تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024
3
یک نماینده مجلس خبر داد:

به احتمال زیاد طرح تعطیلی شنبه‌ها تصویب می‌شود

  • کد خبر : 193570
  • 27 خرداد 1402 - 11:39
به احتمال زیاد طرح تعطیلی شنبه‌ها تصویب می‌شود
یک نماینده مجلس گفت: برداشت من این است که به احتمال زیاد طرح تعطیلی شنبه‌ها تصویب شود. دوستان در صحن باید نظر نهایی را دهند و نظراتی مخالفی نیز درباره این طرح وجود دارد.

جمهوریت-یک نماینده مجلس گفت: برداشت من این است که به احتمال زیاد طرح تعطیلی شنبه‌ها تصویب شود. دوستان در صحن باید نظر نهایی را دهند و نظراتی مخالفی نیز درباره این طرح وجود دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد،فتح‌الله توسلی، نماینده مجلس، درباره طرح تعطیلی شنبه‌ها گفت: این بحث در کمیسیون اجتماعی مطرح شده و هنوز به صحن نیامده که بقیه نمایندگان از جزئیات آن مطلع شوند. دوستان معتقدند باتوجه‌به روابط تجاری ما با دنیا باید تعطیلی‌های هفتگی به شکلی باشد که روابط و امکان تبادلات تجاری تسهیل شود؛ به همین جهت مطرح شده که شنبه را به‌جای پنجشنبه تعطیل کنند تا با بازارهای جهانی هماهنگ شویم. دیدگاه‌های مختلفی نیز مطرح است برخی معتقدند پنجشنبه تعطیل باشد؛ اما برخی شنبه را برای مسائل تجاری مطرح می‌کنند.

وی درباره احتمال رای آوردن این طرح در مجلس اظهار داشت: برداشت من این است که به احتمال زیاد طرح تعطیلی شنبه‌ها تصویب شود. دوستان در صحن باید نظر نهایی را دهند و نظراتی مخالفی نیز درباره این طرح وجود دارد؛ اما احتمالاً رای می‌آورد. بررسی‌های مختلفی روی این طرح صورت‌گرفته و مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی روی این موضوع کارکرده‌اند که حالا در مجلس مطرح شده است. نظر مجلس هرچه باشد با تأیید شورای نگهبان اجرایی می‌شود.

توسلی درباره رای خود به این طرح گفت: من به دلیل اینکه سابقه دیپلماتیک داشته‌ام، از این قانون این‌گونه برداشت می‌کنم که تعطیلی پنجشنبه‌ها در روابط خارجی ما تأثیر منفی می‌گذارد و اگر این قانون به صحن بیاید به تعطیلی شنبه‌ها رای مثبت می‌دهم. طبیعتاً شرایط جهانی و بین‌المللی و محیط داخلی بعضی وقت‌ها مواردی را به ما تحمیل می‌کند. باید به هر ترتیب کمک شود که قوانین به شکلی اجرایی شوند که حداکثر استفاده را از آن‌ها ببریم

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193570

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰