تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
2
وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه فرودگاه گناباد بیان کرد

اولویت تکمیل زنجیره های کریدوری ترانزیت در کشور

  • کد خبر : 189457
  • 04 خرداد 1402 - 14:21
اولویت تکمیل زنجیره های کریدوری ترانزیت در کشور
فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است.

جمهوریت-وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه فرودگاه گناباد به توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است.

به گزارش  وزارت راه و شهرسازی ،مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در آئین افتتاحیه فرودگاه شهدای گناباد گفت: برای احداث این فرودگاه یک کار چندین ساله انجام شده است و امروز به برکت ایام باسعادت دهه کرامت، به مردم عزیز این خطه تقدیم می‌شود.
بذرپاش در این آیین بهره برداری که با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، معاونین وزارت راه وشهرسازی برگزار شد، تصریح کرد: برای توسعه اقتصادی، فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است و احداث این فرودگاه یکی از موضوعات مهم در راستای توسعه این منطقه به شمار می رود.
وی با اشاره به دیگر مصادیق توسعه اقتصادی گفت: خط کریدوری ریلی جنوب به شمال که از چابهار آغاز می‌شود و به سرخس ختم می‌شود نقطه عطف توسعه این منطقه خواهد شد و یکی از سیاست‌های اصلی ما در دولت پیرو تأکید مکرر مقام معظم رهبری تکمیل زنجیره های کریدوری ریلی در کشور است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها همین زنجیره جنوب به شمال چابهار به سرخس و در منطقه شرق کشور است.
بذرپاش  این فرودگاه را به منزله زیرساخت مناسب حمل و نقل هوایی در این منطقه قلمداد کرد و در بخش حمل و نقل ریلی نیز تشریح کرد: پس از اتصال ، این کریدور که از  مرز دریایی چابهار شروع و تا سرخس ادامه پیدا می کند و در طول مسیر از خاش زاهدان ، یونسی بیرجند و … نیز می‌گذرد، به یک گذرگاه بین‌المللی تبدیل خواهد شد و ظرفیت های اقتصادی بزرگی را نصیب منطقه خواهد کرد.
به گفته وزیر راه و شهرسازی کشورهای منطقه منتظر تکمیل کریدورهای ریلی ایران هستند و امروز شاهد این موضوع هستیم که مجلس نیز برای حمایت و تقویت این پروژه‌ها عظم راسخی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رصد پیشرفت‌ها با نگاه به عقبه و سیر حرکت در گذشته و مقاطع مختلف تاریخی، ملموس می‌شود. کشور ما در قیاس با ده‌ها سال قبل رو به جلو است، اگرچه سرعت کم است و توقع ما بالاتر است.
وی در خاتمه ضمن تشکر از همه کسانی ‌که در راستای خدمت‌رسانی در گذشته، تلاش کرده اند، ادامه داد:  همه ما برای خدمت به مردم شهرستان گناباد و بجستان که به ولایت‌مداری شهرت دارند، عزم راسخی داریم

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=189457

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰