تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
6

تشنج در صحن پارلمان در بدو ورود وزیر کشور به مجلس

  • کد خبر : 194294
  • 30 خرداد 1402 - 17:48
تشنج در صحن پارلمان در بدو ورود وزیر کشور به مجلس
در جریان نشست علنی امروز مجلس، احمد وحیدی، وزیر کشور، که برای بررسی بخشنامه اخیر معاونت سیاسی این وزارتخانه به مجلس آمده بود، در بدو ورود مورد انتقاد تعدادی از نمایندگان مجلس قرار گرفت.  

جمهوریت-در جریان نشست علنی امروز مجلس، احمد وحیدی، وزیر کشور، که برای بررسی بخشنامه اخیر معاونت سیاسی این وزارتخانه به مجلس آمده بود، در بدو ورود مورد انتقاد تعدادی از نمایندگان مجلس قرار گرفت.

به گزارش تسنیم ،در این خصوص نوشت: در بخشنامه اخیر وزارت کشور آمده است که به موجب قرار داشتن در سال منتج به انتخابات مجلس، استانداران، فرمانداران و بخشداران دیگر نباید تعاملی با نمایندگان مجلس یازدهم داشته باشند.

سید غنی نظری نماینده خلخال در مجلس با انتقاد از بخشنامه اخیر مجلس، رو به دوربین‌ها و خبرنگاران گفت که به نشانه اعتراض به حضور وزیر کشور جلسه مجلس را ترک می‌کند.

به نوشته تسنیم، نشست مجلس پس از دقایقی تشنج، به حالت عادی بازگشت.

همچنین خانه ملت، خبرگزاری رسمی مجلس هم در این باره نوشت: ورود وحیدی وزیر کشور به صحن علنی مجلس، اظهار نظر معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص عدم دخالت نمایندگان مجلس در امور اجرایی حوزه انتخابیه واکنش نمایندگان را به دنبال داشته است.

در نشست علنی امروز، علیرضا سلیمی، نماینده محلات طی تذکری شفاهی گفت:  اینکه معاون وزیر کشور نمایندگی مجلس را به سه سال محدود کردند، مغایر قانون اساسی است.

وی تاکید کرد: اینکه یک بخشنامه را اصلاح کنند، بخشی از قصه است، اصل قصه تفکر خطرناکی است که به مجلس توهین کرده است؛ تفکری که اعتقاد دارد مجلس باید به اصطلاح آقا اجازه باشد، لذا باید گفت مجلس آقا اجازه نیست و اگر برخی خیال کردند که مجلس باید به فرموده آن‌ها عمل کند، اشتباه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس نشان داده که از شأن مجلس حمایت می‌کند، گفت: از رئیس مجلس می‌خواهیم اجازه ندهد که برخی خیال کنند که مجلس آقا اجازه است و باید به فرموده آن‌ها عمل کند.

همچنین  محمد رشیدی دیگر عضو هیات رئیسه مجلس از برگزاری نشست غیرعلنی مجلس خبر داد و گفت: نشست علنی امروز سه‌شنبه ۳۰ خرداد ماه مجلس از ساعت ۱۱ به صورت غیرعلنی ادامه خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، افزود: در نشست غیرعلنی امروز مجلس که با حضور وزیر کشور برگزار خواهد شد و بخشنامه‌ای که اخیرا توسط معاون سیاسی وزیر کشوربه استان‌ها ابلاغ شده موضوع این نشست غیرعلنی است.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194294

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰