تاریخ : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024
4
وزیر مسکن روسیه در مذاکره با وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

درخواست روسیه برای تسهیل واردات سیمان و مصالح ساختمانی از ایران

  • کد خبر : 193485
  • 26 خرداد 1402 - 18:05
درخواست روسیه برای تسهیل واردات سیمان و مصالح ساختمانی از ایران
در پی سلسله جلسات وزیر راه و شهرسازی و مقامات عالی رتبه روسیه، در دیدار بذرپاش با وزیر مسکن این کشور خواستار تسهیل واردات سیمان و مصالح ساختمانی از ایران به روسیه مطرح شد.

جمهوریت-در پی سلسله جلسات وزیر راه و شهرسازی و مقامات عالی رتبه روسیه، در دیدار بذرپاش با وزیر مسکن این کشور خواستار تسهیل واردات سیمان و مصالح ساختمانی از ایران به روسیه مطرح شد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان که بامداد دیروز جهت پیگیری موضوعات گسترش روابط فی مابین دو کشور به‌خصوص تکمیل کریدور شمال_جنوب به سن پترزبورگ روسیه سفر کرده بود، امروز ادامه سلسه جلسات تخصصی را با سران کشور میزبان، برگزار کرد.

در این راستا بذرپاش و فازئولین وزیر مسکن روسیه، در خصوص خرید و تأمین مصالح ساختمانی از جمله سیمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵۰ شهرک جدید در دست ساخت است گفت: ۲۷ شهرک ساحلی نیز در دست اقدام است که مجموعأ به ۷۷ شهرک می‌رسد.

وی با اشاره به بحث جزایر مسکونی در شمال و جنوب افزود: این فرصتی مغتنم برای سرمایه گذاری است.

وزیر مسکن روسیه ضمن استقبال از حضور هیئت ایرانی گفت: بسیار مشتاقیم که در خصوص ورود سیمان به روسیه و سایر مصالح ساختمانی و مواد اولیه تسهیل شود.

با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد تمایل داریم از توانمندی شرکت‌های ما و صدور خدمات فنی و مهندسی استفاده شود و جلسات این چنینی تداوم داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193485

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰