تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
5

مهلت بخشودگی جریمه دیرکرد بدهکاران بانک صادرات ایران تمدید شد

  • کد خبر : 196131
  • 07 تیر 1402 - 7:01
مهلت بخشودگی جریمه دیرکرد بدهکاران بانک صادرات  ایران تمدید شد
مهلت بخشودگی جرائم و سود بدهکاران بانک صادرات ایران تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد.

جمهوریت ـ  بخشش وجه التزام تاخیر بدهی بدهکاران بانکی در قالب بسته وصول مطالبات غیر جاری وزارت امور اقتصادی و دارایی به مدت سه ماه تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

بانک صادرات ایران با هدف وصول مطالبات غیر جاری و مساعدت با افرادی که به علت مشکلات اقتصادی امکان بازپرداخت به موقع اقساط تسهیلات خود را ندارند، مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بازپرداخت تسهیلات و وام‌های قرض‌الحسنه را تا سه ماه دیگر تمدید کرد.

بر اساس دستورالعمل ویژه این بسته در صورتی که بدهکار کل مبلغ بدهی خود را به صورت نقدی تسویه کند، بانک با اعطای اختیار به شعب و بدون نیاز به اخذ مصوبه، جرایم تاخیر تادیه را به صورت کامل خواهد بخشید. این بخشودگی در تعهدات و تسهیلات ۶ درصد و در وام‌های قرض‌الحسنه ۸ درصد از وجه التزام را به صورت کامل از کل بدهی کسر می‌کند.

بانک صادرات ایران همچنین برای تسهیل در اجرای این بسته، اختیار ارکان ذی‌صلاح در خصوص بخشودگی‌های یاد شده را به صورت کامل به رؤسای شعب تفویض کرده است.

استفاده از مزایای این بسته مشمول بدهکارانی می‌شود که بدهی خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ در قالب این بسته پرداخت کنند.

همچنین از آنجایی که در تسهیلات دارای اقساط متعدد، ممکن است فقط بخشی از اقساط معوق شده باشد، در این صورت صرفاً با وصول مبلغ بدهی معوق شده(نه لزوما کل بدهی قرارداد)، جرایم به صورت کامل بخشوده شده و مابقی اقساط در مواعد مقرر از پیش تعیین شده وصول خواهد شد.

لازم به ذکر است اگر فردی صرفا امکان پرداخت بخشی از بدهی خود را داشته و تقاضای امهال مابقی طلب بانک را داشته باشد، مشروط به پرداخت حداقل ۵۰ درصد مانده کل بدهی به عنوان پیش دریافت، به نسبت مبلغ پرداختی، جرایم تاخیر تادیه مشمول بخشودگی قرار گرفته و متعاقب آن در پایان دوره امهال، در صورت پرداخت کل بدهی، جرایم اقساط امهالی باقی مانده نیز مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

 

رپرتاژ آگهی

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=196131

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰