تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024
3

قالیباف و موضوع ممنوع النطق شدن علیرضا بیگی

  • کد خبر : 192584
  • 22 خرداد 1402 - 16:28
قالیباف و موضوع ممنوع النطق شدن علیرضا بیگی
قالیباف درمورد ممنوع النطق شدن نماینده ای که ماجرای شاسی‌بلندها را مطرح کرد: اولین دستور هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان همین موضوع است

جمهوریت-غلامرضا نوری قزلجه با اشاره به ممنوعیت نطق احمد علیرضابیگی گفت: اینکه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان تصمیمی در باب ممنوعیت نطق این همکارمان گرفته است، بسیار نگران کننده، تأسف بار و خطرناک است. قالیباف در پاسخ گفت: در اجلاسیه چهارم مجتبی ذوالنوری ریاست هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را برعهده دارد و اگر موردی برای تجدیدنظر باشد، ایشان حتماً این کار را انجام می‌دهد. در ضمن در دستور اولین جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان همین موضوع قرار دارد.

به گزارش خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص ممنوعیت نطق نماینده تبریز و تجدیدنظر در این زمینه در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان توضیح داد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس ادامه داد: به نظر می رسد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از صلاحیت خود در این حوزه خارج شده و فراتر رفته است و تصمیمش خلاف بین اصول قانون اساسی به ویژه اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی است.

وی تأکید کرد: این ممنوعیت اجحاف در حق ملت و به ویژه مردم تبریز است، انتظار داریم هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در رسیدگی‌های خودشان قانون را دقیقاً ملاک عمل قرار دهند و از وضع بدعت‌های خطرناک در مجلس و لطمه به حریت و شجاعت نمایندگان و جایگاه مجلس خودداری کند.

محمدباقر قالیباف درپاسخ به صحبت های نماینده بستان آباد گفت: در ابتدا خواهش می کنم خارج از دستور صحبت نکنید، تذکری که شما به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان داده اید درباره خود شما هم صدق می‌کند.

وی توضیح داد: طبق آیین نامه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اگر اشکالی بر تصمیمی در این هیأت وجود داشته باشد، هیأت تجدیدنظری تشکیل می شود. در اجلاسیه چهارم مجتبی ذوالنوری ریاست هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را برعهده دارد و اگر موردی برای تجدیدنظر باشد، ایشان حتماً این کار را انجام می‌دهد. در ضمن در دستور اولین جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان همین موضوع قرار دارد.

بیشتر بخوانید

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192584

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰