردیبهشت 1403 - 13:48
پنج ساعت قبل از شروع عملیات علیه اسرائیل از خاک ایران، به کشورها خبر دادیم
سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق تحولات عظیمی را در دل منطقه ایجاد خواهد کرد، گفت: عملیات وعده صادق ثابت کرد که صبر و بردباری نظام جمهوری اسلامی حد و اندازه دارد و در صورت کوچک‌ترین حرکت، اقدام متقابل علیه اسرائیل و پشتیبانانش انجام خواهد شد.

جمهوریت –فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق تحولات عظیمی را در دل منطقه ایجاد خواهد کرد، گفت: عملیات وعده صادق ثابت کرد که صبر و بردباری نظام جمهوری اسلامی حد و اندازه دارد و در صورت کوچک‌ترین حرکت، اقدام متقابل علیه اسرائیل و پشتیبانانش انجام خواهد شد.

سردار مجتبی فدا در سومین سالگرد سردار گیلانی جبهه مقاومت و فاتح نبل و الزهرا، شهید محمدعلی حق بین که در مسجد جامع لنگرود برگزار شد، نهضت جنگل و میرزا کوچک خان را افتخار استان گیلان دانست و اظهار کرد: گیلان خط مقدم مقابله با روس های متجاوز در جریان جنگ های جهانی اول و دوم بوده است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره علما و فضلا و بزرگان استان گیلان، تصریح کرد: گیلان هشت هزار شهید گلگون کفن را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و شهدای افتخارآفرین گیلان زبانزد خاص و عام هستند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان، با اشاره به خونگرمی و ایثارگری و تدین و انقلابی‌گری و وفاداری مردم گیلان، تصریح کرد: مردم گیلان در همه صحنه‌های دفاع از انقلاب و نظام اسلامی به ویژه یادواره‌های شهدا حضور جانانه دارند

فدا، با بیان اینکه ۱۰۰ سال پیش انگلیسی ها، رضاخان را بر سر کار آوردند و در راس حکومت ایران قرار دادند، عنوان کرد: رضاخان پس از رسیدن به پادشاهی یک ارتش ۱۰۰ هزار نفری را به راه انداخت و در اولین اقدام، مخالفشان را قلع و قمع کرد؛ در واقع رضاخان در راستای فرامین استعمارگران آن روز به مبارزه با قیام‌های مردمی پرداخت و مقابله با ارزش‌های دینی و اسلامی را آغاز کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، با اشاره به مقابله ارتش رضاخانی با روحانیت و حوزه‌های علمیه و عزاداری‌های مذهبی و…، ادامه داد: رضاخان اقدام به تصاحب املاک و زمین‌های مرغوب کرد و روزی که تبعید شد، یک میلیون مترمربع زمین به نام خاندان پهلوی بود.

وی با بیان اینکه ایران در جریان جنگ جهانی دوم اعلام بی طرفی کرد، گفت: آن روز ارتش برای دفاع از کشور و ملت یک تیر هم شلیک نکرد. تمایل رضاخان به آلمان موجب شد، همان انگلیسی‌هایی که یک روز او را آورده بودند، عزلش کردند و رضاخان هیچ مقاومتی از خود نشان نداد، زیرا اراده فکری و رفتاری از او سلب شده بود. پهلوی پسر نیز برای کسب سلطنت همه شروط استعمارگرانه انگلیس را پذیرفت که نتیجه آن بخشیدن ۴۰ درصد از سود کنسرسیوم نفتی ایران و امتیاز استخراج معادن به انگلیسی‌ها بود.

فدا، با اشاره به حضور ۶۰ هزار مستشار خارجی در ایران، تاکید کرد: مستشاران آمریکایی بر مقدرات کشور حاکم بودند و خلبان های ممتاز ایرانی به محض فارغ التحصیلی در آمریکا باید زیر دست این مستشاران کار می کردند. تمام امکانات کشور وارداتی بود و روزانه ۶ میلیون بشکه نفت می فروختیم؛ این در حالی است که جمعیت آن روز ایران ۳۰ میلیون نفر بود.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از مردم ایران حق توحش می‌گرفتند، افزود: امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی آبرو و عزت و شرافت و عظمت و بزرگی و اقتدار را برای مردم ایران به ارمغان آورد و حکومت موروثی پهلوی را به هم زد و هندسه قدرت منطقه را جابجا کرد و وظیفه اداره و حمایت و پشتیبانی از انقلاب و نظام را به مردم سپرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان با اشاره به ایستادگی انقلاب در مقابل منافع غارتگران، عنوان کرد: اگرچه در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروز شدیم، اما کومله و دموکرات در ۱۲ اسفند ۵۷ اولین هجمه را به انقلاب اسلامی وارد کردند؛ همان گروهک هایی که در سال ۱۴۰۱ نیز حامی اغتشاشگران بودند.

وی با بیان اینکه غربی ها از جمله آمریکا از نخستین روزهای انقلاب توطئه را آغاز کردند تا ریشه انقلاب را بزنند، یادآور شد: حوادثی که در ترکمن صحرا و سیستان و بلوچستان و کردستان و خوزستان و… رخ داد، در راستای ماموریت آمریکایی ها بود.

فدا، عوض کردن طرز فکر مسئولان نظام، محدود کردن انقلاب به مرزهای جغرافیایی ایران و جلوگیری از صدور آن، حمایت از تجزیه طلبان، به راه انداخن جنگ تحمیلی، بمبگذاری و ترور شخصیت ها و…. را در راستای ماموریت آمریکا برای از پا در آوردن انقلاب دانست و تصریح کرد: با وجود همه دشمنی ها، روز به روز بر نقش آفرینی نظام مقدس جمهوری اسلامی در دل منطقه افزوده شد و شاهد بیدار شدن کشورهای اسلامی هستیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، با بیان اینکه امام راحل مسئله فلسطین را زنده و روز جهانی قدس را اعلام کرد، ادامه داد: امام می‌خواست مسئله فلسطین در صدر مسائل جهان اسلام قرار بگیرد.

وی با اشاره به تلاش های دشمن برای خدشه وارد کردن به انقلاب با مایوس ساختن مردم و جدایی مردم از انقلاب و رهبری و مسئولان، اضافه کرد: شهدای انقلاب با جانفشانی های خود همه نقشه های دشمنان را ناکام گذاشته اند.

فدا با اشاره به اهمیت مقابه با جنگ نرم و شناختی و ادراکی، یادآور شد: سربازان این عرصه باید از اعتبار و جایگاه و آبروی خود برای دفاع از انقلاب خرج کنند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان با بیان اینکه مردم غزه چشم انداز آینده را روشن و خوب می بینند، عنوان کرد: اسرائیل در ادامه معاهده ابراهیم و عادی سازی روابط با کشورهای منطقه، می خواست همین جنایت های امروز را در قالب یک عملیات آفندی در سال ۲۰۲۴ اجرا کند و مردم غزه را به صحرای مصر کوچ دهد و آنان را آواره کشورهای عربی کند، اما رزمندگان فلسطینی با عملیات طوفان الاقصی شرایطی را رقم زدند که همه ویژگی‌های ۸۰ ساله رژیم صهیونیستی از جمله قدرت ارعاب و اشراف اطلاعاتی و ارتش منظم با مهارت و آموزش دیده و تجهیزات پیشرفته و حمایت کشورهای مختلف و… بر باد رفت و دنیا را در حیرت فرو برد.

وی با بیان اینکه اسرائیل در طول هفت ماه گذشته نتوانسته به سه هدف اعلامی خود یعنی تصرف غزه و نابودی حماس و آزادی اسرا دست پیدا کند، افزود: صهیونیست ها ۳۵ هزار نفر را قتل عام کردند و مدرسه و مسجد و بیمارستان و حتی بیماران را مورد هجوم قرار دادند؛ اگرچه فشار و آسیب و تلفات این جنگ زیاد است، اما نشان داد که رژیم صهیونیستی قدرت غلبه و پیروزی ندارد.

فدا به بیداری مردم جهان علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: روز قدس امسال جهانی برگزار شد و مجامع بین المللی دیگر جرات دفاع از اسرائیل را ندارند؛ در واقع اسرائیل منفور، منفورتر شده و مردم آگاه و آزاده دنیا نسبت به آمریکا و اسرائیل نفرت پیدا کرده اند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، با بیان اینکه جبهه مقاومت با حمایت های معنوی نظام جمهوری اسلامی توانسته توانمندی های خودش را نشان دهد، خاطرنشان کرد: علیرغم همه تلخی ها، هیچ گله ای از مردم غزه ندیده ایم؛ این در حالی است که صهیونیست ها هم مشکلات زیادی دارند و کلیه مراکز تولیدی و آموزشی و گردشگری آنان تعطیل شده و ۵۰۰ هزار آواره دارند و روزانه ۵۰۰ میلیون دلار خرج جنگ می کنند. امروز هیچ پروازی به سرزمین های اشغالی انجام نمی شود تا چرخ اقتصاد آنان را بچرخاند و هیچ اثری از گردشگران نیست.

وی با اشاره به شکل گیری مهاجرت معکوس در اسرائیل و تشدید آن پس از عملیات حماس و عملیات ایران، متذکر شد: زمینه پیروزی ملت فلسطین در منطقه فراهم شده و تمام محاسبات دشمن را به هم ریخته است.

فدا، به حوادث سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و ادامه داد: دشمن برای ضربه زدن به نظام درست برنامه ریزی کرده بود، اما محاسباتش غلط بود. محاسبات دشمن در منطقه نیز غلط بوده؛ این در حالی است که آمریکایی ها دنبال تسلط بر منطقه بودند، اما جبهه مقاومت این هدف را خنثی کرد و اکنون رژیم صهیونیستی در باتلاق گیر کرده و چه صلح کند و چه بجنگد، بازنده است.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال ریسمانی است تا اسرائیل را از باتلاق بیرون بکشد، عنوان کرد: عملیات جنایتکارانه اسرائیل علیه کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ما با هدف بر هم زدن موازنه منطقه شکل گرفت، اما اسرائیل نمی دانست که پی در پی شکست خواهد خورد. آمریکایی ها نیز بدترین موضع را در حوادث غزه گرفتند و منفورتر شدند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از حرکت های مردمی و اسلامی ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی، تاکید کرد: اسرائیل با حمله به کنسولگری ایران جنایت کرد و رهبر انقلاب فرمودند که اسرائیل باید تنبیه شود.

وی فاصله ۱۲ روزه بین جنایت اسرائیل در دمشق و عملیات تلافی جویانه ایران را نوعی عملیات روانی در دل سرزمین های اشغالی دانست و بیان کرد: ایران در زمین نتانیاهو بازی نکرد و لذا براساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد عملیات وعده صادق را آغاز کردیم؛ این در حالی است که پنج ساعت قبل از شروع عملیات از خاک ایران، به کشورها خبر دادیم.

فدا با اشاره به اذن رهبری در عملیات وعده صادق، داشتن چنین رهبری آگاه و شجاع و مدیر و توانمند و هوشمند و با درایت را یک افتخار دانست و گفت: عملیات را از نقاط مختلف کشور آغاز کردیم و سه تا هفت ساعت طول کشید تا پهپادهای ما به هدف برسند؛ در واقع بارش موشک ها و پهپادهای ایران ظرفیتی را فراهم کرد تا شاهد ناکارآمدی پنج لایه پدافندی رژیم صهیونیستی از جمله گنبد آهنین و فلاخن داوود و پیکان یک و دو و پرده آهنین باشیم؛ لایه هایی که ادعا میشد پرنده از آن عبور نمی کند.

وی با بیان اینکه عملیات وعده صادق ثابت کرد تجهیزات و امکانات و تکنولوژی ایران برتر از دشمنان است، خاطرنشان کرد: فقط اهداف نظامی را در دستور کار داشتیم و مراکز جمعیتی و اقتصادی را مورد هجوم قرار ندادیم؛ در واقع می خواستیم پایگاه هوایی نواتیم که هواپیماهای اف۳۵ از آن پرواز کرده بودند را بزنیم و به مرکز جاسوسی و اطلاعات رژیم صهیونیستی خسارت وارد کنیم که با قوت و قدرت این عملیات را اجرا کردیم و ثمره آن را دیدیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان با اشاره به کمک آمریکا و فرانسه و انگلیس و یونان و قبرس و… به اسرائیل در جریان عملیات ایران، ادامه داد: آنها هواپیماهای خودشان را به پرواز درآوردند تا به پهپادهای ما آسیب بزنند، اما نتوانستند که لطف خدا و عنایت حضرت ولی عصر(عج) بود.

وی با بیان اینکه طوفان الاقصی و وعده صادق تحولات عظیمی را در دل منطقه ایجاد خواهد کرد، گفت: معادله جدیدی رقم خورده و دستاوردهای کوتاه مدت و میان مدت و بلندمدت این دو عملیات به مرور مشخص می شود؛ البته برخی به دنبال تضعیف این عملیات و تقلیل دستاوردهای آن بودند، اما مردم ایران ۴۵ سال است که با خدا و امام و شهدا عهد بسته اند که از نظام حراست کنند و لذا باید در مقابل هر حرکت بی ثبات کننده و هر اقدامی که در جهت تخریب و تضعیف عملیات وعده صادق ایجاد می شود، ایستادگی کنیم و در برابر فضاسازی‌های رسانه ای دشمنان هوشیار باشیم.

فدا با بیان اینکه عملیات وعده صادق وحدت و انسجام و همبستگی و اتحاد ملی را به دنبال داشت، تصریح کرد: اگرچه دشمن در جریان فتنه ۱۴۰۱ بخشی از سرمایه اجتماعی را کاهش داده بود، اما این حرکت افتخارآمیز، سرمایه اجتماعی را بازیابی کرد.

وی با اشاره به وحدت جبهه مقاومت ایران و عراق و سوریه و یمن و لبنان و فلسطین، اضافه کرد: طراحی و اجرای و پشتیبانی همه عملیات های جبهه مقاومت کاملا بومی است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، از اقدام یمنی‌ها در دریای سرخ قدردانی کرد و افزود: عملیات وعده صادق ثابت کرد که صبر و بردباری نظام جمهوری اسلامی حد و اندازه دارد و در صورت کوچک ترین حرکت، اقدام متقابل علیه اسرائیل و پشتیبانانش انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

 

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=234476

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰