تاریخ : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 24 May , 2024
2

وزیر ارتباطات: اینترنت رایگان به دهک‌های کم‌ درآمد

  • کد خبر : 224226
  • 10 دی 1402 - 18:34
وزیر ارتباطات: اینترنت رایگان به دهک‌های کم‌ درآمد
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال درباره وعده رایگان شدن اینترنت دهک‌های کم درآمد، گفت: سال قبل در راستای تحقق این وعده اینترنتی را برای ۴ دهک اول فعال کردیم و این هدیه به چند میلیون نفر تعلق گرفت ولی داریم بررسی می‌کنیم که این وعده رئیس جمهور نیز حتماً محقق شود.

جمهوریت-وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال درباره وعده رایگان شدن اینترنت دهک‌های کم درآمد، گفت: سال قبل در راستای تحقق این وعده اینترنتی را برای ۴ دهک اول فعال کردیم و این هدیه به چند میلیون نفر تعلق گرفت ولی داریم بررسی می‌کنیم که این وعده رئیس جمهور نیز حتماً محقق شود.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال تا الان پاسخگوی ۹ هزار نفر از مردم در شبکه‌های اجتماعی بوده‌ام. طبیعتاً افزایش قیمت موجب ناراحتی خواهد بود و بازخوردهای مثبت و منفی را در این روزهای اخیر گرفته ام.

وی افزود: ولی از طرفی واقعاً شبکه منابع و زیرساخت نیاز دارد اپراتورها چون خصوصی هستند طبیعتاً نیازهایی برای افزایش زیرساخت دارند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: این تصمیم سخت را به خاطر مردم گرفته‌ایم اما برای اینکه مطمئن شویم منابع صرف بهبود زیرساخت‌ها خواهد شد تعهداتی را از اپراتورها گرفته‌ایم و این‌ها را ثبت کرده‌ایم و اگر این تعهدها اجرا نشد مشمول جریمه خواهند شد.

وی افزود: این وعده را تا خرداد سال بعد پیگیری خواهیم کرد که کیفیت اینترنت هم ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده یا خیر.

وزیر ارتباطات با تبیین جزئیات بسته رایگان اهدایی به مردم، گفت: تلاش کردیم بسته‌ای را از اپراتورها برای مردم بگیریم که انشالله نیاز آنها را به صورت رایگان برطرف خواهد کرد. این بسته رایگان به صورت هدیه به مردم خواهیم داد و تا آخر سال بخشی از نیاز آنها را برطرف خواهد کرد. این بسته هم برای هر کد ملی و‌ همه مردم  فعال خواهد شد.

زارع پور در پاسخ به سوالی راجع به هک شدن اسنپ فود، عنوان کرد:  مسئول رسیدگی به امنیت کسب و کارها پلیس فتا بوده و این موضوع در حال پیگیری است و بعد از بررسی حتماً این موضوع از جانب مسئولین مربوطه اعلام خواهد شد

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار فارس راجع به تحقق وعده آیت الله رئیسی در مورد رایگان شدن اینترنت دهک‌های کم درآمد، گفت: سال قبل در راستای تحقق این وعده اینترنتی را برای ۴ دهک اول فعال کردیم و این هدیه به چند میلیون نفر تعلق گرفت ولی داریم بررسی می‌کنیم که این وعده رئیس جمهور نیز حتماً محقق شود.

 

بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=224226

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰