تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1
نگاهداری، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس:

کسب و کار اقتصادی جریان‌های داخل و خارجی

  • کد خبر : 228905
  • 23 بهمن 1402 - 17:54
کسب و کار اقتصادی جریان‌های داخل و خارجی
رییس مرکز پژوهش های مجلس، با اشاره به انتشار گزینشی جمله ای از سخنرانی خود، گفت: هدف اصلی این سخنان در راستای ارائه چشم انداز صنعتی امید بخش بوده و انتخاب مغرضانه و گزینشی آن برای ایجاد اضطراب عمومی در صورت انتخاب ترامپ را، چیزی جز ظلم به مردم نمی دانم، در حالی که کشور در شرایط فعلی نیاز به آرامش و امیدآفرینی و ایجاد تصویر مثبت از آینده دارد.

به گزارش جمهوریت به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بابک نگاهداری در واکنش به انتشار مطلبی منتسب به خود در فضای مجازی در خصوص تأثیر انتخاب ترامپ بر شرایط ایران، گفت: انتخاب گزینشی جمله‌ای از یک سخنرانی در نشست تخصصی با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در مرکز پژوهش‌های مجلس، در راستای ایجاد اضطراب عمومی در کشور است که اثری جز بازی با روح و روان مردم ندارد در شرایطی که کشور و مردم نیاز به آرامش و امیدآفرینی دارند.

منطق بحث و محورهای مورد تأکید بنده در این نشست موارد ذیل بوده است؛
۱- ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم که در لحظه آبستن شوک و تهدیدات خارجی است و افزایش ذخایر ارزی در این شرایط اهمیت راهبردی دارد و نیازمند تحول و ابتکار جدیدی هستیم.

۲- برای رشد سریع اقتصادی، بخش صنعت و انرژی، جایگاه ویژه ای دارند و بخش کشاورزی و خدمات در شرایط فعلی ظرفیت بالایی ندارند.

۳- انتخابات آمریکا چه ترامپ پیروز شود و چه بایدن، هر کدام اثرات خود را برای ایران دارد و کلا موضوع آمریکا تا اطلاع ثانوی برای ایران فرصت افزا نیست.

۴- ابتکار و تحول فرصت آفرین با توجه به ظرفیت بالای توان صنعتی کشور و جهت گیری کشورهای عربی و آسیای میانه به سمت صنعتی شدن باید متمرکز بر تبدیل شدن ایران به راهبر زنجیره های ارزش افزوده صنعتی منطقه باشد و باید به سمت پیمان های امنیتی از طریق تقویت تولید صنعتی با مشارکت این کشورها حرکت کنیم.

۵- در انتها نیز لوازم تحقق این راهبری صنعتی را برشمرده ام. حال تحریف هدف اصلی این سخنان در راستای ارائه چشم انداز صنعتی امید بخش بوده و انتخاب مغرضانه و گزینشی آن برای ایجاد اضطراب عمومی در صورت انتخاب ترامپ را، بنده چیزی جز ظلم به مردم عزیز و خیانت به کشور با هر هدف سخیف اقتصادی یا سیاسی که انجام گرفته باشد، نمی دانم، در حالی که کشور در شرایط فعلی نیاز به آرامش و امیدآفرینی و ایجاد تصویر مثبت از آینده دارد./
پایان پیام

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=228905

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰