تاریخ : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 24 May , 2024
4

۸۰همت مالیات سنوات گذشته وصول شد

  • کد خبر : 220586
  • 04 آذر 1402 - 17:17
۸۰همت مالیات سنوات گذشته وصول شد
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تاکنون ۸۰هزار میلیارد تومان از طریق مالیات‌های معوقه سال‌های گذشته تأمین شده است.

جمهوریت-مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تاکنون ۸۰هزار میلیارد تومان از طریق مالیات‌های معوقه سال‌های گذشته تأمین شده است.

 شاهین مستوفی گفت: ارائه اطلاعات بانک مرکزی از حساب‌های بانکی اشخاص، رشد اخذ مالیات سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ را سه برابر کرد.

این مقام مسئول گفت: سازمان امور مالیاتی از سال ۹۹ اقدامات گسترده‌ای را برای مبارزه با فرار مالیاتی انجام داد که یکی از آنها دریافت تراکنش‌های بانکی صاحبان مشاغل از بانک مرکزی بود؛ در این راستا احراز چهار هزار میلیارد تومانی مالیات از سال ۹۹ به ۳۱ هزار میلیارد در سال ۱۴۰۱ رسید.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: رشد احراز مالیات از سال ۹۹ تا سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲٫۵ برابر و از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ حدود سه برابر بود.

وی گفت: این سازمان مکلف است ۷۵۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای دولتی را از محل اخذ مالیات‌های وصولی تأمین کند و تاکنون ۸۰ هزار میلیارد تومان از طریق مالیات‌های معوقه سال‌های گذشته تأمین شده است.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=220586

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰