تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
5

اعضای حقیقی جهاد دانشگاهی انتخاب شدند

  • کد خبر : 170123
  • 24 آبان 1401 - 21:14
اعضای حقیقی جهاد دانشگاهی انتخاب شدند
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ عضو حقیقی جهاد دانشگاهی را انتخاب کردند.

جمهوریت- اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز سه‌شنبه با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، انتشار ۱۱۲ هزار عنوان کتاب در سال ۱۴۰۰ و کسب رتبه اول نشر در منطقه و در جهان اسلام را نشان دهنده میزان علاقه به کتاب و کتابخوانی در کشورمان عنوان کردند.

در ادامه جلسه سند ستاد توسعه علم و فناوری در حوزه نانو بررسی و به تصویب رسید. دراین سند شاخص‌های مربوط به افزایش چشمگیر محصولات نانو در تولید ناخالص ملی با اولویت‌های حوزه انرژی، سلامت، کشاورزی، آب، محیط زیست و ساخت و ساز تعیین شده است.

تشکیل ستاد جهاد دانشگاهی در حوزه نانو در سال ۱۳۸۵ به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی رسید و براساس آمار موجود در ۱۶ سال گذشته شاهد رشد چشمگیری در حوزه نانو بوده ایم.

بر این اساس در حالی که در حوزه چاپ مقالات علمی در سال ۲۰۰۱ رتبه پنجاه و هفتم جهان را داشتیم، امروز به رتبه چهارم رسیده ایم و نیز در ۵ سال گذشته، ۳۳۱ ثبت اختراع در سطح جهانی داشته ایم که ۲۷ درصد ثبت اختراعات بین‌المللی را به خود اختصاص می‌دهد و بر اساس استانداردهای بین‌المللی رتبه پنجم جهان در حوزه نانو به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.

بر اساس آمار رشد محصولات نانو از ۱۱ محصول در سال ۱۳۸۷ به ۱۲۶۶ محصول در سال ۱۴۰۱ و حجم گردش مالی در کسب و کارها و فروش محصولات نانو به ۲۰ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

دستور دیگر جلسه امروز بررسی صلاحیت ۳ عضو حقیقی هیئت امنای جهاد دانشگاهی بود که آقایان حمیدرضا طیبی، عبدالحسین شاهوردی و کیوان مجیدزاده که از سوی جهاد دانشگاهی برای این منظور پیشنهاد شده بودند، مورد تایید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

همچنین معاون علمی و فناوری جدید رئیس جمهور نیز به عنوان عضو حقوقی به اعضای هیئت امنای جهاد دانشگاهی اضافه شد.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیشنهاد رئیس فرهنگستان علوم پزشکی درخصوص عضویت آقایان دکتر محمدعلی محقق و دکتر سید حسن امامی رضوی در هیئت امنای فرهنگستان‌ها را مورد تایید قرار دادند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://jomhouriat.ir/?p=170123

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰