تاریخ : پنجشنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Thursday, 25 April , 2024
0

صادق زیباکلام: رضا پهلوی عدد و رقمی نیست

  • کد خبر : 232303
  • 05 فروردین 1403 - 17:51
صادق زیباکلام: رضا پهلوی عدد و رقمی نیست
زیباکلام گفت: من هنوز ندیدم که شاهزاده پهلوی حرفی بزند، و ۴ نفر در داخل آن را تایید کنند چون می‌دانند او عدد و رقمی نیست.

جمهوریت- فیلمی از صادق زیباکلام منتشر کرده است که در آن از رضاپهلوی و مسیح علی‌نژاد انتقاد کرده است.

او در این گفتگو بیان کرده است:

* خانم علی‌نژاد، دختر بسیار جاه طلبی است و متاسفانه سواد چندان سیاسی ندارد. من از او سخنرانی یا نوشته‌ای ندیدم که یک مقدار پختگی سیاسی از او نشان بدهد. دری به تخته‌ای می‌خورد ایشان می‌آید کنار شاهزاده و آن هفت نفر می‌نشیند، هنگامی که یک مرتبه رضاپهلوی از آن جلسه بیرون آمد، علی‌نژاد را یک شبه با جرثقیل بالا بردند.

* من اگر به جای شاهزاده بودم، سعی می کردم که بیشتر به جای آنکه شبیه علینژاد صحبت کنم، مانند نلسون ماندلا و گاندی الگو می گرفتم. به جای به کار بردن فحاشی با انسان ها دیالوگ برقرار کنم اما او می خواهد رفتار پوپولیستی خود را از دست ندهد. هیچ عمل شاهزاده، در جهت باز کردن جایی در داخل کشور نیست، نه جایی در میان اپوزیسیون است و نه در میان روشنفکران و دانشجویان.

*من هنوز ندیدم که شاهزاده پهلوی حرفی بزند، و ۴ نفر در داخل آن را تایید کنند چون می‌دانند او عدد و رقمی نیست. من نمی‌توانم پشت شاهزده‌ای بایستم که ادبیات او پر از فحاشی است، برای مشروطه ارزش قائل نیست و دموکراسی برای او یک شعار است.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=232303

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰