تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

پزشکیان: مملکت نیاز به اصلاحات دارد

  • کد خبر : 221521
  • 13 آذر 1402 - 18:53
پزشکیان: مملکت نیاز به اصلاحات دارد
پزشکیان نماینده مجلس : من نمی فهمم این اصولگرا ها چه می گویند.

جمهوریت-پزشکیان نماینده مجلس : من نمی فهمم این اصولگرا ها چه می گویند. کدام اصل را می گویند که ما نمی گوییم. این تقسیم بندی ها چیست که اینها برای خودشان درست کرده اند.

مسعود پزشکیان نماینده مجلس با انتقاد از ردصلاحیت خود از سوی هیات اجرایی برای نمایندگی مجلس گفت:‌ جوابی از طرف هیات های اجرایی به اعتراض من داده نشده است می خواهند بدهند یا ندهند برای من مهم نیست که صلاحیت من را اینها تایید کنند. من صلاحیتم را از خدا و مردم می گیریم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در مصاحبه  اظهار کرد: بندی که اینها برای رد صلاحیت من آوردند این است که به نظام جمهوری اسلامی التزام عملی ندارم در صورتی که تا یاد دارم من حتی مرخصی هم نرفتم و همه این سال ها برای مردم و خدا کار کردم. اگر من التزام ندارم پس چه کسی التزام دارد؟ قبل از انقلاب ما بودیم، جنگ را ما بودیم وبعدش هم ما بودیم. اینها می گویند ما التزام نداریم آن هم چه کسانی این حرف را می زنند. افرادی که معلوم نیست از کجا آمده اند. اصلا ارزش دارد از این افراد سوال کرد.

وی افزود: هر جوری آدم می خواهد این بند که طبق آن بنده را رد صلاحیت کرده اند قورت بدهد نمی تواند.

پزشکیان هم اکنون نماینده تبریز در مجلس است اما از سوی هیات های اجرایی (وزارت کشور) برای انتخابات بعدی مجلس، رد صلاحیت شد. انتخابات بعدی مجلس در روز ۱۱ اسفند آینده برگزار می شود.

پزشکیان ۴ دوره  در مجلس حضور داشت و دارد یعنی علاوه بر دوره فعلی (یازدهم)، دوره های هشتم، نهم و دهم نیز در مجلس،‌ نماینده بود. او بین سال های ۹۵ تا ۹۹ هم نایب رئیس مجلس بود. پزشکیان در دولت دوم خاتمی (سال ۸۰ تا ۸۴) هم وزیر بهداشت بود. وی پزشک و فوق تخصص جراحی قلب است.

پزشکیان تاکید کرد: این اتفاقات نشان می دهد هیات های اجرایی آدم های سالم و صادقی نیستند. می گویند من را طبق داده ها رد صلاحیت کرده اند و از من داده می خواهند. من را در تبریز زمین و زمان می شناسند. در ایران هم می شناسند. چهار دوره نماینده و وزیر بودم. در واقع حرفی می زنند که مالیات ندارد.

وی گفت: من برای اینکه مردم را به صحنه بیاورم؛ ثبت نام کردم. اگر طبابت کنم وضعم بهتر است. الان هم طبابت می کنم. چرا که این احتمال را می دادم یک روزی اینها همه کاسه کوزه ها را بشکنند‌ و اجازه ندهند ما در مجلس حضور یابیم ولی طباطت را نمی توانند از من بگیرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: من نمی فهمم این اصولگرا ها چه می گویند. کدام اصل را می گویند که ما نمی گوییم. این تقسیم بندی ها چیست که اینها برای خودشان درست کرده اند. مملکت اگر می خواهد به چشم اندازی که رهبری تعریف کرده برسد فقط با اصلاحات می رسد. اگر تغییری در فکر، مهارت و خود فرد ایجاد نکنیم چگونه می توانیم در منطقه اول شویم.

وی خاطر نشان کرد: من با حزب و جریان کار ندارم. اصلاح یعنی در روندی که وجود دارد تغییر ایجاد شود. اگر می خواهیم تغییر ایجاد کنیم نباید دو روزمان برابر باشد اگر همانند هم باشند زیان کار هستیم.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=221521

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰