تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
4

یک املت برای چهار نفر چقدر هزینه خواهد داشت؟!

  • کد خبر : 221130
  • 08 آذر 1402 - 17:50
یک املت برای چهار نفر چقدر هزینه خواهد داشت؟!
درحالی که تهیه قیمت اقلام پروتئینی به ویژه گوشت قرمز و مرغ شرایط سختی را برای اقشار ضعیف درآمدی رقم زده است در دو هفته اخیر نیز گرانی گوجه فرنگی، کار را به جایی رسانده که مردم از قیمت دلاری این محصول سخن به میان می‌آورند.

 جمهوریت-درحالی که تهیه قیمت اقلام پروتئینی به ویژه گوشت قرمز و مرغ شرایط سختی را برای اقشار ضعیف درآمدی رقم زده است در دو هفته اخیر نیز گرانی گوجه فرنگی، کار را به جایی رسانده که مردم از قیمت دلاری این محصول سخن به میان می‌آورند.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت گوجه فرنگی به طور متوسط در سطح شهر تهران کیلویی ۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد اما در مناطق شمالی پایتخت این نرخ تا ۸۰ هزارتومان هم فروخته می‌شود.

اکنون این پرسش مطرح می‌شود که تهیه املت برای یک خانواده ۴ نفره تهرانی چقدر آب می‌خورد؟

برای تهیه املت یک نفره، ۲ عدد تخم مرغ و دو عدد گوجه فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر تخم مرغ در مغازه‌ها به طورمیانگین دانه‌ای ۵ هزار تومان فروخته می‌شود و ۸ عدد گوجه فرنگی متوسط نیز  درحدود یک کیلوگرم است.

حال با این تفاسیر اگر یک خانواده چهار نفره بخواهد املت را در یک وعده غذایی خود بگنجاند ؛( ۸عدد تخم مرغ و ۸ عدد گوجه فرنگی با قیمت کیلویی ۵۰ هزارتومان) بدون در نظرگرفتن قیمت نان و روغن حداقل باید۹۰ هزارتومان پرداخت کند.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=221130

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰