تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
3

موضع اعراب خلیج فارس درباره پرونده هسته‌ای ایران

  • کد خبر : 192549
  • 22 خرداد 1402 - 14:38
موضع اعراب خلیج فارس درباره پرونده هسته‌ای ایران
شورای همکاری خلیج فارس بعد از ظهر امروز یکشنبه درباره جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات لغو تحریمها بیانیه منتشر کردند و بر همکاری در این زمینه تأکید کردند

جمهوریت-شورای همکاری خلیج فارس بعد از ظهر امروز یکشنبه درباره جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات لغو تحریمها بیانیه منتشر کردند و بر همکاری در این زمینه تأکید کردند

به گزارش شبکه شرق، شورای همکاری خلیج فارس بعد از ظهر امروز یکشنبه درباره جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات لغو تحریم‌ها بیانیه منتشر کردند و بر همکاری در این زمینه تأکید کردند. این شورا در عین حال مدعی شد که ایران باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل داشته باشد و از میزان غنی‌سازی اورانیوم که برای اهداف مسالمت‌آمیز است، فراتر نرود.

شورای همکاری خلیج فارس بعد از ظهر امروز یکشنبه درباره جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات لغو تحریمها بیانیه منتشر کردند و بر همکاری در این زمینه تأکید کردند.

کشورهای عضو شورا، آماده همکاری و تعامل فعال با پرونده هسته‌ای ایران هستند، ولی در عین حال می‌خواهند که «در همه مذاکرات، رایزنیها و نشست منطقه‌ای و بین‌المللی در این زمینه مشارکت داشته باشند».

این شورا در عین حال مدعی شد که ایران باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل داشته باشد و از میزان غنی‌سازی اورانیوم که برای اهداف مسالمت‌آمیز است، فراتر نرود.

در ادامه این بیانیه آمده است، باید مذاکرات هسته‌ای، شامل همه مسائل و دغدغه‌های امنیتی کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد؛ به نحوی که این مذاکرات در تحقق اهداف و منافع مشترک در راستای احترام به حاکمیت، سیاستهای حسن همجواری و پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی باشد.

این نهاد عربی، مطابق معمول، ادعاهای همیشگی درباره جزایر سه‌گانه را مطرح و ادعا کرد: مواضع و تصمیمات شورای همکاری ثابت و در رد اشغال جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی است

 

بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192549

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰