تاریخ : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 22 April , 2024
4

نامه جمعی از فعالان انقلابی به اژه‌ای درباره اشتری

  • کد خبر : 178804
  • 30 بهمن 1401 - 11:09
نامه جمعی از فعالان انقلابی به اژه‌ای درباره اشتری
در این نامه آمده است برخی امضاکنندگان این نامه، چه بسا با بخش زیادی از مواضع و کنش‌های سیاسی آقای اشتری همراه نباشند، اما همگی چنین برخوردی با یک فعال اجتماعی را به دور از مصالح جامعه دانسته و با آن مخالف هستند

جمهوریت – همشهری آنلاین نوشت: جمع زیادی از شخصیت‌های سیاسی – فرهنگی جبهه‌ انقلاب اسلامی به رئیس قوه قضائیه درباره‌ محکومیت وحید اشتری نامه نوشته و خواهان توقف اجرای حکم وی شدند.

در این نامه آمده است برخی امضاکنندگان این نامه، چه بسا با بخش زیادی از مواضع و کنش‌های سیاسی آقای اشتری همراه نباشند، اما همگی چنین برخوردی با یک فعال اجتماعی را به دور از مصالح جامعه دانسته و با آن مخالف هستند. چنین برخوردی ممکن است با دلسرد و بدبین کردن بخش‌هایی از جوانان و دانشجویان علاقه‌مند به انقلاب، جایگاه رفیع دستگاه عدلیه را در نظر آنان مخدوش کند.

در حالی فعالان انقلابی خواهان توقف اجرای حکم اشتری شده‌اند که به تازگی ده‌ها هزار نفر با درخواست رئیس قوه قضائیه و موافقت رهبرمعظم انقلاب مورد عفو قرار گرفته اند.

وحید اشتری که خبر سفر خانواده قالیباف به ترکیه را رسانه ای کرده بود (سیسمونی گیت) در ۳۰ تیر ماه تصویری از دادنامه‌ شعبه ۱۰۵۷ کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت را منتشر کرد و مدعی شد که بابت انتشار خبر “سیسمونی”، “خیریه حسین طائب” و “مطالب مرتبط با هولدینگ یاس” در دادگاه محکوم شده است.

دادگستری استان تهران در دوم مرداد ماه در همین زمینه اعلام کرد: دادنامه صادره مربوط به چند پرونده اتهامی وحید اشتری می‌باشد و آن‌طور که به اشتباه از سوی وی عنوان شده صرفاً مربوط به یکی از پرونده‌های متهم نیست.

متهم در جریان رسیدگی‌های اولیه قضائی در دادسرا اطلاعات منتشر شده از جانب خود را صحیح و متقن دانسته اما از اثبات صحیح بودن ادعاهای خود عاجز است و در روند تحقیقات قضائی و در مهلت‌های ارائه شده به وی، اقدامی در جهت اثبات ادعای خود و یا ارائه اصول مستندات خود نکرده است.

روابط عمومی دادگستری استان تهران تاکید کرده متهم پیش از این نیز پرونده‌های قضائی متعدد و مشابهی داشته که قریب به اتفاق آن‌ها با اغماض و با هدف اصلاح متهم و با خودداری دادگاه از محکوم کردن متهم به مجازات‌های اشد، منتهی به منع تعقیب شده است؛ به‌طوری‌که حداقل در پنج مورد از موارد مشابه با رأفت اسلامی مواجه شده است؛ اما این فرد از فرصت‌های ارائه شده در جهت اصلاح رفتار خود استفاده نکرده و بر اتهام‌زنی بی‌اساس به افراد مختلف ادامه داده است.

وحید اشتری ۱۷ شهریور ماه نوشت: خبر کوتاه اینکه امروز حکم جدید دادگاه سیسمونی گیت بعد از واخواهی منتشر شد و بنده مجدد به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدم قاضی تقریبا همان رای قبلی را نوشته است تنها تفاوتش اینست که رای قبلی نیم ساعت بعد از دادگاه منتشر شد و انتشار این یکی ۱۴ روز طول کشید.

بیشتر بخوانید:
لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=178804

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰