تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
2

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس

  • کد خبر : 192485
  • 22 خرداد 1402 - 11:08
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نشست ۱۵۶ وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس با تأکید مجدد بر مواضع همیشگی کشورمان، جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران دانست.

جمهوریت -ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نشست ۱۵۶ وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس،  با تصریح بر راهبرد منطقه‌ای و  سیاست مبنایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تقویت و تعمیق مناسبات با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و توسعه اصل همسایگی، ابراز امیدواری کرد کشورهای منطقه با نگاه به آینده و به‌دور از ادبیات سنتی گذشته، چارچوب‌های نوینی را برای همکاری در منطقه بنا نهند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه روند تحولات ماه‌های اخیر در منطقه را امیدبخش و در چارچوب منافع تمامی کشورهای این حوزه دانست و افزود: کشورهای این حوزه در پیشبرد منافع منطقه دارای مسئولیت جمعی هستند و ایران همواره از گفتگو و همکاری کشورهای حوزه خلیج فارس به‌عنوان شرکای منطقه‌ای حمایت کرده است.

 

 

کنعانی با تأکید مجدد بر مواضع همیشگی کشورمان، جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب  کوچک را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران دانست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اشاره بیانیه این شورا در خصوص موضوعات مرتبط با برنامه هسته‌ای کشورمان  را ناوارد دانست و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق و تکالیف خود وفق معاهده عدم اشاعه و موافقت‌نامه جامع پادمان برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود را در تعامل با کشورهای ذی‌ربط و در همکاری با آژانس پی می‌گیرد.

کنعانی در پایان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اراده جدی خود را برای نیل به منطقه‌ای باثبات، امن و شکوفا در همکاری با  همسایگان و برادران خود در شورای همکاری خلیج فارس، اعلام می‌دارد.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=192485

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰