تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
2

حمایت وزارت کشور از آمرین به معروف درخصوص عفاف و حجاب

  • کد خبر : 221116
  • 08 آذر 1402 - 17:23
حمایت وزارت کشور از آمرین به معروف درخصوص عفاف و حجاب
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه‌ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

جمهوریت-مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه‌ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

وزارت کشور نظر به انتشار برخی فضاسازی‌ها درباره اظهارات احمد وحیدی وزیر کشور پ‍‍‍یرامون مسئله عفاف و حجاب توضیحاتی به این شرح ارائه داد:

« ۱- موضع وزارت کشور درخصوص عفاف و حجاب و حمایت از آمرین به معروف کاملا روشن و مشخص بوده است. رعایت حجاب و الزام به پوشش قانونی تغییر ناپذیر بوده و هرگونه برداشتی بر خلاف این موضوع، ناصحیح و غیر دقیق است.

۲- ابلاغیه ضرورت مراعات حجاب توسط همگان و اعمال آن از سوی دستگاه و نهادها و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، تعارضی با این اظهار نظر وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره عفاف و حجاب مبنی بر این‌که مجوز خاصی از سوی وزارت کشور صادر نشده است، ندارد و برخی فضاسازی‌های رسانه ای برای دوگانه نشان دادن آن امری غیر واقعی و ناصواب است.

۳ -گرچه تجربه نشان می‌دهد درگیر و دار رقابت‌های سیاسی و مناسبات و محاسبات، گروهی از رسانه‌ها با حاشیه‌آفرینی، برای جلب نظر بیشتر افکار عمومی تلاش می‌کنند، با این حال از صاحبان رسانه و ارباب جراید انتظار می‌رود با دقت بیشتر در منابع خبری و بازخوانی دقیق اظهارنظر مسوولان نسبت به انتشار تحلیل‌های ناصحیح و ابهام‌آفرین برای افکار عمومی خودداری کنند و به رعایت تقوای سیاسی و اخلاق رسانه‌ای اهتمام ورزند.

صادق الوعد بودن و صراحت بیان از مهمترین سرمایه‌های معنوی دولت انقلابی و مردمی است که وزارت کشور نیز در قول و عمل بیشترین توجه و تاکید را در انجام مسوولیت ها به آن معطوف داشته است.»

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=221116

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰