تاریخ : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024
3

انتقاد نماینده پایداری از نافهمی برخی مسئولان

  • کد خبر : 186751
  • 15 اردیبهشت 1402 - 13:04
انتقاد نماینده پایداری از نافهمی برخی مسئولان
رییس شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: در یکی از جلسات هیئت دولت هم عنوان کردم که از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان در عجب هستم.

جمهوریت  مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ظهر امروز در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهارداشت: کمیسیون فرهنگی مجلس از دیرباز نسبت به بحث فرهنگ عمومی حساسیت جدی داشته و دارد، هرچند آمار و گفتگو‌ها در جلسات فرهنگی خوشحال کننده است و نشان دهنده فرهنگ رو به رشد استان است، اما ارائه این آمار کافی نیست.

به گزارش تسنیم، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این کشتی تکانی بخورد بعد متوجه خواهیم شد که چه مشکلاتی وجود داشته است؛ مشکلاتی که در آمار‌ها ارائه نشده است. به عنوان مثال پس از روبه رو شدن با بعضی معضلات که به شکل مقطعی به وجود می‌آید متوجه می‌شویم که باید فضای مجازی را جدی‌تر گرفت و یا به بانوان در جامعه توجه ویژه‌تری داشت.

بیشتر بخوانید:

آقاتهرانی اضافه کرد: البته گاهی هم به افراط و تفریط رو می‌آوریم. در همین جاست که تفاوت فرد عاقل و فردی که عقل ندارد معلوم می‌شود؛ لذا باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در مسائل مختلف بهتر و بیشتر پیش‌بینی کنیم. بنده در یکی از جلسات هیئت دولت هم عنوان کردم که از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان در عجب هستم. چرا باید زمانی که با مشکلی مواجه می‌شویم به دنبال حل مشکل یا آسیب‌شناسی باشیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ، آدم خودش را می‌خواهد، گفت: اگر قرار است در جا‌های مختلف ورود کنیم و به حل مشکلات فرهنگی بپردازیم بایستی به گونه‌ای اقدام کنیم که رقابت‌ها و صمیمیت‌ها مانع از حق نشود و در وهله اول باید حق‌مدار باشیم.

آقاتهرانی با ابراز خوشحالی از برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی در فارس گفت: باید از فرصت‌ها به خوبی بهره گرفته شود و ما معمولا از جامعه، نیاز‌های مردم و اتفاقاتی که پیش آمده عقب هستیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلاش کرد تا اعتبارات و بودجه‌ها از وزارتخانه‌ها گرفته شود و در اختیار استانداران قرار بگیرد، افزود: نیاز است گزارشی شش ماهه از سوی شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به کمیسیون داده شود و بدون شک این مسئله رقابت و صمیمیت بیشتری می‌آورد.

آقا تهرانی گفت: وزرا با مجلس ارتباط بیشتری دارند و در ارتباط بودن مسئولان استان‌ها با مجلس به حل مشکلات فرهنگی در استان‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=186751

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰