تاریخ : چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 April , 2024
1

رویترز: یک مقام آمریکایی می‌گوید «ایران یک پهپاد انتحاری را در خلیج فارس آزمایش کرد»

  • کد خبر : 193419
  • 26 خرداد 1402 - 12:34
رویترز: یک مقام آمریکایی می‌گوید «ایران یک پهپاد انتحاری را در خلیج فارس آزمایش کرد»
برگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گفته است که ایران یک پهپاد انتحاری را علیه یک شناور تمرینی در خلیج فارس ازمایش کرده و یک موشک یا پهپاد دیگر را بدون آن که به کشتی‌های در منطقه هشدار دهد، شلیک کرده است

جمهوریت-خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گفته است که ایران یک پهپاد انتحاری را علیه یک شناور تمرینی در خلیج فارس ازمایش کرده و یک موشک یا پهپاد دیگر را بدون آن که به کشتی‌های در منطقه هشدار دهد، شلیک کرده است. این مقام مسئول با استناد به داده‌های اطلاعاتی آمریکا گفته: «این پهپاد روز گذشته در منطقه جاسک ایران در فاصله ۱۲ تا ۱۴ کیلومتری به سمت دریا ، در داخل آب‌های سرزمینی ایران، علیه یک قایق تمرینی پرتاب شد.

به گزارش انتخاب،بی بی سی: خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گفته است که ایران یک پهپاد انتحاری را علیه یک شناور تمرینی در خلیج فارس ازمایش کرده و یک موشک یا پهپاد دیگر را بدون آن که به کشتی‌های در منطقه هشدار دهد، شلیک کرده است.

این مقام مسئول با استناد به داده‌های اطلاعاتی آمریکا گفته: «این پهپاد روز گذشته در منطقه جاسک ایران در فاصله ۱۲ تا ۱۴ کیلومتری به سمت دریا ، در داخل آب‌های سرزمینی ایران، علیه یک قایق تمرینی پرتاب شد.

این مقام آمریکایی همچنین گفته که «هدف اصلی ضربه زدن به کشتی‌های تجاری است. این تنها دلیلی است که در خلیج عمان دست به چنین آزمایشی زده شده است.»

آمریکا ایران را متهم کرده که از سال ۲۰۱۹، مسئول حملات متعدد به کشتی‌های تجاری در آب های استراتژیک خلیج فارس بوده است.

به گزارش رویترز، ایران به صورت دوره‌ای پهپادهایی انفجاری یا انتحاری را آزمایش می‌کند و تصاویری از این آزمایش‌ها را هم تاکنون پخش کرده است.

بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193419

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰