تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024
6

ضد و نقیض ها درباره عزل معاون سیاسی وزیرکشور

  • کد خبر : 194433
  • 31 خرداد 1402 - 10:42
ضد و نقیض ها درباره عزل معاون سیاسی وزیرکشور
روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران: اگر معاون سیاسی وزیرکشور بافشار نمایندگان عزل شود، نامزدها بدبین می‌شوند/وزیر چنین وعده‌ای نداد

جمهوریت – نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس، گفت: یکی از مصادیق پرهیز از جوزدگی که رهبر انقلاب در دو دیدار پیاپی به نمایندگان مجلس فرمودند، همین است که یک اشتباه غیرعمد را تبدیل به یک جو سیاسی و دامنه دار نکنیم و از جوسازی علیه دولت و ستاد انتخابات پرهیز شود.

روح‌الله ایزدخواه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس در خصوص بخشنامه اخیر وزارت کشور و حواشی و شایعات پیش آمده درباره آن گفت: برخی رسانه‌ها از جلسه غیرعلنی امروز با وزیر محترم کشور، چنین نقل کرده‌اند که ایشان در پی مطالبه برخی از نمایندگان، قول عزل معاون سیاسی وزارت کشور را داده‌ است. در صورتی که در نطق ایشان، چنین وعده‌ای به درستی داده نشد. به نظرم همین که ایشان بلافاصله، نامه معاون خود را ملغی کرده‌ و در صحن نیز بارها بر لزوم مشورت گرفتن دولت از نمایندگان در مسائل استانی تاکید ورزید و بر برخورد با استانداران و فرماندارانی که به نمایندگان توهین یا بی‌اعتنایی کنند تصریح نمود، به معنی این است که  تذکر لازم به وی داده شده و ادامه دادن این ماجرا با اصرار بر برکناری رئیس ستاد انتخابات، دیگر موضوعیت و وجاهت نخواهد داشت.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مصادیق پرهیز از جوزدگی که رهبر انقلاب در دو دیدار پیاپی به نمایندگان مجلس فرمودند، همین است که یک اشتباه غیرعمد را تبدیل به یک جو سیاسی و دامنه دار نکنیم و از جوسازی علیه دولت و ستاد انتخابات پرهیز شود. من البته به وجود برخی کم کاری‌ها و سهل انگاری‌ها در میان عده‌ای از استانداران و فرمانداران نسبت به برقراری روابط سازنده و موثر و سالم با نمایندگان واقفم و معتقدم همین امر سبب تداعی اشتباه شده و موجبات برآشفتن نمایندگان در این قضیه را فراهم کرده است.
ایزدخواه با پیشنهاد اینکه دولت و مجلس نیازمند اتاق فکر مشترک برای بازتنظیم روابط سالم و بی آفت هستند، گفت: باید میان دولت و مجلس بویژه در سطح مسائل منطقه ای و شهرستانی، اتاق فکر مشترکی ایجاد شود که در این زمینه، متاسفانه تاکنون ابتکار عمل از هر دو طرف، به کار گرفته نشده است.
نماینده مردم تهران، با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید در کنار هم به برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری و سالم بیندیشند گفت: این تفرقه اصلا به صلاح کشور و انتخابات نیست. همه باید با همدلی و وحدت کلمه به برگزاری انتخاباتی سالم و حداکثری بیندیشیم. شکستن هیمنه ستاد انتخابات کشور مساوی است با شکستن اعتبار صندوق های رای. معتقدیم متولیان برگزاری انتخابات همانند بسیاری از نمایندگان مجلس، هم انقلابی هستند، هم امانتدار و هم باتجربه و توانمند و نیتی جز برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم و حداکثری ندارند. لذا اگر معاون سیاسی با فشار نمایندگان فعلی عزل شود نامزدها بدبین می شوند، مردم ناراحت می شوند، انتخابات بی‌اعتبار می‌شود و در نتیجه شاهد حضور حداکثری نخواهیم بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امیدواریم متولیان ستاد انتخابات در آینده با دقت بیشتری به وظایف و تکالیف قانونی و انقلابی خود عمل کنند. ان شالله مجلس انقلابی و دولت انقلابی در کنار هم برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور محکم‌تر از گذشته در میدان و در کنار هم حضور خواهند داشت. بیانیه وزارت کشور در واقع ترسیم و تبیین خطوط قانونی انتخابات است، همچنین امیدوارم مجلس و نمایندگان در این آزمون، موفق باشند و با تعویض رییس ستاد انتخابات کشور به صرف یک بخشنامه ملغی شده، بهانه‌ای دست بدخواهان داده نشود که از فردا بگویند انتخابات مجلس امسال در تصرف نمایندگان فعلی است و همین را به چماقی علیه نظام تبدیل نمایند و انتخابات سالم و امن و پرنشاط را زیر سوال ببرند.
وی ادامه داد: در آخر امیدوارم عناصر خبره و کارکشته نظام، هرچه سریعتر در این ماجرا، وساطت و میانجی گری کنند و نگذارند این غائله به تجربه تلخی همچون یکشنبه سیاه تبدیل شود که در این صورت، مطمئنا وجهه و چهره سیاسی هر دو طرف یعنی دولت و مجلس آسیب خواهد دید و جوانان انقلابی حق خواهند داشت بخاطر این تجربه تلخ، مسئولان فعلی کشور را مورد بازخواست و شماتت قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194433

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰