تاریخ : چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024
5

رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس

  • کد خبر : 188199
  • 27 اردیبهشت 1402 - 15:13
رکوردشکنی شناگر زن ایرانی در گینس
در سال ۲۰۱۳، الهام ۲۰ کیلومتر در دریای خزر شنا کرد. برای پایبندی به این قوانین، او یک مایو مخصوص ساخت که تمام بدن را می پوشاند و ۶ کیلوگرم وزن در آب به او اضافه می کند.
جمهوریت – شناگر زن ایرانی چهارمین رکورد گینس خود را نیز ثبت کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت guinnessworldrecords،  یک شناگر زن ایرانی با شکستن چهارمین رکورد و در عین حال به چالش کشیدن تابوها، به موفقیت قابل توجهی دست یافت.
این بار الهام السادات اصغری شنای ۵ کیلومتری را با کشیدن قایق کایاک در ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه سپری کرد.
guinnessworldrecords در ادامه نوشت: زنان در ایران از پوشش خاصی پیروی می کنند که طبق آن موها و بدن خود را می پوشانند. این بدان معنا بود که الهام السادات مایو کامل پوشیده بود که ۶ کیلوگرم به وزن او اضافه می کرد و به همین خاطر رکوردشکنی او را بیش از پیش چشمگیر می‌کرد.
قابل ذکر است که الهام چندین رکورد را که قبلاً در اختیار مردان بود، شکسته است، از جمله شنای ۱۰ کیلومتری با یک دست در آبهای آزاد، که در ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه تکمیل شد و بر این اساس او رکورد تئودور تسوتکوف از بلغارستان را شکست.
او همچنین استاندارد جدیدی را برای شنای مسافت طولانی در حالی که دستبند به دست دارد تعیین کرد و نه یک بار بلکه دو بار رکورد را شکسته است. آن رکورد اکنون در اختیار شهاب علام مصری است.
الهام از ۵ سالگی شنا را آغاز کرد و در ۱۷ سالگی شروع به آموزش به دیگران کرد. رویای او شنا کردن در آب های آزاد بود، بنابراین برای رسیدن به هدفش به دنبال برنامه های آموزشی بود. پدرش کشتی گیر بوده و به همین خاطر از دخترش حمایت کرد و او را تشویق به ثبت رکورد کرد.
الهام درباره رکورد خود گفت: این رکورد اخیر برای من چالش برانگیزترین رکورد بود چون در آن به ترکیبی از قدرت، سرعت و استقامت نیاز داشتم. من بیشتر برای شنای استقامتی مناسب هستم. در کیلومتر سوم، پاهایم کاملا خسته شده بودند و فشار قابل توجهی به من وارد شد.
بیشتر اوقات پدرم مرا همراهی می‌کند، اما برای این رکورد خاص، به دلیل کهولت سن نتوانست به من ملحق شود، بنابراین من خودم این کار را انجام دادم. تلاش های خستگی ناپذیر من برای مبارزه و غلبه بر چالش ها هرگز آسان نبوده است. در طول زندگی‌ام، خودم را وقف این هدف کرده‌ام و حاضر نشدم مانعی بر سر راهم داشته باشم. تعهد و عزم تزلزل ناپذیر من با موفقیت‌های رکوردشکنی من که توسط رکوردهای معتبر جهانی گینس به رسمیت شناخته شده است، بیشتر تقویت شده است. این رکوردها گواهی بر قدرت و انعطاف زنان است و من مفتخرم که از آنها به عنوان بستری برای الهام بخشیدن به دیگران برای پیوستن به من در این مبارزه مهم استفاده می کنم.
در سال ۲۰۱۳، الهام ۲۰ کیلومتر در دریای خزر شنا کرد. برای پایبندی به این قوانین، او یک مایو مخصوص ساخت که تمام بدن را می پوشاند و ۶ کیلوگرم وزن در آب به او اضافه می کند.
من به کاری که انجام می‌دهم افتخار می‌کنم و رکوردهای گینس را بستر حمایتی برای به اشتراک گذاشتن پیامم به جهان می‌دانم. رکوردشکنی های من گواهی بر فداکاری و قدرت من است.
بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=188199

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰