تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
5
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

ایران و کره با پیشنهاد عمان برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده موافقت کرده‌اند

  • کد خبر : 194175
  • 30 خرداد 1402 - 10:59
ایران و کره با پیشنهاد عمان برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده موافقت کرده‌اند
حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمان و قطر دو همسایه خوب و مطمئن ایران هستند و بار‌ها برای رفع اختلاف بین دیگر کشور‌ها و ایران اعلام آمادگی کردند.

جمهوریت-حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمان و قطر دو همسایه خوب و مطمئن ایران هستند و بار‌ها برای رفع اختلاف بین دیگر کشور‌ها و ایران اعلام آمادگی کردند.  این نماینده مجلس گفت: عمان در این رابطه پیشنهادی داده که مورد موافقت ایران و کره جنوبی قرار گرفته است امیدواریم که این پیشنهاد اجرایی شود.

به گزارش دانشجو،حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمان و قطر دو همسایه خوب و مطمئن ایران هستند و بارها برای رفع اختلاف بین دیگر کشورها و ایران اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: عمان برای رفع اختلافات بین کره جنوبی و ایران اعلام آمادگی کرده. ما اختلاف اساسی با هم نداریم. اختلاف ما طلب پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی است.

این نماینده مجلس گفت: عمان در این رابطه پیشنهادی داده که مورد موافقت ایران و کره جنوبی قرار گرفته است امیدواریم که این پیشنهاد اجرایی شود.

وی در خصوص جزئیات پیشنهاد عمان گفت: عمان می تواند پولهای بلوکه شده را به عنوان بازیگر میانی به صورت نقدا یا به شکل پایاپای در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهد.

حیدری درباره ارتباط این پولها با آزادسازی زندانیان آمریکایی گفت: تبادل زندانیان یک موضوع متعارف است اما میتواند یک رابطه منطقی داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=194175

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰