تاریخ : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 22 April , 2024
8

هشدار مهم کنگره به بایدن درباره توافق محدود با ایران

  • کد خبر : 193449
  • 26 خرداد 1402 - 16:38
هشدار مهم کنگره به بایدن درباره توافق محدود با ایران
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده به دولت بایدن در مورد بازنگری در مورد توافقات ایران هشدار داد.

جمهوریت-رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده به دولت بایدن در مورد بازنگری در مورد توافقات ایران هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده به دولت بایدن در مورد بازنگری در مورد توافقات ایران هشدار داد.

بنا بر گزارش وبگاه خبری جویش اینسایدر، مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تلاش دولت بایدن برای فرار از نظارت کنگره در مورد هرگونه توافق یا تفاهم احتمالی که ممکن است از طریق مذاکرات مجدد اخیر با ایران حاصل شود، هشدار داد.
مایکل مک‌کال از «عدم شفافیت و رایزنی کاخ سفید با کنگره» ابراز ناامیدی و خاطرنشان کرد که وزارت امور خارجه به درخواست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان مبنی بر شهادت «رابرت مالی» فرستاده ویژه ایران در این کمیته عمل نکرده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به رویکرد دولت انتقاد کرد و آن را متهم کرد که به جمهوری اسلامی پاداش می‌دهد و در عین حال نتوانسته از اهرم دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی برای ممانعت از فعالیت‌های جمهوری اسلامی استفاده کند.

این نامه بازتاب نگرانی‌های منتقدان سیاست دولت در قبال ایران است‌. آن‌ها معتقدند که دولت بایدن احتمالا به دنبال اجتناب از بررسی ترتیبات نهایی شده در آخرین دور مذاکرات با ایران در کنگره باشد.

مک کال استدلال کرد که قانون بازنگری توافق هسته ای ایران در سال ۲۰۱۵ (INARA) :عمداً دامنه گسترده‌ای را شامل می‌شود» و «هر گونه ترتیبات یا تفاهم با ایران، حتی غیررسمی، مستلزم ارائه به کنگره است».

مک کال مدعی شد که توافق بر سر محدود کردن غنی‌سازی ایران به میزان ۶۰ درصد -که ظاهراً یکی از اجزای تفاهم در حال حصول است- هنجارهای جهانی منع اشاعه را تضعیف کرده و تهدید جدی برای امنیت ملی ایالات متحده محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193449

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰