تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024
4

دولت برای «اصلاح ساعات کاری» لایحه می‌دهد

  • کد خبر : 193292
  • 25 خرداد 1402 - 13:31
دولت برای «اصلاح ساعات کاری» لایحه می‌دهد
میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ خرداد) از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری خبر داد. وی افزود: طبق این لایحه دولت می‌تواند در شرایط خاص ساعات کاری را کاهش دهد.

جمهوریت-میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ خرداد) از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری خبر داد. وی افزود: طبق این لایحه دولت می‌تواند در شرایط خاص ساعات کاری را کاهش دهد.

به گزارش فارس،رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه برگزاری جلسه هیأت دولت از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری خبر داد.

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت از لایحه دولت برای اصلاح ساعات کاری خبر داد.

وی افزود: طبق این لایحه دولت می‌تواند در شرایط خاص ساعات کاری را کاهش دهد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: اصلاحیه ای تحت عنوان یک لایحه به مجلس ارائه کرده ایم که این هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد تا مجوز داشته باشیم ساعت اداری را در شرایط خاص بحرانی و مواردی مانند شرایط فعلی، یک مقدار کاهش دهیم.

وی ادامه داد: محدودیتی که داریم این است که قانون‌گذار تعیین کرده است، زمان ساعت کاری کارکنان دولت باید ۴۴ ساعت در هفته باشد. اگر این موضوع تبدیل به طرح شود دست ما در دولت بازتر خواهد بود تا بتوانیم ساعت ها را متناسب با شرایط کاری و شرایط عمومی جامعه تغییر دهیم.

هم اکنون براساس آخرین اصلاحیه ابلاغ شده از سوی معاون اول رئیس‌جمهور، تغییراتی در مصوبه تعیین ساعات کاری ادارات اعمال شده که بر این اساس ساعات کاری همه دستگاه‌های اجرایی موضوع این قانون از نیمه خرداد تا نیمه شهریور از ساعت ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ دقیقه خواهد بود.

در متن نهایی بند (۴) تصویب‌نامه «پیشین» هیئت وزیران آمده بود که به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه هر سال، از ساعت ۶:۰۰ الی ۱۳:۰۰ است.

بر همین اساس تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف شده اند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیری همزمان با خاتمه کار، دستگاه‌های سرمایشی را خاموش کنند. دستگاه‌های مشمول برای رعایت ساعات کار هفتگی کارکنان، موظفند باقی‌مانده ساعات را به صورت دورکاری تعریف کنند.

ساعت کاری در اصلاحیه جدید از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه است.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=193292

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰