تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
2
اسرائیل :

آغاز عملیات انهدام تونل‌ های زیرزمینی حماس

  • کد خبر : 218756
  • 18 آبان 1402 - 15:36
آغاز عملیات انهدام تونل‌ های زیرزمینی حماس
حماس اعلام کرد که تانک‌های اسرائیلی با مقاومت شدید جنگجویانش که از شبکه تونل‌ ها برای کمین استفاده می‌کنند، مواجه شده‌اند.

جمهوریت-حماس اعلام کرد که تانک‌های اسرائیلی با مقاومت شدید جنگجویانش که از شبکه تونل‌ ها برای کمین استفاده می‌کنند، مواجه شده‌اند.

اسرائیل اعلام کرد که هدف نیروهای ارتش این کشور در عملیات روز چهارشنبه یافتن و از کار انداختن شبکه گسترده تونل‌های زیرزمینی شبه نظامیان حماس در نوار غزه است.

به گزارش از یورو نیوز؛ شهر غزه، پایگاه اصلی حماس در سرزمین‌های فلسطینی، توسط نیروهای اسرائیل محاصره شده است. اسرائیل می‌گوید نیروهایش تا قلب این شهر پرجمعیت پیشروی کرده‌اند در حالی که حماس مدعی است که جنگجویانش خسارات سنگینی به نیروهای اسرائیلی وارد کرده‌اند.

حماس اعلام کرد که تانک‌های اسرائیلی با مقاومت شدید جنگجویانش که از شبکه تونل‌ها برای کمین استفاده می‌کنند، مواجه شده‌اند.

از زمان حمله موشکی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر که ۱۴۰۰ قربانی گرفت که اکثرا غیرنظامی بودند، اسرائیل با هدف آنچه که «نابودی» حماس عنوان شده، شمال نوار غزه را هدف حملات هوایی و زمینی خود قرار داده که تا کنون بنا بر ادعای مقام‌های بهداشتی غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی را به کام مرگ فرستاده است.

اسرائیل می‌گوید تا زمانی که حماس ۲۴۰ نفری را که در جریان حمله ۷ اکتبر گروگان گرفته آزاد نکند، با آتش‌بس موافقت نخواهد کرد. در مقابل، حماس هم می‌گوید، تا زمانی که غزه مورد حمله است، گروگان‌ها را آزاد و حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=218756

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰