تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
3
رییس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:

مسمومیت با الکل؛ این بار در هرمزگان

  • کد خبر : 194632
  • 01 تیر 1402 - 11:10
مسمومیت با الکل؛ این بار در هرمزگان
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مسموم شدن ۱۱ نفر به دنبال مصرف الکل متانول، در حاجی آباد خبر داد.

جمهوریت –رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مسموم شدن ۱۱ نفر به دنبال مصرف الکل متانول، در حاجی آباد خبر داد. محمود حسین پور رییس اورژانس  در این باره گفت: حدود ساعت ۱۳ بعد ازظهر سی و یک خرداد، اولین بیمار، آقا حدودا ۳۵ ساله با کاهش سطح هوشیاری ناشی از مصرف الکل متانون، با وسیله شخصی به بیمارستان فاطمه الزهرا حاجی آباد مراجعه و با توجه به وخامت حال بیمار بالافاصله برای وی لوله تنفسی گذاشته و تحت دیالیز قرار می‌گیرد. فرد دوم نیز، حدود ساعت ۱۳:۴۰ با کاهش سطح هوشیاری به بیمارستان مراجعه می‌کند. این بیمار نیز، آقا و حدودا ۳۹ ساله می‌باشد که با توجه به وخامت حالش در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) تحت درمان قرار دارد.

بیمار‌های بعدی نیز با علائم سرگیجه و تاری دید به بیمارستان مراجعه می‌کنند. یکی از بیماران، آقای ۲۰ ساله بعد از درمان اولیه و بهبود علائم مسمومیت با رضایت شخصی ترخیص، ولی دو نفر دیگر، آقای ۵۵ و ۳۰ ساله همچنان تحت درمان هستند. این دو نفر هوشیار می‌باشند.

 

بیشتر بخوانید

دکتر حسین پور در ادامه با عنوان اینکه تا این زمان ۱۱ نفر بدلیل مسمومیت با الکل راهی بیمارستان شده اند گفت: از این تعداد ۶ نفر با رضایت شخصی مرخص، ۲ نفر  بدحال  بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو بستری اند و ۳ نفر دیگر با علائم تاری دید و سرگیجه در بخش بستری و تحت نظر می‌باشند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه خاطر نشان کرد  با توجه به احتمال افزایش تعداد مسمومین به تمام بیمارستان‌های استان و همچنین پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ آماده باش کامل داده شده است.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194632

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰