تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024
4

واکنش ترامپ به نگهداری اسناد محرمانه درباره حمله نظامی به ایران

  • کد خبر : 194203
  • 30 خرداد 1402 - 12:29
واکنش ترامپ به نگهداری اسناد محرمانه درباره حمله نظامی به ایران
رییس‌جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگویی مدعی شد که او بر خلاف شواهد موجود در یک فایل صوتی منتشر شده، اسناد محرمانه‌ای را مربوط به یک برنامه نظامی سری آمریکا برای حمله به ایران را در اختیار نداشته و در حضور برخی مقامات نظامی آمریکا چنین اسنادی را به آن‌ها نشان نداده است.

جمهوریت-رییس‌جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگویی مدعی شد که او بر خلاف شواهد موجود در یک فایل صوتی منتشر شده، اسناد محرمانه‌ای را مربوط به یک برنامه نظامی سری آمریکا برای حمله به ایران را در اختیار نداشته و در حضور برخی مقامات نظامی آمریکا چنین اسنادی را به آن‌ها نشان نداده است.

به گزارش شبکه شرق، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگویی با فاکس نیوز گفت که او هیچ وقت وجود یک برنامه نظامی محرمانه آمریکا برای حمله به ایران را به کسی نشان نداده است.

علیرغم شواهد موجود در یک فایل صوتی، که در بر دارنده بخشی از بحث و مجادله او با مارک میلی، رییس ستاد ارتش آمریکا درباره چنین برنامه‌ای است، در این زمینه «سندی وجود نداشت.»

ترامپ به فاکس نیوز گفت: هیچ سندی در کار نیست. آن‌ها مقالات و گزارش‌های مطبوعاتی بودند. رونوشتی از مقالات و مجلات بودند. هیچ سندی در کار نبود.

او ادامه داد: آن‌ها یک دسته بزرگ از روزنامه و مقالات و چیزهای دیگر مربوط به ایران و موضوعات دیگر بودند.

رییس‌جمهور پیشین آمریکا ادامه داد: چیزی برای فاش کردن وجود نداشت. این‌ها گزارش‌های روزنامه‌هاو مجلات و مقالات بودند.

پیشتر، یک فایل صوتی مربوط به ژوئیه ۲۰۲۱، شش ماه پس از  پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ و خروج او از کاخ  سفید منتشر شده بود که او در آن به معاونان مارک مدوز، ریییس پیشین ستاد  مشترک ارتش آمریکا می‌گوید که یک برنامه حمله به ایران با طراحی مارک میلی دارد. در این فایل صوتی و در حضور معاونان مدوز، صدای مرتب شدن یک دسته کاغذ شنیده می‌شود و این پیش از وقتی است که ترامپ به آن‌ها می‌گوید نمی‌تواند به دلیل محرمانه بودن، مدارک خود را درباره این که مارک میلی، نه او، قصد حمله به ایران را داشته است، نشانشان بدهد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: او(میلی) گفت که می‌خواهد به ایران حمله کند. جالب نیست؟

رییس جمهور پیشین آمریکا با تکرار این که میلی و وزارت دفاع آمریکا بوده‌اند که برنامه‌ای سری برای حمله نظامی به ایران داشتند، در بخش دیگری گفت:  این اطلاعات سری است. ببینید، من به عنوان یک

رییس جمهور می‌توانستن آن را فاش کنم. حالا نمی‌توانم. چون هنوز موضوعی محرمانه است.

یکی از اتهامات ترامپ در دادگاه آمریکا نگهداری غیرقانونی اسناد اطلاعاتی امنیت ملی این کشور پس از پایان دوران ریاست جمهوری است.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194203

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰